facebook
Věčné jaro na Madeiře - kombinace pobytu a výletů -

Věčné jaro na Madeiře - kombinace pobytu a výletů

7 nocí od 21 250 Kč
Portugalsko, Madeira, Poznávací zájezdy

Věčné jaro na Madeiře - kombinace pobytu a výletů

Krásný portugalský ostrov Madeira má mnoho co nabídnout - od příjemného počasí i zimě, úchvatnou přírodu, kulturu spojenou s známými osobnostmi až po unikáty, které najdete jen málokde na světě.

Pobytově-poznávací zájezd na Madeiru kombinuje jak čas na odpočinek a tak výlety, které Vás zavedou na nejzajímavější místa ostrova. Nemusí se bát ani aktivní senioři, pokud Vám nevadí delší procházka, výlety pro Vás nebudou žádný problém.

Zájezd je koncipován pro dvojice, nebo malé skupinky, které chtějí cestovat spolu a mít individuální služby. Realizace zájezdu při min. počtu 6 osob.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Zažijete jaro v zimě - teploty zde nejsou ani zdaleka zimní jako v ČR
  • Rozmanitá a úchvatná krajina - na chvíli se ocitnete jako na Novém Zélandu či ve Skotsku
  • Trochu jiná jihoevrospská kuchyně - netradiční kombinace ryby zapečené s banánem Vás vskutku překvapí a samozřejmě nesmí chybět místní skvělé víno, které se hravě vyrovná portskému
  • Jeden z nejvyšších útesů na světě s prosklenou lávkou či unikátní zavlažovací kanály tzv. levády
  • Zkušená česká průvodkyně, která Madeiru perfektně zná
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den: PRAHA - FUNCHAL

Odlet z Prahy do Funchalu. Po příletu na ostrov Vás bude na letišti očekávat česká průvodkyně, která Vás doprovodí do hotelu a upřesní Vám podrobnosti k dalšímu programu.

2. den: VOLNÝ DEN

Po snídani se rozkoukáte a můžete využít první volný den k návštěvě Funchalu - procházka po promenádě, lanovkou můžete vyrazit na vrchol nad městem, kde je jedna z několik botanických zahrad na Madeiře.

3. den: OKRUH ZÁPADNÍ ČÁSTÍ OSTROVA

Odjezd z hotelu po snídani cca v 9:00. Během výletu poznáte nejkrásnější místa západní části ostrova. Hlavní cesta ostrova Estrada Monumental vás zavede do městečka Camara de Lobos (kde Winston Churchill trávil čas malováním obrazů v době jeho návštěv Madeiry a také zde vznikla replika lodi Kryštofa Kolumba, kterou najdete ve funchalském přístavu a slouží jako výletní loď). Cesta pokračuje na Cabo Girão, který je druhým nejvyšším útesem na světě. Další zastávka bude v Ribeira Brava, která se nachází na úrovni moře. Poté vás cesta zavede směrem nahoru přes 4 různé vegetační pásma (nachází se zde i část původního pralesa a rostlinstvo patřící do skupiny Laurissilva). Podíváte se do oblasti Encumeada, kde z jednoho bodu je vidět na jižní a zároveň i na severní pobřeží Madeiry. Následně sjedete do São Vicente a po severní cestě pokračuje do Porto Moniz, kde se nachází koupaliště z lávových kamenů. Dalším programem dnešního dne je volné koupání v přírodním koupališti v Porto Moniz. Následně návrat do Funchalu.

4. den: VOLNÝ DEN

Volný den můžete využít k odpočinku či kratší procházce. Pokud však budete mít chuť poznat další místa Madeiry, průvodkyně Vám ráda doporučí, kam se vydat a jistě poradí i s místní dopravou. Po domluvě s průvodkyní i možnost fakultativního výletu (za příplatek).

5. den: OKRUH VÝCHODNÍ ČÁSTÍ OSTROVA

Po snídani v 9:00 odjezd od hotelu. První zastávka na tomto výletu bude na druhém nejvyšším vrcholu Madeiry Pico do Areeiro, který se pne až do 1.818 m a nachází se uprostřed východní části Madeiry. Pokračuje se přes vnitrozemí do Ribeiro Frio, známé pro jeho pstruží farmu zasazenou do krásné zahrady. Odtud vede cesta na krátkou levádu Balcoes, která vyústí v srdci hor a poskytne vám panoramaticky výhled na hory. Po cestě na severovýchod návštěva městečka Santana, kde se nacházejí jedny z posledních typických Madeirských domů ve tvaru písmene "A". Na zpáteční cestě budete pokračovat do nejvýchodnější části Madeiry a zastavíte se na vyhlídce Ponta do Rosto. Pojedeme podél pobřeží kolem Machico a přistávací dráhy zpět do Funchalu. Návrat do hotelu kolem 17:00.

6. den: VOLNÝ DEN

Volný den můžete využít k odpočinku či kratší procházce. Pokud však budete mít chuť poznat další místa Madeiry, průvodkyně Vám ráda doporučí, kam se vydat a jistě poradí i s místní dopravou. Po domluvě s průvodkyní i možnost fakultativního výletu (za příplatek).

7. den: VÝCHODNÍ POLOOSTROV SAO LAURENCO

Po snídani se vydáte na polodenní turistický výlet na východní poloostrov Sao Lourenco. Trasa je dlouhá asi 9 km a povede nás kolem rozeklaných skal, které jsou nádherně barevné podle toho, jak na ně svítí slunce. Návrat do hotelu a volné odpoledne.

8. den: FUNCHAL - PRAHA

Průvodkyně Vás vyzvedne v hotelu a doprovodí Vás na letiště. Následuje odlet zpět do Prahy.

Cena zahrnuje

Letenku Praha - Funchal - Praha v nejlevnější knihovací třídě vč. příručního zavazadla do 8 kg 
7x ubytování ve 4* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji
7x stravování formou polopenze
transfer letiště / hotel / letiště
2x celodenní výlet
1x půldenní výlet
Česká průvodkyně
Pojištění CK proti úpadku
Cestovní zdravotní pojištění do zahraničí

Cena nezahrnuje

Připojištění
Zavazadlo k odbavení 
Stravování nad rámec polopenze
Vstupy v rámci realizovaného programu

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700
loading