facebook
Dámská jízda: prodloužený víkend v portugalském Portu -

Dámská jízda: prodloužený víkend v portugalském Portu

4 nocí od 16 890 Kč
Portugalsko, Porto, Poznávací zájezdy

Dámská jízda: prodloužený víkend v portugalském Portu

BONUS: kuchařská lekce a výlet na vinice s ochutnávkami v hodnotě 3700 Kč/os. v ceně. Sólo cestovatelky bez příplatku!
Žádné dokupování fakultativních výletů, ale nabitý program od 1. dne.
Čistě dámský prodloužený eurovíkend jen pro 6-8 slečen, paní či dam. Starat se o vás bude zkušená průvodkyně Hanka.

Během 5 dní si na březích Atlantského oceánu užijete nádherné portugalské město Porto, užijete si kuchařskou lekci tradičního portugalského jídla a vypravíte se na ochutnávku vín do krásné přírody údolí Douro.
 

Eurovíkend pro partu kamarádek, známých i neznámých, které si chtějí vyrazit, odpočinou a užít si pohodové Portugalsko.
Bude vás jen 6 slečen, paní či dam, a starat se o vás bude zkušená průvodkyně Hanka.
Věkový limit není žádný. Důležitá je pouze dobrá nálada a je jedno jestli je Vám 30, 40 nebo 70 let.

Na cestu si pronajímáme vybrané domy/apartmány, nečekejte proto hotelový servis, ale spíše kamarádskou atmosféru, kde se ale budete s ostatními podílet např. na přípravě jídla, nebo mytí nádobí (zapnutí myčky :)


Povinné vybavení s sebou: cestovní skládací sklenička na víno. A pokud tento klenot ve své sbírce nevlastníte - máte jej od nás jako bonus zdarma.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Malinká skupinka jen pro 6-8 dam, které si chtějí užít prodloužený eurovíkend v portugalském Portu.
  • Zkušená průvodkyně Hanka, kterou mnozí znají z jiných cest po Evropě a Africe.
  • Užijete si jedinečné portské víno, pohodovou atmosféru Porta a jeho nádherných památek. Bydlet budete společně ve velkém apartmánu, který budete mít jen pro sebe.
  • Čeká vás skvělá kuchařská lekce v domě naší kuchařky a se několika sklenkami vína si zkusíte připravit celé typické portugalské menu.
  • Užijte se celodenní výlet až do údolí Douro, kde se vypravíte na na ochutnávku do 3 vinic a to včetně oběda.
  • Předcestovní setkání všech účastnic v pečlivě vybrané vinárně, kde se seznámíme a probereme detaily cesty a programu.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den: PRAHA - PORTO

Ráno se setkáme na letišti a zamíříme do Porta. Odpoledne si už budeme užívat na břehu řeky Douro a Atlantského oceánu. 

2. den: PORTO

Po vydatné snídani, kterou si buď sami připravíme, nebo se vydáme do malé kavárny poblíž, se vypravíme na prohlídku města. Projdeme si nádherné nábřeží oblasti Vila Nova de Gaia, kde dozrává v nekonečných sklepeních to nejlepší Portské. Čeká nás atmosféra čtvrti Ribeira (UNESCO) s křivolakými uličkami, typickými barevnými domky, restauracemi a kavárničkami. 
K Portugalsku také patří čerstvé suroviny, které jsou zde prakticky "za hubičku", proto nevynecháme ani autentické tržiště - mercado jako např. Mercado do Bolhão, nebo  Mercado Beira-Rio.     
Během dne más toho čeká mnohem více, jako třeba i sklenička Portského na nábřeží s výhledem na ikonický železný most Luís I Bridge.

3. den: PORTO A KUCHAŘSKÁ LEKCE
  
Dnešek nás čeká opět objevování Porta, jako třeba část města Foz, která je u pobřeží Atlantského oceánu, ale také se zúčastníme kuchařské lekce s naší milou kuchařskou Helenou v jejím domě. Tady si připravíme perfektní portugalské menu ve kterém nebude chybět typický sendvič Francesinha, delikátní tresku Bacalhau, nebo mořské plody Arroz de Marisco.

4. den: ÚDOLÍ DOURO A VINICE

Ráno se vydáme na celodenní výlet daleko za Porto, do úrodného vnitrozemí, kde se údolími vine řeka Douro. Na jejích březích a okolních kopcích se nacházejí doslova nekonečné vinice. My si během dne 3 vinice prohlédneme a ochutnáme skvělá místní vína, včetně dobrého lokálního oběda.
Večer, mezi 18.-19. hodinou se vrátíme zpět do Porta, a protože zítra ráno nemusíme brzy vstávat, tak náš předposlední večer v Portugalsku stylově zakončíme. 

5. den: PORTO - PRAHA

Dopoledne bude ještě moře času např. na nákupy a posezení u "Ludvíkova mostu". Po obědě se přesuneme zpět na letiště a odletíme zpět domů.

Cena zahrnuje

* Letenku z Prahy s příručním zavazadlem (pokud budete potřebovat větší, lze jednoduše přikoupit)
* Průvodkyni Hanku, která vám dokáže, že cestování s ní je životní styl
* Ubytování: 4x v pronajatém domě/apartmánu v Portu
* Transfer z letiště do Porta a zpět
* Kuchařská lekce v Portu
* Celodenní výlet do údolí Douro s návštěvami vinic a ochutnávkami vín
* Pojištění CK proti úpadku
* Cestovní zdravotní pojištění do zahraničí

Cena nezahrnuje

* Stravování: stravovat se budete převážně v malých a typických restauracích a také si vařit z lokálních portugalských surovin.
* Vstupy do památek, případně doprava v Portu MHD
* Připojištění vč. krytí při onemocnění COVID-19

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Podobné produkty

Věčné jaro na Madeiře - kombinace pobytu a výletů - Český průvodce Poznávací zájezdy | Portugalsko

Věčné jaro na Madeiře - kombinace pobytu a výletů

21 250 Kč 7

Krásný portugalský ostrov Madeira má mnoho co nabídnout - od příjemného počasí i zimě, úchvatnou přírodu, kulturu spojenou s známými osobnostmi až po unikáty, které najdete jen málokde na světě.

Pobytově-poznávací zájezd na Madeiru kombinuje jak čas na odpočinek a tak výlety, které Vás zavedou na nejzajímavější místa ostrova. Nemusí se bát ani aktivní senioři, pokud Vám nevadí delší procházka, výlety pro Vás nebudou žádný problém.

Zájezd je koncipován pro dvojice, nebo malé skupinky, které chtějí cestovat spolu a mít individuální služby. Realizace zájezdu při min. počtu 6 osob.

Detail Termíny a ceny +
Prodloužený víkend s českým průvodcem: Lisabon - Sintra - Sesimbra - Arrábida - Český průvodce Poznávací zájezdy | Portugalsko

Prodloužený víkend s českým průvodcem: Lisabon - Sintra - Sesimbra - Arrábida

17 190 Kč 4

BONUS: Sólo cestovatelé bez příplatku při obsazení dvoulůžkového pokoje dalším cestujícím!ŽÁDNÉ fakultativní výlety - na každý den máme připravený program plný poznávání!Prožijte skutečné Portugalsko jinak: prodloužený víkend pro opravdové cestovatele, kteří chtějí poznat to nejkrásnější nejen z Lisabonu ale i širokého okolí v malé skupince 6-8 lidí s českým průvodcem.


Po prohlídce Lisabonu nás čeká Sintra s úchvatnými paláci, rezidencemi a zahradami a národní park Cascais s mysem Cabo da Roca.
Vypravíme se také na celodenní výlet do pohoří Arrábida a středověkého městečka Sesimbra a také vinice a ochutnávku skvělého místního vína.
Na co se můžete těšit?- Lisabon s typickými tramvajemi, kavárnami, historickými památkami a výhledy, doplněné za skvělou portugalskou kuchyní- Na živou atmosféru historické části Lisabonu Alfama plnou barev a vůní- Nádherné paláce a rezidence v Sintře, výlet na pobřeží Atlantského oceánu a do národního parku Cascais- Pohoří Arrábida: kopce, útesy, pláže, nádherné háje s olivovníky, korkovníky a pistáciemi, vinice a ochutnávka
- Nádherné výhledy na řeku Tejo, která připomíná blízký Atlantický oceán a romantické západy slunce
- Na skvělou gastronomii a svěží vinho verde, čerstvé ryby (třeba sardinky na grilu a plody moře)
- Tradiční portugalské tržnice a cukrárny s vyhlášenými sladkostmi

Detail Termíny a ceny +
Prodloužený víkend s českým průvodcem: Lisabon - Fátima - Nazaré - Óbidos i Sintra - Český průvodce Poznávací zájezdy | Portugalsko

Prodloužený víkend s českým průvodcem: Lisabon - Fátima - Nazaré - Óbidos i Sintra

16 990 Kč 4

BONUS: Sólo cestovatelé bez příplatku při obsazení dvoulůžkového pokoje dalším cestujícím!
ŽÁDNÉ fakultativní výlety - na každý den máme připravený program plný poznávání!Prožijte skutečné Portugalsko jinak: prodloužený víkend pro opravdové cestovatele, kteří chtějí poznat to nejkrásnější nejen z Lisabonu, ale i širokého okolí v malé skupince 6-8 lidí s českým průvodcem.


Po prohlídce Lisabonu se v dalších dnech vypravíme na cestu do poutní Fátimy, slavného města s nádhernými gotickými památkami Batalha, čeká nás i krásné rybářské městečko Nazaré na pobřeží Atlantského oceánu i historické Óbidos.
Další den nás čeká Sintra s úchvatnými paláci, rezidencemi a zahradami a národní park Cascais s mysem Cabo da Roca.


Portugalsko je také země jídlu a pití zasvěcená, proto nás čeká mnoho a mnoho ochutnávání z lokální kuchyně.
Na co se můžete těšit?- Lisabon s typickými tramvajemi, kavárnami, historickými památkami a výhledy, doplněné za skvělou portugalskou kuchyní- Na živou atmosféru historické části Lisabonu Alfama plnou barev a vůní
- Velký okruh z Lisabonu, během kterého si prohlédneme poutní Fátimu, památky v Batalha a Óbidos a rybářské městečko Nazaré u Atlantického oceánu
- Nádherné paláce a rezidence v Sintře, výlet na pobřeží Atlantského oceánu a do národního parku Cascais- Nádherné výhledy na řeku Tejo, která připomíná blízký Atlantický oceán a romantické západy slunce
- Na skvělou gastronomii a svěží vinho verde, čerstvé ryby (třeba sardinky na grilu a plody moře)
- Tradiční portugalské tržnice a cukrárny s vyhlášenými sladkostmi

Detail Termíny a ceny +
loading