facebook
Panama - země mezi dvěma oceány Fly & Drive -

Panama - země mezi dvěma oceány Fly & Drive

12 nocí od 62 900 Kč
Panama, Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Zkuste se vžít do role objevitelů.

Prozkoumejte ruiny španělských pevností nebo na kánoi vplujte hluboko do domorodého vnitrozemí. Na výběr je tu bezpočet pláží a opuštěných ostrovů v Karibiku nebo příboj Tichého oceánu. Ciudad de Panamá, kulturně rozmanité, lehce omšelé, ale přesto elegantní město.
Nadchněte se pro zdejší deštné pralesy, kde lze spatřit i vzácného ptáka Kvesala, vyšplhejte se na činnou sopku Barú či ochutnejte vynikající kávu oblasti Boquete.

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Tento zájezd lze prodloužit o pobyt na ostrově Aruba či Kuba
  • výstup na činnou sopku Volcán Barú
  • Panamský průplav = patří k nejvýznamnějším stavbám Ameriky
  • pěstování výborné kávy v oblasti Boquete
  • treking pralesem po stezce Los Quetzales
  • ochutnávka výborného rumu Abuelo v palírně San Isidro
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1. a 2. den Panama City

3. den Panamský průplav a údolí Anton - motýlí farma, vodopád Mozas či zip line

4. den Chitré - finca San Isidro a výborný rum Abuelo

5. a 6. den přístav Pedasí a možnost výletu na opuštěný ostrov Iguana
 

7. a 8. den 20 km dlouhá pláž Las Lajas

9. a 10. den horské městečko Boquete - výborná káva, plavba na raftu, výstup na vulkán Barú, trek po stezce Los Quetzales

11. - 13. den odpočinek na pláži Playa Blanca

Cena zahrnuje

zpáteční letenku Praha – Panama City - Praha v ekonomické třídě
letištní taxy
transfer letiště - hotel v Panama City
pronájem auta Toyota Yaris nebo podobné na 11 dní
ubytování na 12 nocí se snídaní v hotelech 3*/4*
2 noci ubytování v Panama City v hotelu Best Western Zen
1 noc ubytování v oblasti Anton Valley
1 noc ubytování v oblasti Chitre
2 noci ubytování v oblasti Pedasí v hotelu Playa Venao nebo podobný
2 noci ubytování v oblasti Las Lajas ve Finca Buena Vista
2 noci ubytování v oblasti Boquete
2 noci ubytování u pláže Playa Blanca v hotelu Playa Blanca resort
2 x oběd
2 x večeře
zákonné pojištění CK proti úpadku
základní zdravotní pojištění

Cena nezahrnuje

připojištění proti stornu - 1 990 Kč/os
garance na auto, GPS, benzín
připojištění auta 

přílet do Panama City

Odlet v ranních hodinách z Prahy s přestupem na některém z evropských letišť. Přílet do Panamy v podvečer, transfer do hotelu Best Western Plus Zen nebo podobný v Panama City a ubytování.Panama City

Dnes se nasnídáte a půjdete se projít po Casco Viejo (historické centrum) dnešního hlavního města, známé jako koloniální Panama, je tichá okouzlující oblast s úzkými uličkami a s balkóny plnými květin. Na jejím okraji leží Francouzský park s francouzským velvyslanectvím jako památka francouzským stavitelům, kteří začali stavět průplav. Při této procházce se můžete pokochat nádherným pohledem na siluetu Panamských mrakodrapů, most Ameriky atd.
V Casco Viejo najdeme znamenitá muzea, např. Muzeum průplavu, jež sleduje panamskou historii jako "cestu" spojující Atlantik a Pacifik od časů starých Hispánců až do dnešní doby. Vedle je Muzeum národní historie a stará katedrála s třpytícími se věžičkami vykládanými perlami. V blízkosti je muzeum, věnované umění v náboženství, založené ve starém klášteře Santo Domingo. Pár bloků od katedrály San Jose je nádherný Zlatý oltář složitě vyřezávaný ze dřeva a zdobený zlatem. Dalším zajímavým místem v Casco Viejo je Prezidentský palác, kde se konají nedělní prohlídky.
Asi 2 míle od centra města můžeme navštívit zříceniny prvního hlavního města, známé pod názvy Stará Panama či Panama La Vieja z počátku 16.století. Není překvapením, že obrovská naleziště zlata lákala piráty do panamských vod.Stará Panama vyhořela a město bylo následně posunuto na západ, kde bylo založeno v roce 1671 současné hlavní město. Nejpůsobivější je katedrála s masivní věží a Biskupský dům. V blízkosti starých památek je trh s řemeslnou výrobou domorodců a restaurace s výhledem na panamský záliv.
Snídaně


Panamský průplav - údolí Antón

Po snídani si převezmete auto a pojedete se podívat na Panamský Průplav, ke zdymadlu Miraflores, odkud je nádherný výhled jak na kanál, tak na Panamu.
Po prohlídce vyrazíte směrem k údolí a vesničce Antón. Vesnička leží v kráteru vyhaslé sopky, která při výbuchu před třemi miliony lety ztratila svůj vrchol. Okolí je výborné na pěší túry, navštívit můžete i petroglyfy u vesnice La Pintada. Zajeďte se podívat na neobvyklé hranaté stromy (za hotelem Campestre).
Doporučujeme i koupele v termálních pramenech Pozos Termales či ve vodopádu Chorro El Macho (asi 2 km od města).
Snídaně


Antón - Chitre

Při cestě do městečka Chitré můžete navštívit park El Caňo, který býval předkolumbovským posvátným místem. Chitré je takové příjemné kovbojské městečko. Po ubytování můžete vyrazit na prohlídku palírny San Isidro, kde samozřejmě nesmí chybět ochutnávka rumu Abuelo.
Snídaně


Chitré - Pedasí

Dnes Vás čeká asi 90km cesty do městečka Pedasí. Kousek odtud jsou nádherné divoké pláže, ubytování máte na pláži Venao, kde strávíte 2 noci se snídaní. Odpočinek.
Přes místní kancelář si lze domluvit výlet na ostrov Isla de Caňas, kde hnízdí tisíce karet zelenavých.
Snídaně


Pedasí, výlet na ostrov Iguana

Dnešní den lze strávit na některé z divokých pláží v okolí nebo si udělat výlet na ostrov Isla Iguana, kde jsou zachovalé krásné korály a voda je dostatečně mělká na šnorchlování. Po ostrově se volně pohybují leguáni a můžete podniknout i nějakou tu turistiku.
Snídaně


Pedasí - Las Lajas

Dnes budete pokračovat směrem k hranicím s Kostarikou, kolem města David až k 20 km dlouhé písčité pláži Las Lajas (celkem asi 260 km). Ubytování na dvě noci se snídaní ve Finca Buena Vista.
Snídaně


Las Lajas

Dnešní den věnujete odpočinku na pláži nebo zkoumání okolí.
Snídaně


Las Lajas - Boquete

Městečko Boquete leží v klidném údolí Caldera ve výšce více než 1 000 m.n.m. Je střediskem produkce kávy. Když se zvedne mlha, což bývá jen brzy ráno, uvidíte nezaměnitelnou siluetu sopky Barú. Na rozdíl od ostatních částí Panamy, zde není pro nás nezvyklá vlhkost vzduchu a v současném suchém období jsou teploty kolem 20 stupňů každý den. Od jeho geografické polohy, tj. v údolí vulkánu, byl odvozen i název Boquete, což v překladu znamená díra.
Snídaně


Boquete

Dnešní den volný k prozkoumání horské oblasti - můžete vystoupat na vulkán Barú nebo se projít Kvesalí stezkou po jeho úbočí.
Kvesalí stezka (velmi vzácný pták kvesal, v mayském jazyce Quetzal) vede podél úbočí vulkánu Barú a spojuje města Cerro Punta a Boquete. Tato stezka se nachází v Národním parku Volcán Barú a bývá označována za jednu z nejhezčích v celé Střední americe. Je nazvaná podle ptáka Quetzala, který žije v této džungli a pokud navštívíte stezku brzy ráno máte velikou šanci ho zahlédnout. Tento pták je národním symbolem Guatemaly. Mají ho zobrazeného ve své vlajce a je po něm pojmenována jejich měna. Význam tohoto symbolu pochází z dávné historie, kdy Mayové používali ocasy Quetzala jako platidlo a jeho pera zdobila nejednu čelenku. Právě jeho dlouhý a pestrobarevný ocas je pro tohoto téměř mýtického ptáka typický .Podle odhadů žije v Národním parku okolo 300 – 400 hnízdících párů tohoto opeřence.
Cesta začíná v nejvyšším městečku Panamy, v Cerro Punta (1 800 m n.m.) a vede do Boquete. Trasa má zhruba 4, 5 km před začátkem džungle, pak 6 km v džungli a 13 km po silnici na druhém konci. Stezku je možno absolvovat oběma směry, ale jelikož Cerro Punta je asi o 1000 m výš než Boquete, je rozhodně výhodnější zvolit trasu směrem dolů do Boquete.
Snídaně


Boquete - Playa Blanca

Dnes vás čeká asi 400 km dlouhá cesta zpět k Panama City. Ubytujete se v hotelu Playa Blanca Resort s polopenzí. Dnešní a následující dva dny odpočinek v hotelu u písčité pláže. Poslední den přejezd na letiště, odevzdání auta a odlet do Evropy.
Snídaně - večeřeMARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700