facebook
Peru - po stopách Inků s českým průvodcem -

Peru - po stopách Inků s českým průvodcem

11 nocí od 96 590 Kč
Peru, Poznávací zájezdy

Peru - po stopách Inků s českým průvodcem

Zažijte nepopsatelnou krásu a historii Peru s CK Marco Polo a v doprovodu českého průvodce. To vše se všemi výlety i vstupy v ceně.
Během 13 denní cesty poznáte velké množství památek i nádhernou přírodu v náručí andských velikánů. Vypravíme se po stopách Inků, ale i jiných kultur, které na tomto území Jižní Ameriky existovali daleko dříve a než si vše podrobili španělští conquistadoři.
  
Na naší cestě nás kromě hlavního města Limy čeká, koloniální Arequipa, hluboký kaňon Colca s kondory, jezero Titicaca s indiány Aymara, hlavní město Inků, neboli Pupek světa Cuzco, nádherné Posvátné údolí i majestátní Machu Picchu s extra výstupem na Machu Picchu Mountain.
Aktuální podmínky cest do Peru naleznete na peru.travel.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Nabitý program se všemi vstupy a dopravou. Soustřeďte se jen na zážitky a užívejte si exotické Peru s jeho rozmanitou přírodou a úchvatnou historií a kulturou. Během cesty se nemusíte se o nic starat a obtěžovat se zařizováním čehokoliv - my jsme pro Vás vše zařídili.
  • Fakultativní rozšíření - Amazonie, nebo Severní Peru
  • Velikost skupiny: 6 - maximálně 10 osob + průvodce.
  • Náš průvodce se o vás bude starat od po celou dobu cesty, do začátku až do konce. Bude vašim rádcem, pomocníkem, i vypravěčem i překladatelem. Nemusíte mít obavy z náročné cesty, nového prostředí. Proto jezdíme v malé skupince obvykle 6 -8 lidí, aby náš servis byl vždy 100%.

1. den: ODLET DO LIMY

Odlet do Limy. Po příletu ubytování v hotelu a naše 1. peruánská večeře.

2. den: LIMA
Dnes nás čeká prohlídka města které založil dobyvatel Francisco Pizarro. Navštívíme jeho historické centrum: Plaza Mayor, Vládní palác, Arcibiskupský palác, Konvent Sv. Františka, prohlédneme si i rezidenční čtvrti jako San Isidoro a Miraflores a večer zakončíme v příjemné restauraci na pobřeží Tichého oceánu.
V případě zájmu lze navíc zorganizovat letecký výlet z Limy a zpět za slavnými záhadnými obrazci na planině v Nazca (cena kolem 6000 Kč/os.). Další možností je fakultativní výlet lodí za ostrovy Palomino, Cabinzas & San Lorenzo (cena 1400 Kč/os).
Stravování v ceně: snídaně

3. den: LIMA - AREQUIPA

Dopoledne přelet do Arequipy a odpoledne navštívíme toto nádherné město, které leží v nadmořské výšce 2 335 m. n. m.
Na hlavním náměstí, Plaza de Armas, si lze prohlédnout chrám s jeho jedinečným mramorovým oltářem, varhany a nádhernou vyřezávanou kazatelnou původem z Lille ve Francii. Nedaleko se pak nachází jezuitský kostel La Compania s malovanou kaplí a tesanými arkádami ze sopečného kamene.

Stravování v ceně: snídaně

Arequipa – ve stínu posvátných sopek.
V roce 1540, jen pět let po založení Limy, založil Arequipu na popud Francisca Pizzarra Garci Manuel de Carbajal. A založil ji s láskou a velkolepou vizí. Chtěl, aby to bylo nejkrásnější španělské město v Peru a povedlo se mu to. „Bílé město“, jak je Arequipa nazývána nás nadchne svou katedrálou, klášterem Santa Catalina, jezuitským kostelem La Compania, ale hlavně svou atmosférou, kavárnami a malými restauracemi, pohodou a úchvatným pohledem na okolní vrcholky And.

4. den: AREQUIPA - KAŇON COLCA

Arequipa - Kaňon Colca (vesnička Chivay – 3 600 m n.m.)
Časně ráno se vypravíme k úchvatnému kaňonu Colca. Nejdříve nás čeká cesta k úpatí sopky Chachani, odkud je možné zahlédnout vrchol sopky Misti a Pichu Pichu. Celé věky se na této straně hor muselo šetřit s vodou a lidé se tu museli naučit žít v podmínkách, které Evropané pokládali za pustinu. V rezervaci Aquada Blanca a v Pampa Cañahuas zjistíte, jak bizarní může být krajina a začnete vnímat barvy a světlo úplně jinak, než doposud. Pak pojedeme kolem rezervace Pampa Cañahuas, kde se volně pohybují lamy, které jistě spatříte pobíhat po andských horských pláních. Na oběd se zastavíme v malé vesničce zhruba na půl cesty ke kaňonu. Tří až čtyřhodinové putování pampou skončí ve vesničce Chivay nedaleko kaňonu Colca, kde se ubytujeme.

Stravování v ceně: snídaně, oběd

5. den: KAŇON COLCA - TITCACA

Kondor je symbolem And, alespoň pro nás Evropany. Vidět kondora ve volné přírodě, ale není tak snadné, jak by to mohlo vypadat. Kaňon Colca je jedním z míst, kde si kondoři rádi hrají ve stoupavých proudech vzduchu, ve chvíli, kdy ranní slunce začne ohřívat vrcholky hor. 1 200 metrů hluboký kaňon má velmi unikátní termiku a kondoři ji využívají k pohodlnému stoupání do vysokých výšek. Kdo chce kondory pozorovat, musí si přivstat.

Po pozorování kondorů se vydáme na asi 6 hod. cestu k jezeru Titicaca, nesmírně zajímavou krajinou And a náhorních planin. Cestou navštívíte vesnici Maca, která dala jméno jedné ze superpotravin peruánských indiánů. Cesta bude trvat skoro 6 hodin, ale je opravdu úchvatná. Večer dorazíme k jezeru Titicaca, kde se ubytujeme a přenocujeme.
Puno leží na břehu jezera Titicaca. Je to město se širokou paletou památek pocházejících z doby největšího rozkvětu civilizace Inků. Jezero Titicaca vytvářelo z města přirozený přístav. Puno bylo založeno v roce 1668 a v minulosti patřilo k nejbohatším městům v Peru díky stříbrným dolům v okolí.

Stravování v ceně: snídaně, oběd

6. den: JEZERO TITICACA

Na vlnách jezera Titicaca
Stará legenda vypráví o tom, že z jezera Titicaca vystoupili zakladatelé staré říše Inků. Když se postavíte na břeh jezera a chvíli pozorujete hladinu, dotkne se vás posvátná síla. Co asi cítili Španělé, když k jezeru v 16. století dorazili? Tady jim kmen Aymara nedal nic zadarmo, tady si museli dobyvatelé urvat každý kousek země silou. Stejně tak Inkové měli po celou dobu existence své říše čas od času s Aymara problémy. Aymara žili a žijí na pobřeží okolo jezera. Na jezeře žil kmen Uros a za ním se vydáte lodí.
Nenechte si vnutit iluzi, že příslušníci kmene doposud žijí na trávových ostrůvcích Los Uros, navíc tradičním způsobem. To už dávno ne, to byste byli zklamaní. Když ale přijmete, že se jedná o skanzen, který ukazuje, jak žili Uros v době příchodu Španělů, budete naprosto spokojeni. Prohlídneme si i ostrov Taguile a užijeme si plavbu po hladině Tititcaca.

Stravování v ceně: snídaně, oběd

7. den: TITICACA - ALTIPLANO – CUSCO

Přes hory a doly
Dnes nás čeká cesta do Cuzca přes vyhlášenou náhorní planinu Altiplano, kde vystoupáme do výšky 5 000 m n.m., a to je přece zážitek. Kdo z nás se už takhle vysoko nad moře dostal? Zažijete opravdu na vlastní kůži velehory. Pocítíte nedostatek kyslíku a při zastávkách vystoupíme na pevnou zem v nejvyšších bodech. Inkové dokázali i v takových výškách budovat cesty a úspěšně hospodařit. Z náhorní planiny sjedeme opět dolů do snesitelnější nadmořské výšky… „pouhých“ 3.800 m n. m.. Po příjezdu do Cusca se ubytujeme v hotelu.

Stravování v ceně: snídaně, oběd

8 den: CUSCO

Dnešní den bude směs klasického a exkluzivního poznávání Cuzca. Začneme naprosto klasicky, i když tak, abyste se vyhnuli davům turistů. Pojedeme v protisměru většiny z nich. Začneme hodně brzo ráno prohlídkou pevnosti Sacsayhuaman, která vás dostane díky mohutným hradbám postaveným z obrovských kamenů. Pak se zastavíme ve svatyni Qengo, kde se konaly krvavé rituály a dopoledne zakončíme v královských lázních Puca Puacara a Tambomachay.
Odpoledne se podíváme na centrum města. Začneme na vyhlídce San Christobal a pak navštívíme trh San Pedro, abyste mohli vidět tradiční produkty, pěstované indiány a některé z nich ochutnali. Nemůžete nenavštívit chrám Slunce Korikancha, který vás ohromí svou velkolepostí, a zároveň si v něm uvědomíte, jak moc Španělé Peru poničili.
Cuzco je bezpochyby nejhezčí peruánské město, které bylo založeno koncem 12. století. Je bývalým hlavním městem Incké říše, které dobyl Francisco Pizarro se svými druhy 15. listopadu 1533.

Cuzco dodnes budí úžas zbytky staveb a vyspělostí tehdejší incké civilizace. V Cuscu a okolí je mnoho pamětihodností z předkolumbovského období i z let španělské nadvlády. Mezi nejvyhledávanější patří katedrála s černým Kristem, patronem města; hlavní náměstí Plaza de Armas, koloniální arkády; jezuitský chrám, Pizarrův palác, katolický kostel a dominikánský klášter Santo Domingo, městské muzeum s exponáty s náboženskou tematikou a amfiteátr. Tajemné Cusco a jeho okolí patří k nejkrásnějším a nejzajímavějším oblastem Jižní Ameriky.

Stravování v ceně: snídaně

9. den: CUZCO - POSVÁTNÉ ÚDOLÍ

Dnes se po snídani vydáte do Posvátného údolí, kde vás čeká nejprve městečko Chinchero, které leží cca 30 km od Cuzca a je obklopeno celoročně zasněženými vrcholky hor, to vše na pozadí incké pevnosti Tupac Yupanqui. Pak se podíváme do „výzkumného zemědělského centra“ Incké říše v Moray, krásného a kuriózního inckého archeologického komplexu tvořeného kolosálními soustřednými terasami napodobujícími velký amfiteátr a shlížející na údolí Urubamba.

Po obědě si pojedete prohlédnout si chrám a pevnost Ollantaytambo se stejnojmenným městečkem, které je obýváno již od inckých dob. Samotná pevnost byla významným místem odporu proti španělské nadvládě a má tak své důležité místo v peruánských dějinách. Dnes je „Ollanta“ takový malý peruánský „Český Krumlov“ a bude se vám moc líbit.

Stravování v ceně: snídaně, oběd

10. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ – MACHU PICCHU (1. výstup)

Na tento den nejspíše napjatě čekáte – vydáme se vlakem na cestu k posvátnému Machu Picchu, jednomu z divů světa. Pozdě odpoledne ubytování hotelu v městečku v Machu Picchu Pueblo (Aguas Calientes).
Machu Picchu je nejznámějším a nejvelkolepějším archeologickým sídlištěm kontinentu. Skutečný účel a funkce pevnosti Machu Picchu je dodnes předmětem spekulací a debat. Pravděpodobně byla vybudována v letech úpadku za posledních Inků jako pokus o zachování incké kultury. Mohla být také náboženským sídlem, založeným jako pokus znovu vzkřísit inckou nadvládu ohroženou vpádem Španělů.
Pevnost nebyla nikdy zmíněna v kronikách vedených španělskými kolonizátory, jež sloužily jako psané archivy dosud nezaznamenané historie Inků. Inkové nikdy neužívali písmo, tak jak jej známe mi, ale tzv. Kipu - uzlové písmo, které je dodnes nerozluštěno, a tak nám všechny podrobnosti incké historie přinášejí jen španělské záznamy.
O existenci Machu Picchu nevěděl, kromě několika místních Kečuů, nikdo. Když světoznámou památku objevil v roce 1911 americký historik Hiram Bingham, byl v celém areálu pevnosti sám, doprovázen jen kapitánem peruánské armády a malým indiánským klukem.

Stravování v ceně: snídaně, oběd, večeře

11. den: MACHU PICCHU - CUSCO (2. výstup)

Dnes ráno si přivstaneme, protáhneme tělo vydáme se na relativně náročný výstup - na Machu Picchu Mountain. Úsilí, které do výstupu vložíte se vám, ale mnohokrát vrátí - v ranním vycházejícím slunci se vám naskytne zcela nový, chvatný pohled (doslova z ptačí perspektivy) na Machu Picchu.
Během samotného výstupu a nakonec v nejvyšší části budete moci obdivovat posvátná a tajemná zákoutí Machu Picchu a obdivuhodné terasy postavené vysoko nad propastí. Jakmile se rozpustí okolní mlžný opar, ztracené město Inků se vám objeví v celé své kráse: zelené terasy, působivé obřadní svatyně, kamenné schodiště i pečlivě plánované městské části. Budete mít impozantní pohled na Machu Picchu v celé své kráse, vrchol hory Vilcanota a okolní hory.
Energie bude všude kolem nás.
Odpoledne odjezd vlakem odjezd do Cusca a ubytování v hotelu.

Stravování v ceně: snídaně, oběd

12. den: CUZCO - LIMA - ODLET DOMŮ

Dopoledne ještě strávíme několik hodin v Cuzcu. Odpoledne odlet do Limy a dále do Evropy.

13. den: PŘÍLET

Cena zahrnuje

* letenku v ekonomické třídě z Prahy nebo Berlína do Limy a zpět s příručním zavazadlem. Velké zavazadlo lze jednoduše doobjednat podle požadované váhy a počtu kusů
* letenku Lima - Arequipa a Cusco - Lima v optimální knihovací třídě
* letištní poplatky a palivové příplatky
* ubytování v hotelech kategorie 3-4*
* stravování: dle programu (minimálně snídaně, po většinu programu polopenze)
* všechny výlety a dopravu dle programu s česky mluvícím průvodcem (minimální počet účastníků 6 os)
* vstupy do památek dle programu (základní vstupné), včetně povolení na Machu Picchu + Machu Picchu Mountain
* zákonné pojištění pro případ úpadku

Pozn: rozsah a kvalita výše uvedených služeb a aktivit může být ovlivněna zavedením případných hygienických či protiepidemických opatření v dané destinaci.

Cena nezahrnuje

* osobní výdaje
* spropitné místním průvodcům a řidičům (cca 15 USD na osobu a den) - není povinné

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Podobné produkty

Peru - po stopách Inků s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | Peru

Peru - po stopách Inků s českým průvodcem

96 590 Kč 11

Zažijte nepopsatelnou krásu a historii Peru s CK Marco Polo a v doprovodu českého průvodce. To vše se všemi výlety i vstupy v ceně.

Během 13 denní cesty poznáte velké množství památek i nádhernou přírodu v náručí andských velikánů. Vypravíme se po stopách Inků, ale i jiných kultur, které na tomto území Jižní Ameriky existovali daleko dříve a než si vše podrobili španělští conquistadoři.


Na naší cestě nás kromě hlavního města Limy čeká, koloniální Arequipa, hluboký kaňon Colca s kondory, jezero Titicaca s indiány Aymara, hlavní město Inků, neboli Pupek světa Cuzco, nádherné Posvátné údolí i majestátní Machu Picchu s extra výstupem na Machu Picchu Mountain.

Aktuální podmínky cest do Peru naleznete na peru.travel.


Detail Termíny a ceny +
loading