facebook
Madeira s českým průvodcem - kombinace výletů a odpočinku -

Madeira s českým průvodcem - kombinace výletů a odpočinku

7 nocí od 32 500 Kč
Portugalsko, Madeira, Poznávací zájezdy

Madeira s českým průvodcem - kombinace výletů a odpočinku

Krásný portugalský ostrov Madeira má mnoho co nabídnout - od příjemného počasí i zimě, úchvatnou přírodu, kulturu spojenou s známými osobnostmi až po unikáty, které najdete jen málokde na světě.

Pobytově-poznávací zájezd na Madeiru kombinuje jak čas na odpočinek a tak výlety, které Vás zavedou na nejzajímavější místa ostrova. Nemusí se bát ani aktivní senioři, pokud Vám nevadí delší procházka, výlety pro Vás nebudou žádný problém.

Zájezd je koncipován pro dvojice, nebo malé skupinky, které chtějí cestovat spolu a mít individuální služby. Realizace zájezdu při min. počtu 6 osob.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Zažijete jaro v zimě - teploty zde nejsou ani zdaleka zimní jako v ČR
  • Rozmanitá a úchvatná krajina - na chvíli se ocitnete jako na Novém Zélandu či ve Skotsku
  • Trochu jiná jihoevrospská kuchyně - netradiční kombinace ryby zapečené s banánem Vás vskutku překvapí a samozřejmě nesmí chybět místní skvělé víno, které se hravě vyrovná portskému
  • Jeden z nejvyšších útesů na světě s prosklenou lávkou či unikátní zavlažovací kanály tzv. levády
  • Malá skupinka
  • Zkušená česká průvodkyně
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den: PRAHA - FUNCHAL

Odlet z Prahy do Funchalu. Po příletu transfer do hotelu, seznámení s programem a večeře dle doporučení průvodce.

2. den: FUNCHAL

Po snídani se vydáme do hlavního města Funchalu - procházka po promenádě, návštěva místního trhu, katedrále Sé a další zajímavá místě ve městě. Oběd na doporučení průvodce. Kdo chce, může ještě po obědě zůstat ve městě a lanovkou  vyrazit např. na vrchol nad městem, kde je jedna z několik botanických zahrad na Madeiře. Večeře za asistence průvodce.

3. den: OKRUH ZÁPADNÍ ČÁSTÍ OSTROVA

Odjezd z hotelu po snídani cca v 9:00. Během výletu poznáme nejkrásnější místa západní části ostrova. Hlavní cesta ostrova Estrada Monumental nás zavede do městečka Camara de Lobos (kde Winston Churchill trávil čas malováním obrazů v době jeho návštěv Madeiry a také zde vznikla replika lodi Kryštofa Kolumba, kterou najdete ve funchalském přístavu a slouží jako výletní loď). Cesta pokračuje na Cabo Girão, který je druhým nejvyšším útesem na světě. Další zastávka bude v Ribeira Brava, která se nachází na úrovni moře. Poté nás cesta zavede směrem nahoru přes 4 různá vegetační pásma (nachází se zde i část původního pralesa a rostlinstvo patřící do skupiny Laurissilva). Podíváme se do oblasti Encumeada, kde z jednoho bodu je vidět na jižní a zároveň i na severní pobřeží Madeiry. Následně sjedeme do São Vicente a po severní cestě pokračujeme do Porto Moniz, kde se nachází koupaliště z lávových kamenů.  Následně návrat do hotelu.

4. den: VOLNÝ DEN

Volný den můžete využít k odpočinku či kratší procházce. Pokud však budete mít chuť poznat další místa Madeiry, průvodkyně Vám ráda doporučí, kam se vydat a jistě poradí i s místní dopravou. Po domluvě s průvodkyní i možnost fakultativního výletu (za příplatek).

5. den: OKRUH VÝCHODNÍ ČÁSTÍ OSTROVA

Po snídani v 9:00 odjezd od hotelu. První zastávka na tomto výletu bude na druhém nejvyšším vrcholu Madeiry Pico do Areeiro, který se pne až do 1.818 m a nachází se uprostřed východní části Madeiry. Pokračuje se přes vnitrozemí do Ribeiro Frio, známé pro jeho pstruží farmu zasazenou do krásné zahrady. Odtud vede cesta na krátkou levádu Balcoes, která vyústí v srdci hor a poskytne nám panoramaticky výhled na hory. Po cestě na severovýchod návštěva městečka Santana, kde se nacházejí jedny z posledních typických Madeirských domů ve tvaru písmene "A". Na zpáteční cestě se zastavíme v malém městečku Porta da Cruz, kde jsou krásné výhledy na oceán dokreslené skalními převisy a útesy. Dále budeme pokračovat přes Machico a podél přistávací dráhy zpět do Funchalu. Návrat do hotelu kolem 17:00.

6. den: VOLNÝ DEN

Volný den můžete využít k odpočinku či kratší procházce. Pokud však budete mít chuť poznat další místa Madeiry, průvodkyně Vám ráda doporučí, kam se vydat a jistě poradí i s místní dopravou. Po domluvě s průvodkyní i možnost fakultativního výletu (za příplatek).

7. den: VÝCHODNÍ POLOOSTROV SAO LAURENCO

Po snídani se vydáte na polodenní turistický výlet na východní poloostrov Sao Lourenco. Trasa je dlouhá asi 9 km a povede nás kolem rozeklaných skal, které jsou nádherně barevné podle toho, jak na ně svítí slunce. Návrat do hotelu a volné odpoledne.

8. den: FUNCHAL - PRAHA

Po snídani volný program do odhlášení z hotelu. Nejpozději ve 14 hodin odjezd na letiště. Následuje odlet zpět do Prahy.

Cena zahrnuje

Letenku Praha - Funchal - Praha v max. výši 10 000,- vč. příručního zavazadla do 8 kg 
7x ubytování ve 4* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní
transfer letiště / hotel / letiště
2x celodenní výlet
2x půldenní výlet
Česká průvodkyně
Pojištění CK proti úpadku
Základní cestovní zdravotní pojištění do zahraničí

Cena nezahrnuje

Připojištění
Zavazadlo k odbavení 
Stravování kromě snídaní
Vstupy v rámci realizovaného programu

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading