Chcete-li používat všechny funkce webu, povolte si prosím ve Vašem prohlížeči Javascript.

Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1.den: Odlet z Prahy do Muscatu
2. den: Přílet do Muscatu

Přílet do Muscatu a transfer do hotelu.
Volný program na pláži.
Fakultativně možnost výletu lodí, šnorchlování nebo pozorování delfínů.

hotel Shangri La
snídaně
3. den: Muscat

Muscat je sice oficiální hlavní město Ománu, nicméně řadí se do skupiny měst, která se táhnou asi 40 km podél pobřeží Ománského zálivu a jsou známa jako Capital Area nebo Muscat Municipality. Muscat mimo jiné nabízí operní dům Royal Opera, která je národní ikonou, přístav, kde kotví sultánova loď, dvě malé pevnosti Jalali a Mirani, staré hradby a samozřejmě nesmí chybět sultánův palác. Pokud nebude pátek, doporučujeme Velkou mešitu (bez garance, dle konání modliteb).Známá je také tradiční kupecká čtvrť Muttrah přiléhající k přístavu. Z jedné strany město obklopuje moře, z druhé pak skalnaté kopce.hotel Shangri La
snídaně
4. den: Pobřežní cesta

Pojedete při pobřeží panoramatickou cestou směrem na Sur a cestou navšítíte úchvatní místa jako wádí Tiwi, až dorazíte k Raas al Hadd.

PROPADLINA (ZÁVRT) BIMMAH: Po cestě navštívíte toto úchvatné místo. Blankytná voda v propadlině Bimmah přitahuje každý rok tisíce návštěvníků, nedávno byla dokonce označena jako nejkrásnější svého druhu na světě. Vznikla propadnutím vápencového stropu podzemní jeskyně, ačkoli arabský název má poetičtější vysvětlení – park spadlého meteoritu. Bimmah je krásný přírodní fenomén i místo, kde si můžete zaplavat a pořídit fantastické fotografie.


RAAS AL HADD – DOMOV ŽELV: Nádherné pláže v okolí Raas al Had nepřitahují pouze lidské návštěvníky Ománu. Každý rok do tohoto nejvýchodnějšího cípu sultanátu připlouvá množství želv, aby zde nakladly svá vzácná vejce. Vidět tyto obrovské vodní živočichy vylézat na břeh a klást vejce a pozorovat stovky právě vylíhlých želviček jak si hledají cestu do moře, je opravdu jedinečný zážitek. Omán si je vědom svou velkou zodpovědností, co se ochrany želví populace týče, návštěvníci proto musí striktně dodržovat pravidla chování (fotografování, rušení zvířat atd). Budete přenocovat v nedalekém hotelu a ve večerních a poté znovu v brzkých ranních hodinách, kdy je největší šance vidět želvy v akci, vás odvezou na jedno z míst kde je možné se s těmito nádhernými živočichy setkat.

hotel Turtle beach resort
polopenze
5. den: Sur a Wahiba Sands

SUR – VÝROBNA LODÍ DHOW: Staré město Sur je obrácené tváří k moři, odkud vždy přicházelo bohatství. Hlavní město regionu Sharqiya se pyšní bohatou minulostí, bylo jedním z nejdůležitějších přístavů oblasti, klíčovým bodem pro obchod s Indií a zeměmi východní Afriky. Pevnosti a strážní věže, obklopující město, dokazují, jak důležitým v minulosti bylo. V přístavu najdete hlavní atrakci, tradiční loděnice, kde se dodnes ručně vyrábí historické dřevěné lodě dhow, stejně jako tomu bylo po celá staletí. Omán je nesmírně pyšný na svoji námořní tradici, a i když poptávka poklesla, v Suru se stále vyrábí kvalitně zpracované lodě pro zákazníky z celého světa. Výrobna lodí je klidné místo, můžete se tu libovolně procházet a vše si prohlédnout

Wahiba Sands (zvaná též Sharqiya Sands) pokrývá plochu 12 500 km2. Oblast, jež měří od severu k jihu 180 km a od východu k západu 80 km, dostala jméno po beduínském kmeni Wahiba. Stačí chvíle, abyste se přenesli do úplně jiného světa. Do země nekonečných písků, rozvláčných velbloudů, adrenalinové jízdy v dunách i nekončící romantiky. Wahiba sands je rozlohou nevelká, ale chytne vás za srdce. Na místě neváhejte vyzkoušet z některých aktivit jako je sjíždění dun jízda na velbloudu, ketré máte v ceně zájezdu.


Desert Night Camp
polopenze
6. den: Wadi Bani Khalid a Jabal Akhdar

WADI BANI KHALID: Do tohoto krásného wádí po celý rok přitéká voda. Po křivolaké cestě po horském úbočí vstoupíte do dlouhého řečiště, obklopeného vesnicemi a úrodnými plantážemi. Voda vytékající z několika pramenů je zachycována v hlubokých průzračných jezírkách,
dostanete se k nim po četných pěšinkách a můstcích. Můžete se vykoupat, ale mějte ohledy na místní obyvatele a nesvlékejte se do plavek. Pokud není vysoká hladina vody, můžete se vydat na průzkum do odlehlých částí wádí, odvážní turisté s dobrou obuví a svítilnou mohou pátrat po jeskyni Moqal.

Hlavním lákadlem dnešního dne jsou Ománské hory - Jebel Akhdar a vyhlídková jízda do Jebel Akhdar.Vzhledem k relativně nízkým teplotám na Jebel Akhdar je tato oblast také známa pro své plantáže růží, ze kterých se vyrábí růžová voda, jež je velmi často užívána ve všech ománských domácnostech.

Alila Jabal Akdar Resort
polopenze
7. den: Nizwa

Dopoledne strávíte ještě v Alile a je na Vás, zda se rozhodnete pro relax u bazénu nebo aktivní zážitek ve formě např. trekkingu nebo blízké ferraty.

Při cestě dolů se zastavíte na oběd u místních obyvatel, abyste lépe poznali jejich tradiční kulturu. Jen vy a ománská rodina, žádná restaurace, ale pravý autentický zážitek.

Čeká Vás prohlídka historického města Nizwa, což bylo hlavní město Ománu v 6. - 7. st. n.l. Navštívíte zde impozantní pevnosti ze 17. století a trhy, kde si můžete koupit vyhlášené beduínské stříbro. Město Nizwa, nazývané „perlou islámu“ je oáza plná zeleně uprostřed strmých hor. Nizwa měla už v 9. století dvě mešity, Shawadna a Sa´al, a pevnost. Pevnost sloužila na obranu města i jako obydlí imámů. Uvnitř najdete několik soukromých místností a také malé etnologické muzeum. Výhled z hradeb je úchvatný. Na střechy domů, starou hradbu, hory i nádhernou sultánovu mešitu. Její kopule zdobí většinu knížek o Ománu, ale nenechte se mást – její nebeská modř byla nedávno změněna na elegantní béžovou barvu.

Vrátíte se zpátky do Muscatu, kde se ubytujete v hotelu Grand Hayett.

Hotel Grand Hayett
snídaně
8. den: Trhy v Muscatu a nákup suvenýrů

Poslední den si zajdete na místní trhy, abyste nakoupili suvenýry z Ománu. Zbytek času strávíte odpočinkem u vody.Večer odjedete na letiště.

Kontaktní formulář

Kontaktní údaje

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Mapa