facebook
Peru s českým průvodcem - garantovaný termín od 19.10. -

Peru s českým průvodcem - garantovaný termín od 19.10.

9 nocí od 59 600 Kč
Peru, Poznávací zájezdy

Peru s českým průvodcem - garantovaný termín od 19.10.

Garantovaný termín od 19.10. 2023 se zkušeným českým průvodcem, který bude zároveň vaším skvělým  parťákem a překladatelem. 
Vzhledem k aktuálním turbulentním cenám nenabízíme v ceně letenku do Limy. V případě zájmu vám její cenu, ať už z Prahy, Vídně nebo odkudkoliv jinde rádi ověříme na vyžádání. Výhodnější ceny jsou s přestupem se dvěma přestupy (EU + USA), vyšší ceny s jedním přestupem v EU.
 

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Všechny vstupy v ceně
  • Veškerá doprava po Peru v ceně
  • Český průvodce
  • Malá parta lidí (6 - max. 10 osob)
  • Garantovaný termín od 19.10. s možností prodloužení např. o Amazoii, Chile atd.

1. den: LIMA
Po příletu setkání s průvodcem a ubytování v hotelu.

2. den: AREQUIPA
Po snídani odlet do Arequipy. Po příletu vás čeká prohlídka tohoto nádherného města, které leží v nadmořské výšce 2 335 m. n. m a je obklopené třemi posvátnými sopkami. Vypravíte se do historické části San Lazaro a projdete se po malebných uličkách směrem k hlavnímu náměstí. Na Plaza de Armas si prohlédnete chrám s jeho jedinečným mramorovým oltářem, jezuitský kostel La Compania s malovanou kaplí a tesanými arkádami ze sopečného kamene. Ve čtvrti Yanahuara můžete obdivovat koloniální andaluský styl. Vrcholem prohlídky je návštěva 400 let starého kláštera Santa Catalina, jeho úzké uličky a místa a cely, kde několik staletí žily bohaté dcery španělských dobyvatelů.
Stravování v ceně: snídaně 

3. den: KAŇON COLCA - jeden z nejhlubších kaňonu světa
Časně ráno odjezd k úchvatnému kaňonu Colca. Nejdříve vás čeká cesta k úpatí sopky Chachani, odkud je možné zahlédnout vrchol sopky Misti a Pichu Pichu. V rezervaci Aquada Blanca a v Pampa Cañahuas zjistíte, jak bizarní může být krajina. Pak přejedete rezervaci Pampa Cañahuas, kde se volně pohybují lamy, které jistě spatříte pobíhat po andských horských pláních. Na oběd se zastavíte v malé vesničce zhruba na půl cesty ke kaňonu. Tří až čtyřhodinové putování pampou skočí ve vesničce Chivay nedaleko kaňonu Colca, kde se ubytujete. Odpoledne čas na horké prameny a relax v nádherné vysokohorské přírodě.
Stravování v ceně: snídaně / oběd

4. den: POZOROVÁNÍ KONDORŮ-  TAJEMNÉ HROBKY SILLUSTANI -  JEZERO TITICACA
Vidět kondora ve volné přírodě, ale není tak snadné, jak by to mohlo vypadat. Kaňon Colca je jedním z míst, kde si kondoři rádi hrají ve stoupavých proudech vzduchu, ve chvíli, kdy ranní slunce začne ohřívat vrcholky hor. Shlédněte z vyhlídky Condor Cross do 1 200 metrů hlubokého kaňonu a pozorujte majestátní kondory jak stoupají do závratných vysokých výšek.
Po pozorování kondorů se vydáte na asi 6 hod. cestu k jezeru Titicaca, nesmírně zajímavou krajinou And a náhorních planin. Cestou navštívíte vesnici Maca, která dala jméno jedné ze superpotravin peruánských indiánů. Cesta je dlouhá, ale je opravdu úchvatná. Cestou vás také čeká zastávka a pěší výlet k předinským tajemným hrobkám Sillustani na planině nad jezerem Titicaca. Večer dorazíte k jezeru Titicaca, kde se ubytujete a přenocujete.
Stravování v ceně: snídaně

5. den: PLAVBA PO JEZEŘE TITICACA
Stará legenda vypráví o tom, že z jezera Titicaca vystoupili zakladatelé staré říše Inků. Když se postavíte na břeh jezera a chvíli pozorujete hladinu, dotkne se vás posvátná síla.
Čeká vás plavba po jezeře do míst, kde žil kmen Uros a prohlédnete si plovoucí rákosové ostrůvky Los Uros. Pak se vydáte na ostrov Taguile, kde místní stále žijí tradičním životem po vzoru svých předků.
Stravování v ceně: snídaně / oběd

6. den: ALTIPLÁNO A CESTA DO CUZCA
Dnes vstoupáte do výšky 5 000 m n.m.. Kdo z nás se už takhle vysoko nad moře dostal? Zažijete opravdu na vlastní kůži velehory a vyhlášenou náhorní planinu Altiplano.
Cestou vás čekají 3 skvělé výlety včetně výborného bufetového oběda. První zastávka je v muzeu předinckých kultur v Pucara. Dále incké město a archeologické naleziště v Racqchi a nakonec úchvatně vyzdobený kostelík v Andahuaylillas s typickým venkovským námestíčkem. Nakonec z náhorní planiny sjedete opět dolů do snesitelnější nadmořské výšky… „pouhých“ 3.800 m n. m.. Po příjezdu do Cuzca se ubytujete v hotelu.
Stravování v ceně: snídaně / oběd

7. den: STAROBYLÉ CUZCO
Dnešní den bude směs klasického a exkluzivního poznávání Cuzca. Začnete brzy ráno prohlídkou pevnosti Sacsayhuaman, která Vás dostane díky mohutným hradbám postaveným s obrovských kamenů. Pak se zastavíte ve svatyni Qengo, kde se konaly krvavé rituály a dopoledne zakončíte v královských lázních Puca Puacara a Tambomachay. Odpoledne se podíváte na centrum města. Začnete na vyhlídce San Christobal a pak navštívíte trh San Pedro, abyste mohli vidět tradiční produkty, pěstované indiány a některé z nich ochutnali. Nemůžete nenavštívit chrám Slunce Korikancha, který vás ohromí svou velkolepostí.
Stravování v ceně: snídaně / oběd

8. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ - svět mezi Machu Picchu a Cuzcem
Posvátné údolí nese svůj název naprostým právem. Je to skvost. Čeká vás působivá cesta do hlubokého údolí kde se nachází jeden z divů inckého světa - kolosální incké terasy v Moray. Pak se vydáte do Maras, která je známá svými solnými doly. Krása jeho více než 3000 solných jezírek kontrastuje s majestátností údolí. Po obědě vás čeká opravdový klenot – pevnost Ollantaytambo s chrámem Deseti oken a s městečkem na úpatí kopce. Je to takový malý peruánský „Český Krumlov“ a bude se vám moc líbit.
Stravování v ceně: snídaně

9. den: CÍL CESTY: MACHU PICCHU
Na tento den nejspíše napjatě čekáte – vydáte se na cestu k posvátnému Machu Picchu, jednomu z divů světa. Ráno cesta vlakem do Aguas Calientes a pak komentovaná prohlídka s průvodcem v Machu Picchu. Volný čas na na fotografování a toulky po terasách. Pozdě odpoledne přesun do hotelu v Cuzcu.
Stravování v ceně: snídaně

10. den ODLET nebo PRODLOUŽENÍ POBYTU
Dnes se s Peru rozloučíte, čeká vás cesta na letiště a individuální odlet domů.
Stravování v ceně: snídaně

Cena zahrnuje

* letenku Cuzco - Arequipa a Cuzco - Lima v optimální knihovací třídě (příplatek za odbavené zavazadlo do 20 kg je 1600 Kč/os a 1 ks)
* letištní poplatky a palivové příplatky
* ubytování v hotelech kategorie 2,5-3*
* stravování: snídaně + další stravování uvedeného v popisu cesty
* všechny výlety a dopravu dle programu s českým průvodcem
* vstupy do památek dle programu (základní vstupné), včetně povolení na Machu Picchu
* zákonné pojištění pro případ úpadku

Cena nezahrnuje

* letenku do Peru. Vzhledem k aktuálním turbulentním cenám vám letenku do Limy ať už z Prahy, Vídně nebo odkudkoliv jinde rádi ověříme na vyžádání
* zdravotní pojištění
* spropitné místním průvodcům a řidičům (cca 10 USD na osobu a den) - není povinné

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Peru: Inca Trail - Poznávací zájezdy | Peru

Peru: Inca Trail

28 950 Kč 7

Andský trek po inckých cestách

Na Machu Picchu se lze dostat mnoha způsoby, ale žádný z nich není lepší než Incká stezka, jedna z nejznámějších turistických tras na světě. Připravte se prožít životní dobrodružství při čtyřdenní chůzi srdcem And. Putujte mlžnými lesy a po stezkách budovaných Inky před dávnými staletími, abyste mohli spatřit světoznámé archeologické památky a majestátní výhledy. Tato trasa je nezapomenutelným zážitkem, který vám dlouho zůstane v paměti.

Možnost individuální úpravy termínu i programu, např. spojení s dalšími lokalitami a výlety. Detaily v kanceláři Marco Polo.


Detail Termíny a ceny +
Peruánské poklady - 9 dní - Poznávací zájezdy | Peru

Peruánské poklady - 9 dní

62 390 Kč 7

Poodhalte tajemství Peru, krásu jeho přírodu a bohatou historii s CK Marco Polo.
Během 9 denní cesty poznáte velké množství památek i nádhernou přírodu v náručí andských velikánů. Vypravíme se nejen do centra incké kultury ve starobylém Cuzcu, ale i po stopách před-inckých kultur.

Kromě Cuzca si prohlédnete stavby a přírodu Posvátného údolí, na jehož konci stanete na majestátním Machu Picchu s extra výstupem na Machu Picchu Mountain (případně Huyana Picchu).


Na přání je možné celý program upravit a přizpůsobit na míru, včetně zajištění českého průvodce, navštívit např. oblast Amazonie, Chachapoyas, prodloužit pobyt v Cuzcu nebo Posvátném údolí, vypravit se na trek k oblíbené laguně Humantay, nebo do Duhových hor, případně i vylepšit ubytování o skvostné koloniální hotely.

Detail Termíny a ceny +
loading