Chcete-li používat všechny funkce webu, povolte si prosím ve Vašem prohlížeči Javascript.

Napříč Ománem (self drive)

6 nocí od 45 500 Kč

Napříč Ománem (self drive)

Čekají vás divoká i kultivovaná horská vádí s datlovými háji, potoky, tůněmi a jeskyněmi, štíty s tisícimetrovými skalními stěnami i zapomenuté vesničky vysoko v horách, písečné duny i krásné a neporušené pobřeží.

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Uvidíte živě, jak chodí želvy klást své vejce na pláž.
  • Odpočinete se v neobyčejně přátelské zemi.
  • Zažijete západ slunce nad pouští.
  • Projdete se v majestátních ománských horách.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

Muscat

Turtle beach

Wahiba Sands

Jabal Akhdar

Nizwa

Cena zahrnuje

zpáteční letenku Praha – Muscat - Praha v ekonomické třídě (1 mezipřistání)
letištní taxy
půjčení auta (4x4) po Ománu
uvedené aktivity v programu
strava dle programu
2 noci v hotelu Levatio 4*, Deluxe pokoj se snídaní
1 noc v Turtle Beach resort, polopenze
1 noc v Arabian Oryx Camp, polopenze
1 noc v hotelu Falaj Daris 3*, standard pokoj se snídaní
zákonné pojištění CK proti úpadku
základní zdravotní pojištění ERV

Cena nezahrnuje

vízum do Ománu (5 USD/osoba - turistické jednovstupové vízum do 10 dní)
fakultativní připojištění 1 490 Kč/os (např. pojištění proti stornu zájezdu, odpovědnost za škodu, pojištění zavazadel apod.)
stravování neuvedené v programu, nápoje
fakultativní aktivity (želvy, vodní aktivity, pouštní aktivity)
případné spropitné místním průvodcům

1. den: Odlet z Prahy do Muscatu
2. den: Muscat

Přílet do Muscatu v nočních hodinách a transfer do hotelu.
Volný program během dne. Převzetí auta.
Fakultativně možnost výletu lodí, šnorchlování nebo pozorování delfínů.Levatio hotel Omán


3. den: Muscat

Volný pobyt v Muscatu. Kombinace odpočinku a prohlídky města. Muscat mimo jiné nabízí operní dům Royal Opera, která je národní ikonou, přístav, kde kotví sultánova loď, dvě malé pevnosti Jalali a Mirani, staré hradby a samozřejmě nesmí chybět sultánův palác. Pokud nebude pátek, doporučujeme Velkou mešitu (bez garance, dle konání modliteb).

hotel Levatio 4*
snídaně
4. den: Pobřežní cesta

Pojedete při pobřeží panoramatickou cestou směrem na Sur a cestou navšítíte úchvatní místa jako wádí Tiwi, až dorazíte k Raas al Hadd.

PROPADLINA (ZÁVRT) BIMMAH: Po cestě navštívíte toto úchvatné místo. Blankytná voda v propadlině Bimmah přitahuje každý rok tisíce návštěvníků, nedávno byla dokonce označena jako nejkrásnější svého druhu na světě. Vznikla propadnutím vápencového stropu podzemní jeskyně, ačkoli arabský název má poetičtější vysvětlení – park spadlého meteoritu. Bimmah je krásný přírodní fenomén i místo, kde si můžete zaplavat a pořídit fantastické fotografie.


RAAS AL HADD – DOMOV ŽELV: Nádherné pláže v okolí Raas al Had nepřitahují pouze lidské návštěvníky Ománu. Každý rok do tohoto nejvýchodnějšího cípu sultanátu připlouvá množství želv, aby zde nakladly svá vzácná vejce. Vidět tyto obrovské vodní živočichy vylézat na břeh a klást vejce a pozorovat stovky právě vylíhlých želviček jak si hledají cestu do moře, je opravdu jedinečný zážitek. Omán si je vědom svou velkou zodpovědností, co se ochrany želví populace týče, návštěvníci proto musí striktně dodržovat pravidla chování (fotografování, rušení zvířat atd). Budete přenocovat v nedalekém hotelu a ve večerních a poté znovu v brzkých ranních hodinách, kdy je největší šance vidět želvy v akci, vás odvezou na jedno z míst kde je možné se s těmito nádhernými živočichy setkat.

hotel Turtle beach resort
polopenze
5. den: Sur a Wahiba Sands

SUR – VÝROBNA LODÍ DHOW: Staré město Sur je obrácené tváří k moři, odkud vždy přicházelo bohatství. Hlavní město regionu Sharqiya se pyšní bohatou minulostí, bylo jedním z nejdůležitějších přístavů oblasti, klíčovým bodem pro obchod s Indií a zeměmi východní Afriky. Pevnosti a strážní věže, obklopující město, dokazují, jak důležitým v minulosti bylo. V přístavu najdete hlavní atrakci, tradiční loděnice, kde se dodnes ručně vyrábí historické dřevěné lodě dhow, stejně jako tomu bylo po celá staletí. Omán je nesmírně pyšný na svoji námořní tradici, a i když poptávka poklesla, v Suru se stále vyrábí kvalitně zpracované lodě pro zákazníky z celého světa. Výrobna lodí je klidné místo, můžete se tu libovolně procházet a vše si prohlédnout

Wahiba Sands (zvaná též Sharqiya Sands) pokrývá plochu 12 500 km2. Oblast, jež měří od severu k jihu 180 km a od východu k západu 80 km, dostala jméno po beduínském kmeni Wahiba. Stačí chvíle, abyste se přenesli do úplně jiného světa. Do země nekonečných písků, rozvláčných velbloudů, adrenalinové jízdy v dunách i nekončící romantiky. Wahiba sands je rozlohou nevelká, ale chytne vás za srdce. Na místě neváhejte vyzkoušet z některých fakultativních aktivit jako je sjíždění dun jízda na velbloudu.


Arabian Oryx Camp
polopenze
6. den: Jabal Akhdar

Hlavním lákadlem dnešního dne jsou Ománské hory - Jebel Akhdar a vyhlídková jízda do Jebel Akhdar.Vzhledem k relativně nízkým teplotám na Jebel Akhdar je tato oblast také známa pro své plantáže růží, ze kterých se vyrábí růžová voda, jež je velmi často užívána ve všech ománských domácnostech.

hotel Falaj Daris
snídaně
7. den: Nizwa

Čeká Vás prohlídka historického města Nizwa, což bylo hlavní město Ománu v 6. - 7. st. n.l. Navštívíte zde impozantní pevnosti ze 17. století a trhy, kde si můžete koupit vyhlášené beduínské stříbro. Město Nizwa, nazývané „perlou islámu“ je oáza plná zeleně uprostřed strmých hor. Nizwa měla už v 9. století dvě mešity, Shawadna a Sa´al, a pevnost. Pevnost sloužila na obranu města i jako obydlí imámů. Uvnitř najdete několik soukromých místností a také malé etnologické muzeum. Výhled z hradeb je úchvatný. Na střechy domů, starou hradbu, hory i nádhernou sultánovu mešitu. Její kopule zdobí většinu knížek o Ománu, ale nenechte se mást – její nebeská modř byla nedávno změněna na elegantní béžovou barvu.

Vrátíte se zpátky do Muscatu - na letiště. Popř. si můžete prodloužit pobyt u moře.

snídaně

Kontaktní formulář

Kontaktní údaje

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Mapa