Chcete-li používat všechny funkce webu, povolte si prosím ve Vašem prohlížeči Javascript.

Velký okruh Peru včetně Chachapoyas a Amazonie

18 nocí od 112 450 Kč

Velký okruh Peru včetně Chachapoyas a Amazonie

Je jen málo zemí na světě s takovým nábojem mystiky a tajemství, jako je Peru. Pradávné peruánské kultury, ve své době nejmodernější na světě, jsou opředené tajemstvím a vše, co si dnes o nich vykládáme, je jen pouhá naše iluze. Impozantní stavby, postavené v překrásné krajině. Krajině stejně divoké, jako dějiny poslední kultury na území Peru, kultury Inků. Vydejte se s námi na 3-týdenní Velkou Cestu po Peru, do těch nejkrásnějších míst andské velmoci, poznejte s námi odlehlou oblast Chachapoyas, Arequipu a hluboký kaňon Colca, bájné jezero Titicaca, incké centrum v Cuzcu, Posvátném údolí a Machu Picchu a na závěr nevynecháme ani peruánský Amazonský prales.

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Výjimečný zájezd pro ty, kteří hledají nejenom nádherný kout naší planety s dechberoucí přírodou a milými lidmi, ale, díky průvodci i poznání o kulturách a civilizacích, které zmizely v čase.
  • Kromě obvyklých turisticky nejnavštěvovanějších míst jako Cuzco, Machu Picchu nebo jezero Titicaca, navštívíme i malebnou oblast Chachapoyas v severní části Peru, kde se skrývá předincký klenot - pevnost Kuelap.
  • V jednom zájezdu zažijte a spatříte Tichý oceán, vysoké Andy, náhorní plošinu Altipláno, jeden z nejhlubších kaňonů světa v Colce i Amazonii.
  • Všechny vstupy během celého zájezdu v ceně, a to i včetně vstupního povolení na Machu Picchu a Machu Picchu Mountain!
  • Možnost zkrácení programu o Amazonii nebo odletu k moři do Karibiku - individuální pobyt na libovolně dlouhou dobu.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1.-3. den: odlet do hlavního města Peru - Limy s prohlídkou.

4.-6. den: přelet do severní části peru, podamazonské oblasti Chachapoyas - výlet na vrchol pevnosti Kuelap, vodopád Gocta.

7.-8. den: Arequipa - nádherné "Bílé město" a jeho koloniální památky a incké artefakty.

9. den: Colca - jeden z nejhlubších kaňonů světa a pozorování majestátních Kondorů.

10.-11. den: bájné jezero Titicaca.

12. den: přejezd přes Altipláno

13. den: Cuzco - centrum Inků, místo nejslavnější historie, vzestupu i zániku

14. den: Posvátné údolí - kraj plný historie a nádherné přírody.

15.-16. den: Machu Picchu - slavná citadela skrytá staletí před zraky dobyvatelů.
Výstup na Machu Picchu Mountain - zažijte vzrušující pohled na citadelu takřka z ptačí perspektivy.

17.-20. den: vzrušující pobyt v Amazonii.

Cena zahrnuje

* český průvodce CK po celou dobu zájezdu
* letenka Mnichov – Bogota - Lima – Chachapoyas - Arequipa - Cuzco Amazonie - Bogota - Mnichov vč. všech poplatků (letenka z Prahy za příplatek)
* kompletní doprava po Peru
* veškeré vstupné během zájezdu, dle programu, v ceně, včetně povolení na Machu Picchu a Machu Picchu Mountain
* ubytování ve 3* hotelech se snídaní / další stravování viz. program
* nonstop asistenční služby v Peru
* pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* Spropitné
* Osobní výdaje
* Zdravotní pojištění / připojištění
* Strava a výlety nezahrnuté v programu

1. den: MNICHOV - LIMA

Setkání na letišti s průvodcem. Odlet z Mnichova do Limy (dopravu do Mnichova Vám rádi pomůžeme zorganizovat). Odlet z Prahy za příplatek.
2. den: LIMA

Ráno přílet do Limy. Přesun z letiště do hotelu, kde se ubytujeme a odpočineme si po dlouhé cestě. Odpoledne můžeme vyrazit na procházku po čtvrti Miraflores a sejít až na pobřeží. Večer vyrazíme na první peruánskou večeři (není v ceně).
3. den: LIMA

Limu vybudoval Francisco Pizarro v roce 1535. Měl to být pomník jeho slávy. A poctivě řečeno, povedlo se mu to. Přístavní město postavené na břehu Tichého oceánu v sobě kloubí moderní západní svět s jedinečnou atmosférou Latinské Ameriky.
Dlouhý den v Limě: dopoledne město včetně katedrály, dominikánského kláštera, hlavního náměstí, nábřeží „Parque del Amor“. Oběd v Mangos Cafe (forma buffetu) s výhledem na oceán. Odpoledne návštěva soukromého muzea Larco, kde se pohroužíme do nejstarší peruánské historie a podíváme se na kultury před příchodem Španělů. Nádherné sbírky tohoto muzea nám dají šanci vyznat se v tom, jak se historie v Peru vyvíjela. Zkusíme peruánskou slivovici Pisco a vydáme se čtvrti Barranco – bohémské čtvrti umělců a flákačů. Večer se vrátíme do hotelu, nebo zůstaneme v Barranco na večeři a do hotelu se vrátíme taxíky

Snídaně


4. den: LIMA > CHACHAPOYAS

Vzhůru do přírody a historie. V klidu se nasnídáme, odjedeme na letiště a odletíme do oblasti Chachapoyas do města Jaen. Čeká nás cca 4 hodinová cesta z letiště do města Chachapoyas. Sama cesta je krásným výletem, protože se budeme pohybovat v nádherné krajině. Než se ubytujeme, prohlédneme si městečko Chachapoyas. Dnešní cíl je Casa Hacienda Achamaqui – nádherné místo se skvělými lidmi – nadmořská výška kolem 2 300 m. n. m. Večeře a nocleh v haciendě.

Snídaně


5. den: CHACHAPOYAS / KUELAP

Dlouhé dopoledne. Výlet na pevnost Kuelap, vybudované na vrcholu Cerro Barreta (3 000 n.m.) – dojedeme k úpatí hory a na ní se už musíme dostat po svých nebo na koňském hřbetě. Ta námaha stojí za to – krajina a fascinující kamenná architektura národa, který vzdoroval Inkům. Příběh národa Chachapoyas, který pevnost vybudoval, si řekneme na místě. Pozdní oběd v městečku Choctamal a návrat do hotelu. Pokud se vrátíme do 3 hodin odpoledne (ale spíš to nestihneme), můžeme ještě vyrazit na malý trek v okolí hotelu k nedalekým nástěnným malbám. Jinak odpočinek, večeře a nocleh. Když dá počasí, uděláme si oheň a budeme melancholicky pozorovat nebe a povídat si o životě za starých indiánských časů.

Snídaně


6. den: CHACHAPOYAS / GOCTA

Výlet k vodopádům Gocta. Nejprve popojedeme do Cocachimba a odtud se vydáme na trek k vodopádům. Gocta je znám i pod místním názvem „La Chrrera“ – 771 m vysoký vodopád, patří k nejvyšším na světě. Jako všechny velké vodopády i Gocta je magické místo. Moc Čechů sem nezabloudí. Poobědváme v lokální restauraci a vrátíme se do haciendy. Končí naše aklimatizace a po večeři poslední nocleh v Chachapoyas.

Snídaně


7. den: CHACHAPOYAS >  AREQUIPA

Den na cestách. Musíme se dostat úplně někam jinam. Po snídani odjedeme do Jaenu na letiště, přeletíme do Limy a pak spojem do Arequipy. Nádherného "Bílého města" obklopeného bájnými sopkami.   

Snídaně


8. den: AREQUIPA

Arequipa – ve stínu posvátných sopek
V roce 1540, jen pět let po založení Limy, založil Arequipu na popud Francisca Pizzarra Garci Manuel de Carbajal. A založil ji s láskou a velkolepou vizí. Chtěl, aby to bylo nejkrásnější španělské město v Peru a povedlo se mu to. „Bílé město“, jak je Arequipa nazývána nás nadchne svou katedrálou, klášterem Santa Catalina, jezuitským kostelem La Compania, ale hlavně svou atmosférou, kavárnami a malými restauracemi, pohodou a úchvatným pohledem na okolní vrcholky And.

Odpoledne nás čeká půldenní prohlídka tohoto nádherného města, které leží v nadmořské výšce 2 335 m. n. m.

Na hlavním náměstí, Plaza de Armas, si prohlédneme chrám s jeho jedinečným mramorovým oltářem, varhany a nádhernou vyřezávanou kazatelnou původem z Lille ve Francii. Dále uvidíme jezuitský kostel La Compania s malovanou kaplí a tesanými arkádami ze sopečného kamene. Vrcholem prohlídky je návštěva kláštera Santa Catalina. Tento klášter, až do roku 1970 uzavřený pro veřejnost, má téměř 400letou historii a ještě dnes je domovem několika jeptišek, většinou dcer bohatých španělských šlechticů. 

Snídaně


9. den: AREQUIPA - COLCA

Arequipa - Kaňon Colca (vesnička Chivay – 3 600 m n.m.)

Časně ráno se vypravíme k úchvatnému kaňonu Colca. Nejdříve nás čeká cesta k úpatí sopky Chachani, odkud je možné zahlédnout vrchol sopky Misti a Pichu Pichu. Celé věky se na této straně hor muselo šetřit s vodou a lidé se tu museli naučit žít v podmínkách, které Evropané pokládali za pustinu. V rezervaci Aquada Blanca a v rezervaci Pampa Cañahuas zjistíte, jak bizarní může být krajina a začnete vnímat barvy a světlo úplně jinak, než doposud, tady se volně pohybují lamy, které jistě spatříte pobíhat po andských horských pláních. Na oběd se zastavíme v malé vesničce zhruba na půl cesty ke kaňonu. Tří až čtyřhodinové putování pampou skočí ve vesničce Chivay nedaleko kaňonu Colca, kde se ubytujeme.
10. den: KAŇON COLCA - PUNO (TITCACA)

Kondor je symbolem And, alespoň pro nás Evropany. Vidět kondora ve volné přírodě, ale není tak snadné, jak by to mohlo vypadat. Kaňon Colca je jedním z míst, kde si kondoři rádi hrají ve stoupavých proudech vzduchu, ve chvíli, kdy ranní slunce začne ohřívat vrcholky hor. 1 200 metrů hluboký kaňon má velmi unikátní termiku a kondoři ji využívají k pohodlnému stoupání do vysokých výšek. Kdo chce kondory pozorovat, musí si přivstat. Na vyhlídce „Condor Cross“ bohužel nebudete sami – i sem už došla masová turistika, ale za zastávku to opravdu stojí. Cestu zpět si zpestříte zastávkami v tradičních andských vesničkách, i když slovo tradiční je třeba brát trochu s rezervou. Turistický ruch ovlivňuje alespoň zčásti život všech v dosahu kaňonu Colca.

Po pozorování kondorů (cca ve 13:00) se vydáme na asi 6 hod. cestu do Puna k jezeru Titicaca, nesmírně zajímavou krajinou And a náhorních planin. Cestou navštívíme vesnici Maca, která dala jméno jedné ze superpotravin peruánských indiánů.

Snídaně


11. den: TITICACA

Na vlnách jezera Titicaca
Po snídani se vydáme lodí na jezero a navštívímě plovoucí rákosové ostrovy Uros a později ostrov Taguile, kde a poznáme život domorodých obyvatel. Z vyhlídky na Taquile se nám otevře nádherný výhled na toto bájné jezero.

Snídaně - oběd


12. den: TITICACA > CUZCO

Dnes přejezd do Cuzca. Zažijete opravdu na vlastní kůži velehory a vyhlášenou náhorní planinu Altiplano (skoro 5 000 m n.m.). Pocítíte nedostatek kyslíku a při zastávkách vystoupíme na pevnou zem v nejvyšších bodech. Inkové dokázali i v takových výškách budovat cesty a úspěšně hospodařit. Z náhorní planiny sjedete opět dolů do snesitelnější nadmořské výšky… „pouhých“ 3.800 m n. m.. Cestou několik zastávek v malých vesničkách La Raya, Pucara a Andahuaylillas. Oběd v místní typické restauraci. Po příjezdu do Cuzca se ubytujeme v hotelu a vydáme na procházku večerním městem. Den zakončíme večeří v dobré místní restauraci.

Snídaně - oběd


13. den: CUZCO

Dnešní den bude směs klasického a exkluzivního poznávání Cusca. Začnete naprosto klasicky, i když tak, abychom se vyhnuli davům turistů. Začneme ráno prohlídkou pevnosti Sacsayhuaman s mohutnými hradbami. Pak se zastavíme ve svatyni Qengo, kde se konaly krvavé rituály a dopoledne zakončíme v královských lázních Puca Puacara a Tambomachay.
Odpoledne začneme na vyhlídce San Christobal a pak navštívíme trh San Pedro, abyste mohli vidět a ochutnat tradiční produkty, pěstované indiány. Prohlédneme si chrám Slunce Korikancha, který vás ohromí svou velkolepostí, a zároveň si v něm uvědomíte, jak moc Španělé Peru poničili. Nedaleký kostel Santo Domingo bude naší další zastávkou, pak si prohlédneme čtvrt řemeslníků San Blas, Arcibiskupský palác a den zakončíme katedrálou.

Snídaně


14. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ

Po snídani odjedeme do Ollantaytambo. Vyšplháme se na pevnost a popovídáme si o její historii. Je to úchvatné místo a dáme si dost času, abychom si ji prohlédli v klidu.  
Tady svět poznal superpotraviny a teprve nyní oceňuje, co všechno Inkové znali a čeho byli schopni. Navštívíme šlechtitelskou stanici Moray – na kruhových terasách šlechtili a zkoumali rostliny, které zajišťovali výživu celé obrovské říše. Že je sůl nad zlato věděli i Inkové a moc si cenili solné doly v Maras. Bude tam asi přetlak turistů, ale s tím si poradíme. Málokdo se vydá přímo k jezírkům a my je projdeme a budeme pak lehkým trekem pokračovat do Posvátného údolí. Poobědváme a přejedeme Pisacu. Prohlídneme si pevnost a další památky. Po cestě zpět se zastavíme na trhu v Pisacu. Večeře (není v ceně) a nocleh v Posvátném údolí.

Snídaně


15. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ > MACHU PICCHU

Na tento den nejspíše napjatě čekáte – vydáme se na cestu k posvátnému Machu Picchu, jednomu z divů světa. Ráno odjezd autobusem k citadele kde nás čeká prohlídka a volný čas na fotografování a toulky po terasách. Po prohlídce odjezd do vesničky Machu Picchu Pueblo, kde se ubytujeme.Machu Picchu je nejznámějším a nejvelkolepějším archeologickým sídlištěm kontinentu. Skutečný účel a funkce pevnosti Machu Picchu je dodnes předmětem spekulací a debat. Pravděpodobně byla vybudována v letech úpadku za posledních Inků jako pokus o zachování incké kultury. Mohla být také náboženským sídlem, založeným jako pokus znovu vzkřísit inckou nadvládu ohroženou vpádem Španělů. Pevnost nebyla nikdy zmíněna v kronikách vedených španělskými kolonizátory, jež sloužily jako psané archivy dosud nezaznamenané historie Inků. Inkové nikdy neužívali písmo, tak jak jej známe mi, ale tzv. Kipu - uzlové písmo, které je dodnes nerozluštěno, a tak nám všechny podrobnosti incké historie přinášejí jen španělské záznamy. O existenci Machu Picchu nevěděl, kromě několika místních Kečuů, nikdo. Když světoznámou památku objevil v roce 1911 americký historik Hiram Bingham, byl v celém areálu pevnosti sám, doprovázen jen kapitánem peruánské armády a malým indiánským klukem. 

Snídaně - večeře


16. den: MACHU PICCHU > CUZCO

Velmi brzy budíček. Snídaně v balíčku. Odchod na nástupiště a cesta k pevnosti a cesta ke vstupu na Machu Picchu Mountain. Zapíšeme se na bráně a začneme stoupat svých 2 200 schodů. Každý svým tempem. Výstup trvá v průměru tak 2,5 hodiny. Mezi tím se roztrhá mlha a slunce nám začne ukazovat skvělé výhledy na pevnost, kterou jsme si den před tím prohlédli z blízka. Na hoře nás čeká úchvatný výhled na Andy a Machu Picchu. Sejít dolů je mnohdy horší, než vystoupat vzhůru. Ale sejít musíme. Po sestupu sjedeme do městečka, vezmeme si v hotelu baťůžky a půjdeme na pozdní oběd. Pak nádraží a cesta vlakem do vesničky Poroy (vlaky zde končí) a přejedeme autobusem do Cuzca. To už bude večer a budeme rádi, že se ubytujeme a vyspíme.

Snídaně


17. den: CUZCO - AMAZONIE

Po snídani odjezd na letiště, následuje 55 min let do Amazonie. Po příletu se vypravíme do do přístavu, kde nasedneme na loď, se kterou se vydáme na plavbu do stále hustější amazonské džungle, do lodže Inkaterra Reserva, v přírodní rezervaci TAMBOPATA, která se rozléhá na 1,3 mil hektarech. Po příjezdu nás čeká oběd a seznámení se s chodem lodže, výlety apod. Pobyt v lodži na 4 dny/ 3 noci, během kterých si můžete sami zvolit jaké výlety a aktivity budete chtít absolvovat. Na výběr máme z mnoha variant - čvrtdenních a půldenních.

Snídaně - oběd - večeře


18. den: AMAZONIE

Po snídani se vydáme na výlet na kánoi nebo katamaránu k jezeru Oxbow, kde budete moci pozorovat divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí. Žijí zde ptáci Hoacin, Kamiš růžkatý, kajmani, nebo také makakové. Následně se vydáte na vyhlídku v korunách stromů, která Vám ukáže Amazonský deštný les ze zcela jiné perspektivy, s možností zahlédnout například tukany nebo dravce. Po obědě se můžeme vydat na malou farmu vedenou charizmatickým Donem Manuelem, který pěstuje typické amazonské plodiny. Poté se projdeme naučnou botanickou stezkou, kde se dozvíte mnohé o různých rostlinách vč. těch léčivých, stromech, např. Ajo-Sacha, Yuca de Venado, Uňa de Gato, Charco-Sacha, Pra-Para atd. Po večeři nás čeká naučný program o amazonském pralese.

Snídaně - oběd - večeře


19. den: AMAZONIE

Dnes dopoledne se vydáme na plavbu lodí (asi 15 min) a tůru (asi 1 hod) k shromaždišti papoušků, tzv. Parrot Clay Lick, na erodovaných březích řeky. Nacházejí se zde mnohé druhy jako Aratinga tmavohlavý, Tirika kobaltový, Amazona ochrocephala, Amazónek černouchý atd.
Po obědě nás čeká výlet pralesem po prastaré stezce, kde se nacházejí stromy s para a jinými ořechy, které sběrači, místní indiáni, sbírají již po desítky, možná i stovky let. Po večeři se vydáme za nočními savci, ačkoliv je těžko je spatřit, není to nemožné, zajímavým „úlovkem“ ale budou rozmanité amazonské žáby a žabičky.

Snídaně - oběd - večeře


20. den: AMAZONIE > LIMA - ODLET

Po snídani odjedeme na letiště a odletíme do Limy. Přestup na linku zpět domů (s mezipřistáním).

Snídaně


21. den: MNICHOV (PRAHA)

Přílet do Mnichova (do Prahy)

Kontaktní formulář

Kontaktní údaje

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Mapa