facebook
Velký okruh z Mexico city na Yucatán -

Velký okruh z Mexico city na Yucatán

13 nocí od 86 990 Kč
Mexiko, Poznávací zájezdy

Velký okruh z Mexico city na Yucatán

Velmi malá skupinka 6-8 cestujících s českým průvodcem po autentických místech spjatá s mayskou a aztéckou kulturou, historií a krásnou přírodou. Zkušený český průvodce, který vám vysvětlí historii a její souvislosti a zasvětí třeba i do mexické kuchyně.  

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Intenzivní program s českým průvodcem.
  • Malá skupinka 6-8 os.
  • Intenzivní program plný poznávání historie, kultury a přírody.
  • Možnost prodloužení pobytu u moře s hotelem All Inclusive např. na Riviera Maya, nebo v Tulumu.

1. den: PRAHA – MEXICO CITY
Odlet z Prahy do Mexico City, přivítání na letišti průvodcem a transfer do hotelu v širším centru Ciudad de Mexico, hotel 3+* se snídaní.

2. den: MEXICO CITY
Půldenní pěší prohlídka centra města: Metropolitní Katedrála, náměstí Zócalo, „Templo Mayor“ – zbytky chrámu Aztéků, “Palacio Nacional” - palác s freskami Diego Rivery, následuje procházka centrem města po k “Palacio Bellas Artes”, odpoledne volný program, možnost fakultativní návštěvy Antropologického musea a/nebo zámku Chapultepec popř. mrakodrapu “Tore Latinoamericana” s panoramatickým vyhledem na 20 mil. metropoli, v pozdním odpoledni volno, noc v Mexico City.

3. den: MEXICO CITY - TEOTIHUACAN - PUEBLA
Celodenní výlet do Teotihuacanu, tajemného města, které mezi lety 200 – 700 n. l. mělo nesmírný vliv na celou Mesoameriku a které se stalo později kultovním místem pro Aztéky: Pyramidy Slunce a Měsíce, Třída mrtvých či Chrám Quetzalcoatla. Při zpáteční cestě návštěva chrámu panny Guadeloupské a přejezd do Puebly, noc ve městě.

4. den: PUEBLA - OAXACA
Ráno prohlídka historického centra města Puebla včetně kaple "Rosario" - nejbohatěji dekorované kaple v celém Mexiku. V Pueble se dá ochutnat nejlepší "mole poblano" speciální pokrm připravovaný z mnoha ingrediencí, z nichž nejdůležitější je chilli a čokoláda. Následuje transfer do města Oaxaca, ubytování.

5. den: OAXACA - MONTE ALBÁN
Ráno návštěva a prohlídka nedalekých ruin slavného města Monte Alban, proslulé tzv. "zapoteckou kulturou" a odpoledne prohlídka centra města Oaxaca. To je známé jedinečnou koloniální architekturou i skvělou gastronomií. Město založili španělští konquistadoři v roce 1529 v nadmořské výšce 1500 m..

6. den: MONTE ALBÁN - TEHUANTEPEC
Dopoledne volný čas v Oaxace a odpoledne odjezd směr Tuxtla Gutierrez, dlouhý přejezd centrální oblastí, nocleh v Tehuantepecu.

7. den: TEHUANTEPEC- KAŇON SUMIDERO - SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS 
Brzy ráno odjezd ke kaňonu Sumidero s nádhernou přírodní scenerií - řeka zde za miliony let vyhloubila kaňon, jehož stěny dosahují 900 metrů výšky. Při plavbě lodí budete moci zblízka obdivovat tento pozoruhodný přírodní útvar. Pokračování cesty do města San Cristobal de Las Casas ve výšce cca 2.000 m n. m. To je známé jedinečnou starobylou architekturou a v pozdním odpoledni možnost návštěvy indiánské komunity v San Juan Chamula.

8. den: SAN CRISTOBAL - AQUA AZUL - MISOLHA - PALENQUE
Celodenní přejezd přírodou horského masívu Sierra Madre. Navštívíte slavné, navštívíte blankytně modré kaskády Aqua Azul a také krásné vodopády Misol-Há situované v tropickém pralese (zde se natáčel film Predátor s A. Schwarzeneggerem). V podvečer příjezd do Palenque, ubytování.

9. den: PALENQUE - BONAMPAK A LACANHA       
Brzy ráno se vydáme na cestu do srdce Chiapasu. Po cestě je stylová snídaně v indiánské restauraci a poté příjezd do Bonampaku, kde si prohlédneme toto významné mayské království a slavné nástěnné malby. Následuje příjezd do indiánské vesničky, ubytování a oběd. Poté absolvujeme krátký trek džunglí, který bude jistě zajímavým zážitkem. Naším průvodcem bude Victor, místní Maya z kmene Lacandonců, kteří žijí v dokonalé symbióze s přírodou, večeře a noc v rezervaci Lacanha v cabanas (jednoduché bydlení).

10. den: LACANHA - PALENQUE - CAMPECHE
Brzy ráno transfer z Lacanha do Palenque, které je považováno za nejkrásnější mayské město klasického období. Nález zachovalé hrobky krále Pakala v kryptě pod „Chrámem nápisů“ v šedesátých letech minulého století udělal z Palenque kultovní místo (je na seznamu kulturního dědictví UNESCO). Na úpatí hor a obklopeno bujnou džunglí vytváří toto místo atmosféru tajemna a mystična. Mezi další významné stavby patří Chrám slunce, Chrám kříže či Královský palác. Následuje transfer do Campeche, po cestě zastávka na oběd, kde dělají skvělé steaky. Příjezd do Campeche, krátká prohlídka historického centra města, (centrum města je na seznamu kulturního dědictví UNESCO), které bylo několikrát dobito piráty. Hotel se snídaní.

11. den: CAMPECHE - UXMAL - MERIDA
Ráno cesta do Uxmalu (UNESCO) a prohlídka archeologického naleziště, jednoho z nejvýznamnějších středisek mayské civilizace s mnoha zajímavými budovami: Guvernérský palác, Kouzelníkova pyramida, Jižní palác, Želví dům, Palác místodržícího a klášter jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší stavbu takzvaného puuckého stylu s bohatě zdobenými fasádami. Po skončení prohlídky Uxmalu možnost fakultativní návštěvy čokoládové farmy. Následuje přejezd do Meridy a prohlídka tohoto koloniálního města z 15.století, uchvátí vás nejstarší katedrála na americkém kontinentu, palác conquistadora F. Monteja nebo Guvernérský palác…v Meridě zažijete autentickou atmosféru Mexika.

12. den: MERIDA -CHICEN ITZÁ - HOLBOX
Ráno krátký transfer Chichén Itzá a prohlídka největšího a nejslavnějšího mayského města v severní části Yucatanu. Tento chrámový komplex mayských památek byl rovněž vybrán mezi 7 novodobých divů světa. Nejznámější pyramidou v tomto komplexu je Kukulkánův chrám zvaný též El Castillo, Chrám válečníků, hřiště na pelotu nebo Caracol - mayská observatoř. Po prohlídce koupání v krásném přírodním cenotu Saamal spojené s obědem s yucateckými specialitami ve stylové haciendě. Následuje transfer do přístavu Chiquilá a plavba trajektem na ostrov Holbox a ubytování v hotelu hotel 3* se snídaní.
Čarokrásný ostrov Holbox na severu Yucatanu vás překvapí: Je izolován od starostí hektického světa i turistického ruchu. Procházky a výlety vás zavedou do panenské přírody, v rezervaci UNESCO budete obdivovat růžové plameňáky, volavky, kanadské pelikány, koupat se v teplém moři a projíždět ostrov na golfovém vozítku neboť auta zde nejezdí. Můžete obdivovat svébytnou architekturu zdejších staveb, krásnou ostrovní přírodu i okusit báječnou mexickou kuchyni v místních restauracích.

13. den: HOLBOX
Pobyt na ostrově, relax, možnost fakultativních výletů po ostrově golfovým vozítkem / návštěva ptačí rezervace, liduprázdné pláže a ostrůvky, nebo celodenní výlet na Rio Lagartos (výlety nejsou zahrnuty v ceně).

14. den: ODLET DOMŮ
Transfer golfovým vozítkem do přístavu, pak lodí z ostrova do přístavu Chiquilá a následný privátní transfer na letiště v Cancunu. Odlet domů.

15. den: PŘÍLET

Cena zahrnuje

* Letenku na trase Praha - Cancun a zpět v ekonomické třídě v hodnotě 17000 Kč s příručním zavazadlem (přeprava velkého zavazadla do 23 kg za příplatek 2800 Kč)*
Veškerá doprava a transfery
* Ubytování ve 3*-4* hotelech, lodžích a B&B se snídaní (možnost doobjednání polopenze). Závěrečný pobyt u moře 5 nocí v příjemném 3* B&B se snídaní cca 5 min. od pláže, nebo za příplatek 4* rezort přímo u moře s All inclusive.* Českého/slovenského průvodce po celou dobu okruhu (min. 6 osob)
* Pitnou balenou vodu v autokaru (k dispozici lednička)
* Veškeré uvedené výlety kromě fakultativních
* Zákonné pojištění CK pro případ úpadku
* Zákonný odvod do Garančního fondu

Cena nezahrnuje

* Fakultativní výlety: let balonem nad pyramidami v Teotihuacánu nebo jiné výlety než uvedené v programu
* Spropitné řidiči
* Spropitné
* Náklady na testy Covid-19 apod.

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Čt 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Podobné produkty

Velký okruh z Mexico city na Yucatán - Český průvodce Poznávací zájezdy | Mexiko

Velký okruh z Mexico city na Yucatán

86 990 Kč 13

Velmi malá skupinka 6-8 cestujících s českým průvodcem po autentických místech spjatá s mayskou a aztéckou kulturou, historií a krásnou přírodou. Zkušený český průvodce, který vám vysvětlí historii a její souvislosti a zasvětí třeba i do mexické kuchyně.

Detail Termíny a ceny +
Krásy Yucatánu a Chiapasu s pobytem u Karibiku - Český průvodce Poznávací zájezdy | Mexiko

Krásy Yucatánu a Chiapasu s pobytem u Karibiku

57 590 Kč 10

Garantovaný termín s českým průvodcem od 8.11. s nocí navíc v Lacanha / Bonampak. Užijte si Mexiko bez nutností karantény, mnoha testů, nebo očkování.

Poznávací zájezd do Mexika: Mayské poklady Yucatanu s pobytem u moře, nabízí skvělou alternativu ke klasickým poznávacím zájezdům do oblasti Yucatanu. V programu je zahrnutých několik známých a vyhlášených míst, památek UNESCO - Chichenitza, Palenque, Uxmal a jsou doplněny málo známými místy, které jsou krásné a téměř bez turistů. Pobyt u moře vám dá čas na odpočinek.

V průběhu cestování vám vysvětlíme, jak funguje posvátný mayský kalendář, k čemu ho Mayové používali, co to je kalendář dlouhého počtu a jak moc byly oba pro Maye významné, dozvíte se mnohé o mayské kosmologii i astrologii, mimo jiné proč mají slavné chrámy devět stupňů, jak se liší stavba pyramidy od chrámu nebo proč je číslo 13 pro Maye tak šťastné. Kromě starobylých mayských království uvidíte rozmanitou floru i faunu, od nízké neprostupné džungle na severu Yucatanu až po nejzachovalejší vysoké pralesy v oblasti Chiapasu.

Zájezd je určen především zájemcům, kteří upřednostňují individuální turistiku poskytující bohaté a nevšední zážitky a autentickou atmosféru navštívených míst před „komerčně“ prováděnou masovou turistikou.

Hledáte dovolenou v Mexiku, nebo jen levné letenky do Mexika? Rádi Vám připravíme pobyt na míru - letenky, hotel podle vašeho rozpočtu, Cancún, Mexico City.... Napište nám, nebo zavolejte.

Detail Termíny a ceny +
loading