facebook
Peruánské poklady - 9 dní -

Peruánské poklady - 9 dní

7 nocí od
Peru, Poznávací zájezdy

Peruánské poklady - 9 dní

Poodhalte tajemství Peru, krásu jeho přírodu a bohatou historii s CK Marco Polo.
Během 9 denní cesty poznáte velké množství památek i nádhernou přírodu v náručí andských velikánů. Vypravíme se nejen do centra incké kultury ve starobylém Cuzcu, ale i po stopách před-inckých kultur.

Kromě Cuzca si prohlédnete stavby a přírodu Posvátného údolí, na jehož konci stanete na majestátním Machu Picchu s extra výstupem na Machu Picchu Mountain (případně Huyana Picchu).

Na přání je možné celý program upravit a přizpůsobit na míru, včetně zajištění českého průvodce, navštívit např. oblast Amazonie, Chachapoyas, prodloužit pobyt v Cuzcu nebo Posvátném údolí, vypravit se na trek k oblíbené laguně Humantay, nebo do Duhových hor, případně i vylepšit ubytování o skvostné koloniální hotely.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Nabitý program se všemi vstupy a dopravou. Soustřeďte se jen na zážitky a užívejte si exotické Peru s jeho rozmanitou přírodou a úchvatnou historií a kulturou. Během cesty se nemusíte se o nic starat a obtěžovat se zařizováním čehokoliv - my jsme pro vás vše zařídili.
  • Fakultativně rozšíření o jezero Titicaca, koloniální Arequipa, kaňon Colca, Amazonie, nebo severní Peru.

1. den: ODLET DO LIMY
Odlet do Limy. Po příletu ubytování v hotelu a přenocování.

2. den: LIMA - CUZCO - POSVÁTNÉ ÚDOLÍ
Nadmořská výška: 3400 m.n.m. (Cuzco) - 2800 m.n.m (Posvátné údolí)
Po snídaní odlet do Cuzca a do Posvátného údolí Inků, které vás uvítá v celé své kráse. Navštívíte incké a koloniální město Pisac - jedno z nejkrásnějších inckých archeologických nalezišť v Posvátném údolí na vrcholu hory, z níž je výhled na koloniální město. Pěší prohlídka koloniálního města.
Poté se vydáte do působivého muzea Inkari, kde si prohlédnete různá vyobrazení předhispánských kultur starého Peru. Vaše  další zastávka, Muzeum živé kultury Yucay je komplex, kde se setkáte a budeme moci nakrmit lamy a alpaky, navíc vám místní lidé předvedou své techniky tkaní a barvení tradičních textilií.
Ubytování na 2 noci v Posvátném údolí.

Stravování v ceně: snídaně, oběd

3. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ
Dnes se vypravíte za inckými památkami a přírodou a úchvatnými scenériemi vysokých hor. Čeká vás městečko Chinchero, které leží cca 30 km od Cuzca a je obklopeno celoročně zasněženými vrcholky hor, to vše na pozadí incké pevnosti Tupac Yupanqui. Pak se podíváte do „výzkumného zemědělského centra“ Incké říše v Moray, krásného a kuriózního inckého archeologického komplexu tvořeného kolosálními soustřednými terasami napodobujícími velký amfiteátr a shlížející na údolí Urubamba. 
Dále si prohlédnete a projdete Maras, slavné a starobylé solné doly z koloniální éry. Kontrast jeho bílých jezírek se zeleným údolím je impozantní a nepřehlédnutelný pro velkolepou pohlednici Posvátného údolí Inků. Odtud sejdeme pěšky dolů do údolí do skvělé restaurace na oběd u řeky Urubamba.
Po obědě si pojedete prohlédnout si chrám a pevnost Ollantaytambo se stejnojmenným městečkem, které je obýváno již od inckých dob. Samotná pevnost byla významným místem odporu proti španělské nadvládě a má tak své důležité místo v peruánských dějinách. Dnes je „Ollanta“ takový malý peruánský „Český Krumlov“ a bude se vám moc líbit.

Stravování v ceně: snídaně, oběd

4. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ - MACHU PICCHU
Nadmořská výška: 2800 m.n.m (Posvátné údolí) - 2430 m.n.m (Machu Picchu)
Na tento den nejspíše napjatě čekáte – vydáte se na cestu k posvátnému Machu Picchu, jednomu z divů světa. Časně ráno odjedete na nádraží v Olantaytambo a pak vlakem do Aguas Calientes.
Po příjezdu vyjedete autobusem k citadele, kde vás čeká prohlídka se zkušeným průvodcem, volný čas na fotografování a toulky po terasách. Po prohlídce odjezd dolů do Machu Picchu Pueblo a oběd v místní restauraci. Pozdě odpoledne ubytování hotelu v městečku v Machu Picchu Pueblo (Aguas Calientes).

Stravování v ceně: snídaně

5. den: VÝSTUP NA MACHU PICCHU MOUNTAIN - CUZCO
Nadmořská výška: 2430 m.n.m (Machu Picchu) - 3400 m.n.m. (Cuzco) 
Dopoledne vás čeká výstup na Machu Picchu Mountain.
Úsilí, které do výstupu vložíte se vám, ale mnohokrát vrátí - v ranním vycházejícím slunci se vám naskytne zcela nový, úchvatný pohled (doslova z ptačí perspektivy) na Machu Picchu.
Během samotného výstupu a nakonec v nejvyšší části budete moci obdivovat posvátná a tajemná zákoutí Machu Picchu a terasy postavené vysoko nad propastí. Jakmile se rozpustí okolní mlžný opar, ztracené město Inků se vám objeví v celé své kráse: zelené terasy, působivé obřadní svatyně, kamenné schodiště i pečlivě plánované městské části. Budete mít impozantní pohled na Machu Picchu v celé své kráse, vrchol hory Vilcanota a okolní hory.
Odpoledne odjezd do vlakem do Ollantaytambo a autem zpět do Cuzca. Přenocování v Cuzcu.

Stravování v ceně: snídaně

6. den: STAROBYLÉ CUZCO
Dnešní den bude směs klasického a exkluzivního poznávání Cuzca. Začnete ráno prohlídkou pevnosti Sacsayhuaman - obrovskou a impozantní pevností s kolosálními stavbami s nádhernými výhledy. Pak vaše dobrodružství pokračuje v incké svatyni Qenqo, kde si prohlédnete obětní oltář zasazený do skalní jeskyně. Nakonec dorazíte na vyhlídku Puca Pucara v místě incké vojenské pevnosti a do Tambomachay - inckých lázní.
Poté se zastavíte v centru na oběd (není v ceně).

Odpoledne začíná prohlídka města s návštěvou náměstí San Cristobal, odkud si vychutnáme panoramatický výhled na město. Poté navštívíte lokální trh San Pedro, abyste nasáli jeho místní chutě a seznámili se s dalšími produkty pěstovanými v této oblasti, které zásobují celé město. Poté vás v celé své nádheře přivítá chrám Korikancha; tento chrám, jehož kečuánský název znamená "Zlatá ohrada", nás dodnes oslňuje představou svých zlatem pokrytých stěn. Poté přijde na řadu návštěva kostela Santo Domingo. Ze San Blas, čtvrti řemeslníků, se projdeme do ulice Hatun Rumiyoc a zastavíme se u paláce Inca Roca, kde dnes sídlí arcibiskupský palác, a také u slavného Dvanáctiúhelníkového kamene. Na konci dojdete procházkou na Hlavní náměstí, kde si prohlédnete katedrálu a její cenná a krásná koloniální díla. 

Stravování v ceně: snídaně

7. den: CUZCO
Volný čas na individuální program v Cuzcu, kde můžete navštívit další památky, vychutnávat si pohled na život místních obyvatel z okna kavárny v San Blas, nebo se vydat na mnoho skvělých výletů do hor, ať už za památkami nebo na trek např. k laguně Humantay nacházející se u andských šestitisícovek, nebo Duhových hor.
Služby průvodce, výlety a aktivy za příplatek.
Místo Cuzca lze také prodloužit pobyt např. v Posvátném údolí, které je rájem na aktivity typu raft, horská kola, koně, zip-line, ale i treky.

Stravování v ceně: snídaně

8. den: CUZCO - LIMA - ODLET
Dopoledne vás čeká odlet zpět z Cuzca do Limy, kde vás průvodce vezme na prohlídku památek v centru města. Bude čas i na poslední menší peruánskou večeři a možná i na poslední nákup např. výtečného peruánského Pisca.
Večerní odlet zpět do Evropy.

Stravování v ceně: snídaně

9. den: PŘÍLET

Přílet domů.

Cena zahrnuje

* letenku v ekonomické třídě z Prahy, Vídně nebo Berlína do Limy a zpět s příručním zavazadlem. Velké zavazadlo lze jednoduše doobjednat podle požadované váhy a počtu kusů (cena na vyžádání).
* letenku Lima - Cusco - Lima v optimální knihovací třídě
* letištní poplatky a palivové příplatky
* ubytování v hotelech kategorie 3-4*
* stravování: dle programu (minimálně snídaně, po většinu programu polopenze)
* všechny výlety a dopravu dle programu s místním anglicky mluvícím průvodcem (privátní česky mluvící průvodce na vyžádání)
* vstupy do památek dle programu (základní vstupné), včetně povolení na Machu Picchu + Machu Picchu Mountain (případně Huyana Picchu)
* zákonné pojištění pro případ úpadku

Cena nezahrnuje

* osobní výdaje
* spropitné místním průvodcům a řidičům (cca 15 USD na osobu a den) - není povinné

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Peru s českým průvodcem - garantovaný termín od 19.10. - Český průvodce Poznávací zájezdy | Peru

Peru s českým průvodcem - garantovaný termín od 19.10.

59 600 Kč 9

Garantovaný termín od 19.10. 2023 se zkušeným českým průvodcem, který bude zároveň vaším skvělým parťákem a překladatelem.
Vzhledem k aktuálním turbulentním cenám nenabízíme v ceně letenku do Limy. V případě zájmu vám její cenu, ať už z Prahy, Vídně nebo odkudkoliv jinde rádi ověříme na vyžádání. Výhodnější ceny jsou s přestupem se dvěma přestupy (EU + USA), vyšší ceny s jedním přestupem v EU.

Detail Termíny a ceny +
Peru: Inca Trail - Poznávací zájezdy | Peru

Peru: Inca Trail

28 950 Kč 7

Andský trek po inckých cestách

Na Machu Picchu se lze dostat mnoha způsoby, ale žádný z nich není lepší než Incká stezka, jedna z nejznámějších turistických tras na světě. Připravte se prožít životní dobrodružství při čtyřdenní chůzi srdcem And. Putujte mlžnými lesy a po stezkách budovaných Inky před dávnými staletími, abyste mohli spatřit světoznámé archeologické památky a majestátní výhledy. Tato trasa je nezapomenutelným zážitkem, který vám dlouho zůstane v paměti.

Možnost individuální úpravy termínu i programu, např. spojení s dalšími lokalitami a výlety. Detaily v kanceláři Marco Polo.


Detail Termíny a ceny +
loading