facebook
Peru - po stopách Inků s českým průvodcem -

Peru - po stopách Inků s českým průvodcem

11 nocí od 94 190 Kč
Peru, Poznávací zájezdy

Peru - po stopách Inků s českým průvodcem

Zažijte nepopsatelnou krásu a historii Peru s CK Marco Polo a v doprovodu českého průvodce. To vše se všemi výlety i vstupy v ceně a v malé skupince 6-10 lidí.
Během 13 denní cesty poznáte velké množství památek i nádhernou přírodu v náručí andských velikánů. Vypravíme se po stopách Inků, ale i jiných kultur, které na tomto území Jižní Ameriky existovali daleko dříve a než si vše podrobili španělští conquistadoři.
  
Na naší cestě nás čeká koloniální Arequipa, hluboký kaňon Colca s kondory, jezero Titicaca s indiány Aymara, hlavní město Inků, neboli Pupek světa Cuzco, nádherné Posvátné údolí i majestátní Machu Picchu s extra výstupem na Machu Picchu Mountain (případně Huyana Picchu).

Po dohodě je možné celý program upravit a navštívit např. oblast Amazonie, Chachapoyas, prodloužit pobyt v Cuzcu nebo Posvátném údolí, vypravit se na trek k oblíbené laguně Humantay, nebo do Duhových hor, případně i vylepšit ubytování o skvostné koloniální hotely.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Nabitý program se všemi vstupy a dopravou. Soustřeďte se jen na zážitky a užívejte si exotické Peru s jeho rozmanitou přírodou a úchvatnou historií a kulturou. Během cesty se nemusíte se o nic starat a obtěžovat se zařizováním čehokoliv - my jsme pro Vás vše zařídili.
  • Fakultativní rozšíření - Amazonie, nebo severní Peru.
  • Velikost skupiny: 6 - maximálně 10 osob + průvodce.
  • Náš průvodce se o vás bude starat od po celou dobu cesty, do začátku až do konce. Bude vašim rádcem, pomocníkem, i vypravěčem i překladatelem. Nemusíte mít obavy z náročné cesty, nového prostředí. Proto jezdíme v malé skupince obvykle 6-8 lidí, aby náš servis byl vždy 100%.

1. den: ODLET DO LIMY

Odlet do Limy. Po příletu ubytování v hotelu.

2. den: LIMA

Po snídani nás čeká prohlídka města které založil dobyvatel Francisco Pizarro. Navštívíme jeho historické centrum: Plaza Mayor, Vládní palác, Arcibiskupský palác, Konvent Sv. Františka, prohlédneme si i rezidenční čtvrti jako San Isidoro a Miraflores a večer zakončíme v příjemné restauraci na pobřeží Tichého oceánu.
V případě zájmu lze navíc zorganizovat výlet z Limy a zpět za slavnými záhadnými obrazci na planině v Nazca. Další možností je výlet lodí k ostrovům Balestas, přezdívané malé Galapágy, nebo Palomino, Cavinzas & San Lorenzo, kde lze dokonce plavat s lachtany!

Stravování v ceně: snídaně

3. den: LIMA - AREQUIPA
Nadmořská výška: 2345 m.n.m. (Arequipa)
Dopoledne přelet do Arequipy a odpoledne navštívíme toto nádherné město, které leží v nadmořské výšce 2 335 m. n. m. Na hlavním náměstí, Plaza de Armas, si lze prohlédnout chrám s jeho jedinečným mramorovým oltářem, varhany a nádhernou vyřezávanou kazatelnou původem z Lille ve Francii. Nedaleko se pak nachází jezuitský kostel La Compania s malovanou kaplí a tesanými arkádami ze sopečného kamene.
Arequipa – ve stínu posvátných sopek.

V roce 1540 založil Arequipu v údolí řeky Chili (na popud dobyvatele Francisca Pizzarra) Garciä Manuel de Carbajal. A založil ji s láskou a velkolepou vizí. Chtěl, aby to bylo nejkrásnější španělské město v Peru a povedlo se mu to. „Bílé město“, jak je Arequipa nazývána nás nadchne svou katedrálou, klášterem Santa Catalina, jezuitským kostelem La Compania, ale hlavně svou atmosférou, kavárnami a malými restauracemi, pohodou a úchvatným pohledem na okolní vrcholky And - ikonické vrcholy třech sopek Chachani, Pichu Pichu a Misti.

Stravování v ceně: snídaně

4. den: AREQUIPA - KAŇON COLCA
Nadmořská výška: 2345 m.n.m (Arequipa) – 4879 m.n.m. (Abra Pata Pampa) - 3635 m.n.m. (Colca)

Časně ráno se vypravíme k úchvatnému kaňonu Colca. Nejdříve nás čeká cesta k úpatí sopky Chachani, odkud je možné zahlédnout vrchol sopky Misti a Pichu Pichu. Celé věky se na této straně hor muselo šetřit s vodou a lidé se tu museli naučit žít v podmínkách, které Evropané pokládali za pustinu. V rezervaci Aquada Blanca a v Pampa Cañahuas zjistíte, jak bizarní může být krajina a začnete vnímat barvy a světlo úplně jinak, než doposud. Pak pojedeme kolem rezervace Pampa Cañahuas, kde se volně pohybují lamy, které spatříte pobíhat po andských horských pláních. Na oběd se zastavíme v malé vesničce zhruba na půl cesty ke kaňonu. Tří až čtyřhodinové putování pampou skončí ve vesničce Chivay nedaleko kaňonu Colca, kde se ubytujeme.

Stravování v ceně: snídaně, oběd

5. den: KAŇON COLCA - TITCACA
Nadmořská výška: 3635 m.n.m. (Colca) - 4879 m.n.m. (Abra Pata Pampa) -
3812 m.n.m. (Titicaca)

Kondor
je symbolem And, alespoň pro nás Evropany. Vidět kondora ve volné přírodě, ale není tak snadné, jak by to mohlo vypadat. Kaňon Colca je jedním z míst, kde kondoři plachtí ve stoupavých proudech vzduchu, ve chvíli, kdy ranní slunce začne ohřívat vzduch. 1 200 metrů hluboký kaňon má velmi unikátní termiku a kondoři ji využívají k pohodlnému stoupání do vysokých výšek. Kdo chce kondory pozorovat, musí si přivstat.
Po pozorování kondorů se vydáme na cestu k jezeru Titicaca, nesmírně zajímavou krajinou And a náhorních planin. Cestou navštívíte vesnici Maca, která dala jméno jedné ze superpotravin peruánských indiánů. Cesta bude trvat skoro 6 hodin, ale je opravdu úchvatná. Večer dorazíme do Puna, kde se ubytujeme a přenocujeme.
Puno leží na břehu jezera Titicaca. Je to město se širokou paletou památek pocházejících z doby největšího rozkvětu civilizace Inků. Jezero Titicaca vytvářelo z města přirozený přístav. Puno bylo založeno v roce 1668 a v minulosti patřilo k nejbohatším městům v Peru díky stříbrným dolům v okolí.

Stravování v ceně: snídaně, oběd

6. den: JEZERO TITICACA
Na vlnách jezera Titicaca
Stará legenda vypráví o tom, že z jezera Titicaca vystoupili zakladatelé staré říše Inků. Když se postavíte na břeh jezera a chvíli pozorujete hladinu, dotkne se vás posvátná síla. Co asi cítili Španělé, když k jezeru v 16. století dorazili? Tady jim kmen Aymara nedal nic zadarmo, tady si museli dobyvatelé urvat každý kousek země silou. Stejně tak Inkové měli po celou dobu existence své říše čas od času s Aymary problémy, přesto v však žili a žijí na pobřeží okolo jezera.

Na jezeře také žijí lidé kmene Uros a za nimi se vydáme lodí. Nenechte si vnutit iluzi, že příslušníci kmene doposud žijí na trávových ostrůvcích Los Uros, navíc tradičním způsobem. To už dávno ne, to byste byli zklamaní. Když ale přijmete, že se jedná o skanzen, který ukazuje, jak žili Uros v době příchodu Španělů, budete naprosto spokojeni. Po Uros se vypravíme lodí dál na jezero, až k ostrovu Taguile, kde nás čeká výlet po ostrově s obědem .
Stravování v ceně: snídaně, oběd

7. den: TITICACA - ALTIPLANO – CUZCO
Nadmořská výška: 3812 m.n.m. (Titicaca) - 4335 m.n.m. (La Raya) - 3400 m.n.m. (Cuzco)

Dnes nás čeká cesta do Cuzca přes vyhlášenou náhorní planinu Altiplano, kde vystoupáme do výšky 4335 m n.m., a to je přece zážitek. Kdo z nás se už takhle vysoko nad moře dostal? Zažijete opravdu na vlastní kůži velehory. Pocítíte nedostatek kyslíku a při zastávkách vystoupíme na pevnou zem v nejvyšších bodech. Inkové dokázali i v takových výškách budovat cesty a úspěšně hospodařit. Z náhorní planiny sjedeme opět dolů do snesitelnější nadmořské výšky… „pouhých“ 3.800 m n. m.. Po příjezdu do Cuzca se ubytujeme v hotelu.

Stravování v ceně: snídaně, oběd

8 den: CUZCO

Dnešní den bude směs klasického a exkluzivního poznávání Cuzca. Začneme naprosto klasicky, i když tak, abyste se vyhnuli davům turistů. Pojedeme v protisměru většiny z nich. Začneme hodně brzo ráno prohlídkou pevnosti Sacsayhuaman, která vás dostane díky mohutným hradbám postaveným z obrovských kamenů. Pak se zastavíme ve svatyni Qengo, kde se konaly krvavé rituály a dopoledne zakončíme v královských lázních Puca Puacara a Tambomachay.
Odpoledne se podíváme na centrum města. Začneme na vyhlídce San Christobal a pak navštívíme trh San Pedro, abyste mohli vidět tradiční produkty, pěstované indiány a některé z nich ochutnali. Nemůžete nenavštívit chrám Slunce Korikancha, který vás ohromí svou velkolepostí, a zároveň si v něm uvědomíte, jak moc Španělé Peru poničili.
Cuzco je bezpochyby nejhezčí peruánské město, které bylo založeno koncem 12. století. Je bývalým hlavním městem Incké říše, které dobyl Francisco Pizarro se svými druhy 15. listopadu 1533.

Stravování v ceně: snídaně

9. den: CUZCO - POSVÁTNÉ ÚDOLÍ
Nadmořská výška: 3400 m.n.m. (Cuzco) - 2800 m.n.m (Posvátné údolí)

Dnes se po snídani vydáme do Posvátného údolí, kde nás čeká nejprve městečko Chinchero, které leží cca 30 km od Cuzca a je obklopeno celoročně zasněženými vrcholky hor, to vše na pozadí incké pevnosti Tupac Yupanqui. Pak se podíváme do „výzkumného zemědělského centra“ Incké říše v Moray, krásného a kuriózního inckého archeologického komplexu tvořeného kolosálními soustřednými terasami napodobujícími velký amfiteátr a shlížející na údolí Urubamba. Pak se vydáme do Maras, která je známá svými solnými doly. Krása jeho více než 3000 solných jezírek kontrastuje s majestátností údolí.
Po obědě si pojedete prohlédnout si chrám a pevnost Ollantaytambo se stejnojmenným městečkem, které je obýváno již od inckých dob. Samotná pevnost byla významným místem odporu proti španělské nadvládě a má tak své důležité místo v peruánských dějinách. Dnes je „Ollanta“ takový malý peruánský „Český Krumlov“ a bude se vám moc líbit.

Stravování v ceně: snídaně, oběd

10. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ – MACHU PICCHU (1. vstup)
Nadmořská výška: 2800 m.n.m (Posvátné údolí) - 2430 m.n.m (Machu Picchu)

Na tento den nejspíše napjatě čekáte – vydáme se vlakem na cestu k posvátnému Machu Picchu, jednomu z divů světa. Po prohlídce Machu Picchu a obědě se ubytujeme hotelu v městečku v Machu Picchu Pueblo (Aguas Calientes).
Machu Picchu je nejznámějším a nejvelkolepějším archeologickým sídlištěm kontinentu. Skutečný účel a funkce pevnosti Machu Picchu je dodnes předmětem spekulací a debat. Pravděpodobně byla vybudována v letech úpadku za posledních Inků jako pokus o zachování incké kultury. Mohla být také náboženským sídlem, založeným jako pokus znovu vzkřísit inckou nadvládu ohroženou vpádem Španělů.

Stravování v ceně: snídaně, oběd, večeře

11. den: MACHU PICCHU - CUZCO (2. vstup)
Dnes ráno si přivstaneme, protáhneme tělo vydáme se na relativně náročný výstup - na Machu Picchu Mountain. Úsilí, které do výstupu vložíte se vám, ale mnohokrát vrátí - v ranním vycházejícím slunci se vám naskytne zcela nový, chvatný pohled (doslova z ptačí perspektivy) na Machu Picchu.
Pozn: 2. vstup lze vyměnit za výstup na Huyana Picchu, nebo úplně vypustit a odečíst od ceny zájezdu.

Během samotného výstupu a nakonec v nejvyšší části budete moci obdivovat posvátná a tajemná zákoutí Machu Picchu a obdivuhodné terasy postavené vysoko nad propastí. Jakmile se rozpustí okolní mlžný opar, ztracené město Inků se vám objeví v celé své kráse: zelené terasy, působivé obřadní svatyně, kamenné schodiště i pečlivě plánované městské části. Budete mít impozantní pohled na Machu Picchu v celé své kráse, vrchol hory Vilcanota a okolní hory.
Odpoledne odjezd vlakem odjezd do Cuzca a ubytování v hotelu.

Stravování v ceně: snídaně, oběd

12. den: CUZCO - LIMA - ODLET DOMŮ

Dopoledne ještě strávíme několik hodin v Cuzcu. Odpoledne odlet do Limy a dále do Evropy.

13. den: PŘÍLET

Cena zahrnuje

* letenku v ekonomické třídě z Prahy nebo Berlína do Limy a zpět s příručním zavazadlem. Velké zavazadlo lze jednoduše doobjednat podle požadované váhy a počtu kusů
* letenku Lima - Arequipa a Cusco - Lima v optimální knihovací třídě
* letištní poplatky a palivové příplatky
* ubytování v hotelech kategorie 3-4*
* stravování: dle programu (minimálně snídaně, po většinu programu polopenze)
* všechny výlety a dopravu dle programu s česky mluvícím průvodcem (minimální počet účastníků 6 os)
* vstupy do památek dle programu (základní vstupné), včetně povolení na Machu Picchu + Machu Picchu Mountain
* zákonné pojištění pro případ úpadku

Cena nezahrnuje

* osobní výdaje
* spropitné místním průvodcům a řidičům (cca 15 USD na osobu a den) - není povinné

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Peru: Inca Trail - Poznávací zájezdy | Peru

Peru: Inca Trail

27 390 Kč 7

Andský trek po inckých cestách

Na Machu Picchu se lze dostat mnoha způsoby, ale žádný z nich není lepší než Incká stezka, jedna z nejznámějších turistických tras na světě. Připravte se prožít životní dobrodružství při čtyřdenní chůzi srdcem And. Putujte mlžnými lesy a po stezkách budovaných Inky před dávnými staletími, abyste mohli spatřit světoznámé archeologické památky a majestátní výhledy. Tato trasa je nezapomenutelným zážitkem, který vám dlouho zůstane v paměti.

Možnost individuální úpravy termínu i programu, např. spojení s dalšími lokalitami a výlety. Detaily v kanceláři Marco Polo.


Detail Termíny a ceny +
Peruánské poklady - 9 dní - Poznávací zájezdy | Peru

Peruánské poklady - 9 dní

61 190 Kč 7

Poodhalte tajemství Peru, krásu jeho přírodu a bohatou historii s CK Marco Polo.
Během 9 denní cesty poznáte velké množství památek i nádhernou přírodu v náručí andských velikánů. Vypravíme se nejen do centra incké kultury ve starobylém Cuzcu, ale i po stopách před-inckých kultur.

Kromě Cuzca si prohlédnete stavby a přírodu Posvátného údolí, na jehož konci stanete na majestátním Machu Picchu s extra výstupem na Machu Picchu Mountain (případně Huyana Picchu).


Na přání je možné celý program upravit a přizpůsobit na míru, včetně zajištění českého průvodce, navštívit např. oblast Amazonie, Chachapoyas, prodloužit pobyt v Cuzcu nebo Posvátném údolí, vypravit se na trek k oblíbené laguně Humantay, nebo do Duhových hor, případně i vylepšit ubytování o skvostné koloniální hotely.

Detail Termíny a ceny +
loading