Chcete-li používat všechny funkce webu, povolte si prosím ve Vašem prohlížeči Javascript.

Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1. den: MNICHOV - LIMA

Setkání na letišti s průvodcem. Odlet z Mnichova do Limy (dopravu do Mnichova Vám rádi pomůžeme zorganizovat). Odlet z Prahy za příplatek.
2. den: LIMA

Ráno přílet do Limy. Přesun z letiště do hotelu, kde se ubytujeme a odpočineme si po dlouhé cestě. Odpoledne můžeme vyrazit na procházku po čtvrti Miraflores a sejít až na pobřeží. Večer vyrazíme na první peruánskou večeři (není v ceně).
3. den: LIMA

Limu vybudoval Francisco Pizarro v roce 1535. Měl to být pomník jeho slávy. A poctivě řečeno, povedlo se mu to. Přístavní město postavené na břehu Tichého oceánu v sobě kloubí moderní západní svět s jedinečnou atmosférou Latinské Ameriky.
Dlouhý den v Limě: dopoledne město včetně katedrály, dominikánského kláštera, hlavního náměstí, nábřeží „Parque del Amor“. Oběd v Mangos Cafe (forma buffetu) s výhledem na oceán. Odpoledne návštěva soukromého muzea Larco, kde se pohroužíme do nejstarší peruánské historie a podíváme se na kultury před příchodem Španělů. Nádherné sbírky tohoto muzea nám dají šanci vyznat se v tom, jak se historie v Peru vyvíjela. Zkusíme peruánskou slivovici Pisco a vydáme se čtvrti Barranco – bohémské čtvrti umělců a flákačů. Večer se vrátíme do hotelu, nebo zůstaneme v Barranco na večeři a do hotelu se vrátíme taxíky

Snídaně


4. den: LIMA > CHACHAPOYAS

Vzhůru do přírody a historie. V klidu se nasnídáme, odjedeme na letiště a odletíme do oblasti Chachapoyas do města Jaen. Čeká nás cca 4 hodinová cesta z letiště do města Chachapoyas. Sama cesta je krásným výletem, protože se budeme pohybovat v nádherné krajině. Než se ubytujeme, prohlédneme si městečko Chachapoyas. Dnešní cíl je Casa Hacienda Achamaqui – nádherné místo se skvělými lidmi – nadmořská výška kolem 2 300 m. n. m. Večeře a nocleh v haciendě.

Snídaně - večeře


5. den: CHACHAPOYAS / KUELAP

Dlouhé dopoledne. Výlet na pevnost Kuelap, vybudované na vrcholu Cerro Barreta (3 000 n.m.) – dojedeme k úpatí hory a na ní se už musíme dostat po svých nebo na koňském hřbetě. Ta námaha stojí za to – krajina a fascinující kamenná architektura národa, který vzdoroval Inkům. Příběh národa Chachapoyas, který pevnost vybudoval, si řekneme na místě. Pozdní oběd v městečku Choctamal a návrat do hotelu. Pokud se vrátíme do 3 hodin odpoledne (ale spíš to nestihneme), můžeme ještě vyrazit na malý trek v okolí hotelu k nedalekým nástěnným malbám. Jinak odpočinek, večeře a nocleh. Když dá počasí, uděláme si oheň a budeme melancholicky pozorovat nebe a povídat si o životě za starých indiánských časů.

Snídaně - oběd - večeře


6. den: CHACHAPOYAS / GOCTA

Výlet k vodopádům Gocta. Nejprve popojedeme do Cocachimba a odtud se vydáme na trek k vodopádům. Gocta je znám i pod místním názvem „La Chrrera“ – 771 m vysoký vodopád, patří k nejvyšším na světě. Jako všechny velké vodopády i Gocta je magické místo. Moc Čechů sem nezabloudí. Poobědváme v lokální restauraci a vrátíme se do haciendy. Končí naše aklimatizace a po večeři poslední nocleh v Chachapoyas.

Snídaně


7. den: CHACHAPOYAS > CUSCO > POSVÁTNÉ ÚDOLÍ

Den na cestách. Musíme se dostat úplně někam jinam. Do centra světa Inků. Po snídani odjedeme do Jaenu na letiště, přeletíme do Limy a pak spojem do Cuzca. Bude to únavné, ale není jiná možnost. V podvečer přistaneme na letišti v Cuzcu a přejedeme do Posvátného údolí. Ubytujeme se, dáme večeři a půjdeme nabrat sílu na další den.

Snídaně


8. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ

Svět Inků trochu jinak. Tady svět poznal superpotraviny a teprve nyní oceňuje, co všechno Inkové znali a čeho byli schopni. Navštívíme šlechtitelskou stanici Moray – na kruhových terasách šlechtili a zkoumali rostliny, které zajišťovali výživu celé obrovské říše. Co z toho všeho zbylo, uvidíme na trhu v Chinchero. Že je sůl nad zlato věděli i Inkové a moc si cenili solné doly v Maras. Bude tam asi přetlak turistů, ale s tím si poradíme. Málokdo se vydá přímo k jezírkům a my je projdeme a budeme pak lehkým trekem pokračovat do Posvátného údolí. Poobědváme a přejedeme Pisacu. Prohlídneme si pevnost a další památky. Po cestě zpět se zastavíme na trhu v Pisacu. Večeře (není v ceně) a nocleh v Posvátném údolí.

Snídaně


9. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ

Snídaně. Po snídani odjedeme do Ollantaytambo. Vyšplháme se na pevnost a popovídáme si o její historii. Je to úchvatné místo a dáme si dost času, abychom si ji prohlédli v klidu. Zajdeme si do lokální hospůdky na oběd a půjdeme se ubytovat (první dvě noci v Posvátném údolí spíme v Urubambě a další dvě noci v Ollantaytambo). A máme volno k odpočinku apod. Večer můžeme do městečka na pivo a večeři.

Snídaně


10. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ

Dnes máme odpočinkový den, který můžete vyplnit mnoha různými aktivitami od projížděk na koních, výletů na kole, rafting, kuchařskou lekcí, nebo jen procházkami po okolí a užívání si atmosféry Posvátného údolí.

Snídaně


11. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ > MACHU PICCHU

Na tento den nejspíše napjatě čekáte – vydáme se na cestu k posvátnému Machu Picchu, jednomu z divů světa. Ráno odjezd autobusem k citadele kde nás čeká prohlídka a volný čas na fotografování a toulky po terasách. Po prohlídce odjezd do vesničky Machu Picchu Pueblo, kde se ubytujeme.Machu Picchu je nejznámějším a nejvelkolepějším archeologickým sídlištěm kontinentu. Skutečný účel a funkce pevnosti Machu Picchu je dodnes předmětem spekulací a debat. Pravděpodobně byla vybudována v letech úpadku za posledních Inků jako pokus o zachování incké kultury. Mohla být také náboženským sídlem, založeným jako pokus znovu vzkřísit inckou nadvládu ohroženou vpádem Španělů. Pevnost nebyla nikdy zmíněna v kronikách vedených španělskými kolonizátory, jež sloužily jako psané archivy dosud nezaznamenané historie Inků. Inkové nikdy neužívali písmo, tak jak jej známe mi, ale tzv. Kipu - uzlové písmo, které je dodnes nerozluštěno, a tak nám všechny podrobnosti incké historie přinášejí jen španělské záznamy. O existenci Machu Picchu nevěděl, kromě několika místních Kečuů, nikdo. Když světoznámou památku objevil v roce 1911 americký historik Hiram Bingham, byl v celém areálu pevnosti sám, doprovázen jen kapitánem peruánské armády a malým indiánským klukem. 

Snídaně - večeře


12. den: MACHU PICCHU > CUZCO

Velmi brzy budíček. Snídaně v balíčku. Odchod na nástupiště a cesta k pevnosti a cesta ke vstupu na Machu Picchu Mountain. Zapíšeme se na bráně a začneme stoupat svých 2 200 schodů. Každý svým tempem. Výstup trvá v průměru tak 2,5 hodiny. Mezi tím se roztrhá mlha a slunce nám začne ukazovat skvělé výhledy na pevnost, kterou jsme si den před tím prohlédli z blízka. Na hoře nás čeká úchvatný výhled na Andy a Machu Picchu. Sejít dolů je mnohdy horší, než vystoupat vzhůru. Ale sejít musíme. Po sestupu sjedeme do městečka, vezmeme si v hotelu baťůžky a půjdeme na pozdní oběd. Pak nádraží a cesta vlakem do vesničky Poroy (vlaky zde končí) a přejedeme autobusem do Cuzca. To už bude večer a budeme rádi, že se ubytujeme a vyspíme.

Snídaně


13. den: CUZCO

Dnešní den bude směs klasického a exkluzivního poznávání Cusca. Začnete naprosto klasicky, i když tak, abychom se vyhnuli davům turistů. Začneme ráno prohlídkou pevnosti Sacsayhuaman s mohutnými hradbami. Pak se zastavíme ve svatyni Qengo, kde se konaly krvavé rituály a dopoledne zakončíme v královských lázních Puca Puacara a Tambomachay.
Odpoledne začneme na vyhlídce San Christobal a pak navštívíme trh San Pedro, abyste mohli vidět a ochutnat tradiční produkty, pěstované indiány. Prohlédneme si chrám Slunce Korikancha, který vás ohromí svou velkolepostí, a zároveň si v něm uvědomíte, jak moc Španělé Peru poničili. Nedaleký kostel Santo Domingo bude naší další zastávkou, pak si prohlédneme čtvrt řemeslníků San Blas, Arcibiskupský palác a den zakončíme katedrálou.

Snídaně


14. den: CUZCO

Dnes nás čeká odpočinkový den. Můžete se jen tak potulovat uličkami starého města a vstřebávat historii tohoto prastarého města.
Fakultativně se s průvodcem můžete domluvit např. na lekci vaření - projdete se po tržišti San Pedro, kde poznáte a ochutnáte skvělé lokální produkty a hned potom nás čeká 2 hod. kuchařská lekce, kde si připravíte malý předkrm a hlavní jídlo typické pro peruánskou kuchyni.
Pokud hledáte akčnější zážitky, tak se můžete vypravit na výlet např. na koni nebo na horských kolech.

Snídaně


15. den: CUSCO > TITICACA

Dnes přejezd přes Altipláno (skoro 5 000 m n.m.) do Puna. Cestou několik zastávek v malých vesničkách Andahuaylillas, Pucara a La Raya. Oběd v místní typické restauraci. Po příjezdu k jezeru Titicaca se ubytujeme v hotelu a vydáme na procházku večerním městem a kolem jezera. Den zakončíme večeří v dobré místní restauraci.

Snídaně - oběd


16. den: TITICACA

Na vlnách jezera Titicaca
Po snídani se vydáme lodí na jezero a navštívímě plovoucí rákosové ostrovy Uros a později ostrov Taguile, kde a poznáme život domorodých obyvatel. Z vyhlídky na Taquile se nám otevře nádherný výhled na toto bájné jezero.

Snídaně - oběd


17. den: TITICACA > LIMA - BOGOTA

Po snídani odjedeme na letiště v Juliace se zastávkou u tajemných Sillustani Tombs.
Odletíme do Limy. Přestoupíme a odletíme do Bogoty a po příletu přejedeme do hotelu, kde ubytujeme se.

Snídaně


18. den: BOGOTA

Volný den v Bogotě. Fakultativně půldenní prohlídka Bogoty.

Snídaně


19. den: BOGOTA - MNICHOV

Vlastně máme ještě skoro celý den k dispozici. Můžeme si udělat další fakultativní výlet. Na letiště odjedeme kolem 19:30. Náš odlet je ve 23:15.

Snídaně


20. den: MNICHOV (PRAHA)

Přílet do Mnichova (do Prahy)

Kontaktní formulář

Kontaktní údaje

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Mapa