facebook
Panama a Kostarika Fly & Drive -

Panama a Kostarika Fly & Drive

10 nocí od 67 900 Kč
Panama, Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Cesta sestavená tak, abyste z obou zemí viděli to nejlepší.
S napětím budete pozorovat preciznost kapitánů v Panamském průplavu, vrátíte se v čase díky koloniální architektuře v Panama Vieja, setkáte se s potomky domorodých indiánů Embera, stanete se součástí panenské přírody v nejkrásnějších národních parcích Kostariky. Kostarika je země přírodních krás a naleznete zde jak úžasné pláže na pacifické straně, tak i aktivní vulkány, vodopády a džungli na karibské straně. Kostarika si Vás zajisté získá svými přátelskými obyvateli, tradiční kuchyní a lahodnou kávou.

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Panamský průplav = patří k nejvýznamnějším stavbám Ameriky
  • indiánská komunita Embera
  • plavba lodí po místních kanálech v Národním parku Tortuguero
  • Arenal = do roku 2010 nejaktivnější sopka Kostariky
  • Národní park Manuel Antonio = jeden z nejkrásnějších parků Kostariky, obklopený bujným tropickým lesem a exotickými plážemi s bělostným pískem.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1. den přílet do Panama City

2. den Panama City a průplav

3. den Indiánská komunita Embera

4. den přelet do Kostariky

5. den San José - Tortuguero

6. den Tortuguero

7. den Tortuguero - Arenal

8. den Arenal

9. den Arenal - Manuel Antonio

10. den  Manuel Antonio

11. den přejezd do San José a odlet

Cena zahrnuje

zpáteční letenku Praha – Panama City a San José - Praha v ekonomické třídě
letištní taxy
přelet Panama City - San José
transfery letiště - hotel - letiště v Panamě
3 noci ubytování se snídaní v hotelu Best Western Plus Zen v Panama City
2 x oběd v Panamě
celodenní výlet Panama City a kanál (8 hodin)
celodenní výlet komunita Embera a jezero Gatún (7 hodin)
transfer letiště - hotel v San José
pronájem auta SUV (Ssam Yong Korando nebo podobný) na 4 dny
ubytování na 7 nocí se snídaní v hotelech 3*
výlety a transfery lodí dle programu v oblasti Tortuguero
1 noc ubytování v San José
2 noci ubytování v oblasti Tortuguero
2 noci ubytování v oblasti Arenal
2 noci ubytování u pláže v oblasti Manuel Antonio
3 x oběd v Kostarice
2 x večeře v Kostarice
zákonné pojištění CK proti úpadku
základní zdravotní pojištění

Cena nezahrnuje

připojištění proti stornu - 1 990 Kč/os
garance na auto, GPS, benzín
připojištění auta 

přílet do Panama City

Odlet v ranních hodinách z Prahy s přestupem na některém z evropských letišť. Přílet do Panamy v podvečer, transfer do hotelu Best Western Plus Zen nebo podobný v Panama City a ubytování.Panama City a Panamský průplav

Dnes se nasnídáme, poté se odhlásíme z hotelu a pojedeme na prohlídka hlavního města Panamy. Casco Viejo (historické centrum) dnešního hlavního města, známé jako koloniální Panama, je tichá okouzlující oblast s úzkými uličkami a s balkóny plnými květin. Na jejím okraji leží Francouzský park s francouzským velvyslanectvím jako památka francouzským stavitelům, kteří začali stavět průplav. Při této procházce se můžete pokochat nádherným pohledem na siluetu Panamských mrakodrapů, most Ameriky atd.
V Casco Viejo najdeme znamenitá muzea, např. Muzeum průplavu, jež sleduje panamskou historii jako "cestu" spojující Atlantik a Pacifik od časů starých Hispánců až do dnešní doby. Vedle je Muzeum národní historie a stará katedrála s třpytícími se věžičkami vykládanými perlami. V blízkosti je muzeum, věnované umění v náboženství, založené ve starém klášteře Santo Domingo. Pár bloků od katedrály San Jose je nádherný Zlatý oltář složitě vyřezávaný ze dřeva a zdobený zlatem. Dalším zajímavým místem v Casco Viejo je Prezidentský palác, kde se konají nedělní prohlídky.
Asi 2 míle od centra města můžeme navštívit zříceniny prvního hlavního města, známé pod názvy Stará Panama či Panama La Vieja z počátku 16.století. Není překvapením, že obrovská naleziště zlata lákala piráty do panamských vod.Stará Panama vyhořela a město bylo následně posunuto na západ, kde bylo založeno v roce 1671 současné hlavní město. Nejpůsobivější je katedrála s masivní věží a Biskupský dům. V blízkosti starých památek je trh s řemeslnou výrobou domorodců a restaurace s výhledem na panamský záliv.
Poté se pojedeme podívat ke zdymadlu Miraflores, odkud je nádherný výhled jak na kanál, tak na Panamu.
Snídaně - oběd


Indiánská komunita Embera

Dnes nás čeká asi 7 hodinový výlet po řece Gatún k Indiánské komunitě Embera Quera. Nalodíme se na kanoe a poplujeme po řece Gatún, odkud se budeme kochat nádhernou přírodní scenérii. Vesničané nám připraví tradiční pokrm jako oběd a můžeme zkusit i místní tance. Poté nám průvodce vysvětlí funkci léčivých rostlin a také se podíváme na ručně vyřezávané výrobky. Podle posledních genetických výzkumů mají Emberá polynézské předky, což potvrzuje dávný Heyerdahlův předpoklad, že se Polynésané doplavili až do Ameriky! Původně amazonští indiáni, žili až do roku 1.900 na území kolumbijské Amazonie a říkali si Choco. Z neznámých důvodů po tomto roce část Choco odemigrovala na území současného výskytu podél řeky Sambú v Panamě. Vytlačili zde původně žijící indiány Kuna a po mnoha jednáních s panamskými úřady si vymohli značnou nezávislost a statut autonomní komunity.
Snídaně - oběd


Panama City - San José

Po snídani transfer na letiště a přelet do Kostariky.
Snídaně


San José - Tortuguero

Velmi časně ráno vyrazíme ze San José. Pojedeme přes nádherný park Braulio Carrillo kde se budeme moci kochat krásnou přírodou. Všechny odstíny zelené okolo nás, džungle a šťavnaté stromy a rostliny. Proti počasí v Evropě nás čeká krásné vlhké tropické klima. Během cesty zastavíme na snídani, která bude příjemným zpestřením celé zhruba 5tihodiné jízdy. Nasyceni budeme pokračovat do přístavu a odtud vyrazíme lodí po místních kanálech k našemu hotelu Laguna Lodge 3*. Dorazíme právě včas na oběd. Po obědě se vydáme lodí a poté procházkou do deštného pralesa. Prohlédneme si karibskou vesnici Tortuguero. Národní park si necháme až na další den, dnes pronikneme do života a chovu místních želv a fungování národního parku. Zpět na hotel se projdeme po pláži. Před večeří čas na relaxaci u bazénu, večeře se podává od 19:30.
Snídaně - oběd - večeře


Tortuguero

Zkušený průvodce nás dnes povozí po hlavních i menších kanálech Národního Parku Tortuguero. V této oblasti se nachází více než 300 druhů ptáků, 3 druhy mořských želv, 60 druhů savců. Mezi savci zde také žije 13 ohrožených druhů, např. jaguár, tapír, ocelot, puma a kapustňák. Uvidíme je? Při troše štěstí jistě budeme mít několik příležitostí pro jejich pozorování. A třeba najdeme na pláži i mořské želvy. Během dne prozkoumáme schované ostrůvky, panenské pláže, křivolaké kanály a to vše po příkrovem hustého deštného pralesa kolem i nad námi. Den bude naplněný vůněmi, zvuky, světly i stíny deštného pralesa.
Tortuguero je jedna z nejkrásnějších částí Kostariky. Biologicky se jedná o nesmírně vzácnou a bohatou oblast plnou vodních kanálů, řek, lagun a pláží s množstvím fauny. Najdete zde deštný prales protkaný říčkami i sladkovodní jezera plná ryb. Pohyb po parku na malých loďkách dodá výletu nádech dobrodružství. Národní park se rozprostírá podél karibského pobřeží nedaleko vesnice Tortuguero se zhruba 500 obyvateli.
Snídaně - oběd - večeře


Tortuguero - Arenal

Po snídani opět vyrážíme lodí do civilizace. Okolo 14:00 převzetí automobilu a odjezd do vesnice Fortuna, kde nás uvítá majestátní vulkán Arenal. Ubytování na 2 noci se snídaní.
Arenal je nejznámější kostarický vulkán. Ještě do roku 2010 to byla také nejaktivnější sopka široko daleko, která od roku 1968 chrlila lávu a dým. V roce 2010 přešla do fáze spánku a od té doby se již nad jejím kráterem neobjevuje zlověstný kouř. Předchozí éra spánku trvala bezmála 400 let a ukončila ji mohutná exploze, která pohltila vše na rozloze 15 km2. Kdy se znovu probudí? Arenal je krásný symetrický vulkán ve tvaru pravidelného kužele stoupajícího do výšky 1.657 m. Jeho povrch tvoří kameny a především láva.
Snídaně - oběd


Arenal

Dnes nás čeká volný den, kdo bude chtít, může fakultativně na túru po visutých mostech Puentes des Bosque, které se nachází v migračním koridoru ptactva. Můžete zde pozorovat floru a faunu deštného pralesa. Samozřejmě nechybí kouzelné výhledy na sopku Arenal. Celá trasa měří asi 3 km, takže jí zvládnou všichni.
Snídaně


Arenal - Manuel Antonio

Po snídani odjezd do Národního parku Manuel Antonio, kde budeme ubytováni na 2 noci se snídaní v hotelu Vela Bar nebo podobný. Národní park Manuel Antonio je považován za jeden z nejkrásnějších parků na Kostarice, obklopený bujným tropickým lesem a exotickými plážemi s bělostným pískem - ideální místo pro koupání.
Odpoledne se lze podívat na motýlí farmu nebo vyzkoušet potápění a vidět podmořský život, lekce surfu, vypravit se kajakem k ostrovu Damas atd..
Snídaně


Manuel Antonio

Volný den, který lze využít k odpočinku na pláži nebo fakultativně aktivity.
Snídaně


přejezd do San José a odlet

Přejezd na letiště v San José, předání auta do 14:00 a poté odlet do Evropy. Přílet do Prahy druhý den.
SnídaněMARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700