facebook

Popis zájezdu

Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

Výlety do okolí

FAKULTATIVNĚ: prohlídka města s česky hovořícím průvodcem
Po snídani budete vyzvednuti česky hovořícím průvodcem a čeká vás prohlídka „toho nejlepšího z Moskvy“. Prohlídka potrvá cca 8-10 hodin a bude v ní pauza na oběd (ve vlastní režii).
V průběhu prohlídky uvidíte Rudé náměstí, Kreml, Park Vítězství, Arbat, Chrám Krista Spasitele, Lomonosovu Univerzitu, Sparrow hills (Vrabčí hory) a mnoho dalšího.
Nejdříve se vydáte na Rudé náměstí (rusky Красная площадь – Krasnaja ploščaď), které je srdcem nejen Moskvy, ale i říká se, i celého Ruska. V roce 1991 bylo zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO a stále je 4. největším na světě (rozloha 73 000m2). Náměstí odděluje Kreml – dříve sídlo knížat a carů, dnes ruského prezidenta, od staré obchodní čtvrti s názvem Kitaj-gorod. Všechny významné radiální ulice ve městě vycházejí právě z Rudého náměstí. V průběhu prohlídky si užijeme jedinečný architektonický soubor staveb: katedrálu Vasila Blaženého, Muzeum historie ruské státnosti, Mauzoleum Kremlu Lenina a obchodní arkády GUM (jedno z největších nákupních center v Rusku).
Po obědě vyrazíte autem za dalšími poklady ruské metropole. Zastavíte se na nábřeží sv. Sofie a vyfotíte nádherný panoramatický výhled na Kreml, jehož počátky se datují již rokem 1156, kdy byla vztyčena jeho první dřevěná konstrukce. Kreml byl v minulosti několikrát přestavěn a současnou podobu dostal v roce 1495 od nejlepších ruských a italských architektů své doby. V současné době je sídlem ruského prezidenta a hlavním symbolem země.
Během prohlídky uvidíte také: Chrám Krista Spasitele, který je symbolem duchovního oživení Ruska: jedná se o největší pravoslavný kostel na světě. Byl postaven v 19. století na památku vítězství nad Napoleonem. V roce 1931 byl stržen, aby udělal místo plánovanému Paláci sovětů, jenž však nikdy nebyl postaven. Obnova chrámu proběhla v letech 1994–2000.
Podíváme se též na jednu z nejstarších ulic města a to na Arbat. Původně byla součástí důležité obchodní stezky a bylo na ní usídleno mnoho drobných řemeslníků. V 18. Století však vstoupila do své současné éry – je prestižní adresou pro život v vysokou koncentrací ruské inteligence a umělců. V době éry SSSR byla častým svědkem nepokojů, vyvolávaných převážně mladými nespokojenými Rusy.
A v neposlední řadě nesmíme zapomenout na metro. Podzemní paláce plné soch, maleb a štuků – unikát, který nikde jinde na světe neuvidíte. Jeho nejstarší část byla otevřena již v roce 1935!
Moskevské metro v současné podobě patří k jednomu z nejrozsáhlejších systémů tohoto druhu a je základní páteří celé dopravy ve městě. Je to druhé nejvytíženější metro na světě po metru v Tokiu.
Po prohlídce návrat do hotelu a odpočinek. Večerní program dle vlastního uvážení.

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700