facebook
Srí Lanka - aktivně s českým průvodcem -

Srí Lanka - aktivně s českým průvodcem

14 nocí od 59 050 Kč
Srí Lanka, Poznávací zájezdy

Srí Lanka - aktivně s českým průvodcem

Vstup na Srí Lanku s očkováním prakticky bez komplikací - čeká vás test po příletu a vzhůru za dobrodružstvím. Další test následuje 7. den během cesty (otestování zařídíme).

BONUS:
vstupy a výlety v hodnotě 6200 Kč/ v ceně. Prakticky už nemusíte nic dalšího na místě hradit.

V našem poznávacím zájezdu "Srí Lanka aktivně s českým průvodcem" budete mít možnost poznat zemi jiným způsobem než obvykle. Čekají nás pěší i cyklo výlety a zejména poznávání běžného života místních lidí, kteří se živí především obděláváním políček, pěstováním a sběrem čaje a pod. 

Budou nás samozřejmě čekat i vyhlášená místa jako Sígiriya, Kandy atd., ale budeme se snažit vyhnout velkému organizovanému turismu, a zažít Srí Lanku jinak. Třeba i při návštěvě buddhistického kláštera v horách, kde prožijeme pár chvil při meditaci s mnichy, přípravou jídla atd..

Závěr cesty strávíme u moře, v příjemném hotelu, kde si budete moci užít odpočinek, ale také se vydat za dalšími zážitky, např. včetně pozorování velryb, šnorchlování, plavby po nedaleké řece, či návštěvy záchranné stanice želv.  

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Malá skupinka 6-10 os. s českým průvodcem. Tam kde jiné kanceláře začínají, jsme my už dávno na cestě.
  • Aktivní program s pěšími a cyklo výlety zahrnující všechny zásadní lokality spojené s úžasnou historií Srí Lanky.
  • Sloni, čaj a koření aneb tři typická symboly pro Srí Lanku.
  • Báječné přírodní lokality od palmových hájů a rýžových polí nížin až po horské pláně.
  • Ubytování v příjemných a kvalitních hotelech, bez nutnosti denního stěhování.
  • Navazující pobyt u moře u nejhezčích pláží na jihozápadě ostrova.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den: Sraz letišti, nasednete do letadla a za pár hodin, které utečou jako nic, budete přistávat na ostrově v Indickém oceánu, mezi Lakadivským mořem a Bengálským zálivem.

2. den: Konečně jsme se dočkali. Naše malá skupinka 6-8 lidí přistane v Kolombu, kde vás bude čekat průvodce. Pak se přesuneme do hotelu u pláže, kde si odpočineme a počkáme den na výsledky testu na Covid-19 (jestliže to již situace dovolí a testy nebudou potřeba, odjedeme rovnou do Sígirije, za exotickými zážitky, vůní koření a milými lidmi).

3. den: Odjezd do oblasti tzv. „Kulturního trojúhelníku“ v centrální části Srí Lanky. Po cestě se zastavíme ve sloním sirotčinci Millennium Elephant Foundation. Odpoledne příjezd do oblasti Dambully k vodnímu rezervoáru Kandalama, ubytování na 2 noci.

4. den: Den plný poznávání a seznamování se historií i současností Srí Lanky. Čeká nás výstup na úchvatnou skalní pevnost z 5. století - Sígirija a odpoledne se vypravíme do vesnice poblíž, kde se seznámíte místními a pomůžete s přípravou oběda. Večer fakultativně možnost výletu do jeskynního komplexu Dambulla.

5. den: Dnes se vypravíme do Kandy, srdce ostrova. Cestou nás čeká voňavá zastávka v Zahradě koření v Matale.
Odpoledne si v Kandy prohlédneme historické město, rušné tržiště, a především poutní místo buddhistů z celého světa Chrám Buddhova zubu a vystoupáme na kopec u chrámu Bahirawakanda, odkud se vám naskytne nádherný výhled na město

6. den: po snídani se vypravíme na cyklo výlet po okolních vesnicích, malých farem a políček.

7. den: ráno se vydáme opět na výlet, tentokrát pěší do vesnice Heeloya. Čeká vás nádherná příroda a milý místní  obyvatelé. 

8. den: Po snídani se přesuneme na vlakové nádraží a odjedeme do hor a do oblasti čajových plantáží v Nuwara Eliya. Perfektní unik z horkého a vlhkého vnitrozemí.

9. - 10. den:  během 2 denního pobytu mezi horami a čajovými políčky v oblasti Nuwara Eliya se vypravíme do buddhistického kláštera, kde budete mít možnost zúčastnit se jednoho běžného dne s místními mnichy, pomoci připravit jídlo, odříkávat mantry, nebo meditovat u nádherných výhledů do přírody. 
Další den se můžete rozhodnout třeba udělat si fakultativní výlet na malý Adams Peak, navštívit čajovou plantáž, vypravit se k vodopádům Ravana Falls, nebo jen odpočívat a relaxovat ve městě Ella.

11. den: Ráno odjedeme směr národní park se vydáme na celý den do nejstaršího a nejznámějšího národního parků Srí Lanky - Yala. Proslulý je zejména svou koncentrací leopardů, ale i divokých slonů. Odpoledne vás bude čekat safari do parku.

12. den: Ráno se můžete fakultativně vypravit na safari do parku.
Pak se přesuneme do hotelu na pláži na jihozápadním pobřeží, kde strávíte 3 noci. Ti kdo budou mít chuť zde mohou strávit více dní a noci, nebo si i zvolit jinou oblast, nebo hotel.

15. den vás bude čekat odjezd zpět do Colomba a ubytování v hotelu před odletem. 
Odlet bude buď v nočních, nebo ranních hodinách.

16. den: Přílet do Prahy

Cena zahrnuje

* Letenku na trase Praha - Kolombo - Praha v ekonomické třídě a včetně odbaveného zavazadla (!) v hodnotě 17000 Kč
* Dopravu po Srí Lance minivanem
* Českého / slovenského průvodce od 2. do 11. den (během pobytu u moře na telefonu)
* 14x ubytování ve 3-4* prověřených hotelech se snídaní
* 3x oběd
* Uvedené výlety a doprava
* Návštěva a vstup do záchranné sloní stanice Millennium Elephant Foundation
* Výlet do vesnice 4. den s obědem
* Výlet na kole kolem Kandy s obědem
* Výlet do Zahrady koření v Matale
* Pěší výlet  u vesnice Heeloya s obědem
* Vstup do pevnosti Sígiriya
* Vstup do chrámu Buddhova zubu
* Vstup do chrámu Bahirawakanda
* Jízdenka na vlak v Ella kolem čajových plantáží
* Celodenní výlet do Buddhistického kláštera
* Ranní safari v n.p. Yala
* Zákonné pojištění pro případ úpadku
* Zákonný odvod do Garančního fondu

Cena nezahrnuje

* Fakultativní výlety
* Zdravotní pojištění od 590 Kč
* Osobní výdaje
* Spropitné (5-10 USD na osobu a den - není povinné)
* Ostatní stravování, nápoje
* Poplatek za povinné vstupní vízum (bude upřesněno)

1. den: Vzhůru na Srí Lanku

Sraz letišti, nasednete do letadla a za pár hodin, které utečou jako nic, budete přistávat na ostrově v Indickém oceánu, mezi Lakadivským mořem a Bengálským zálivem.
2. den: Východ slunce nad Srí Lankou

2. den: Konečně jsme se dočkali. Naše malá skupinka 6-8 lidí přistane v Kolombu, kde vás bude čekat průvodce. Pak se přesuneme do hotelu u pláže, kde si odpočineme a počkáme den na výsledky testu na Covid-19 (jestliže to již situace dovolí a testy nebudou potřeba, odjedeme rovnou do Sígirije, za exotickými zážitky, vůní koření a milými lidmi).

Přenocování: Camelot Hotel ****, Negombo
3. den: Sloni a Sígirija

Odjezd do oblasti tzv. „Kulturního trojúhelníku“ v centrální části Srí Lanky. Po cestě se zastavíme ve sloním sirotčinci Millennium Elephant Foundation nedaleko Pinnavaly. Odpoledne příjezd do oblasti Dambully k vodnímu rezervoáru Kandalama. Ubytování na 2 noci v hotelu EKHO Hotel ****, Sígiriya

Snídaně


4. den: Sígirija a místní obyvatelé

Den plný poznávání a seznamování se historií i současností Srí Lanky. Čeká nás výstup na úchvatnou skalní pevnost z 5. století - Sígirija a odpoledne se vypravíme do vesnice poblíž, kde se seznámíte místními a pomůžete s přípravou oběda. Večer fakultativně možnost výletu do jeskynního komplexu Dambulla.

Snídaně - oběd


5. den: Cesta do Kandy - vůně koření a skořice

Dnes opustíme Sígirii a náš cíl bude Kandy.

Po snídani se vypravíme na cestu do Kandy. Ještě před příjezdem budeme v oblasti Matale projíždět regionem, který proslavila produkce koření. Ostatně to bylo nejžádanější komoditou podněcující zájem koloniálních mocností. V jedné z ukázkových zahrad si zblízka prohlédneme, jak roste skořice, hřebíček, kurkuma, vanilka, kakao a další zázraky rostlinné říše, mající nezastupitelnou úlohu v ayurvedské medicíně, kuchyni či kosmetice. Co a jak se z nich vyrábí a jak se používá nám bude názorně předvedeno.

Odpoledne patří Kandy, do r. 1815 poslední nezávislé baště proti britským kolonizátorům. Rušné ulice plné pulzujícího života, tržiště, rukodělné dílny a především svatostánek a poutní místo buddhistů z celého světa: Dalada Maligawa neboli Chrám Buddhova zubu a nakonec vystoupáme na kopec u chrámu Bahirawakanda, odkud se vám naskytne nádherný výhled na město

Ubytování na 3 noci v hotelu Topaz Kandy ****

Snídaně


6. den: Kandy - výlet na kole

Po snídani se vypravíme na cyklo výlet Mahaweli, po okolních vesnicích, malých farem a políček. 

Snídaně - oběd


7. den: Kandy - pěší výlet do přírody

Ráno se vydáme opět na výlet, tentokrát pěší do vesnice Heeloya. Čeká vás nádherná příroda a milý místní  obyvatelé. 

Snídaně - oběd


8. den: Z Kandy do hor a za cejlonským čajem

Po snídani se přesuneme na vlakové nádraží a odjedeme do hor a do oblasti čajových plantáží v Nuwara Eliya. Perfektní unik z horkého a vlhkého vnitrozemí.

Stoupání zakončíme až téměř ve dvoutisícové výšce, kde se na náhorní plošině nachází městečko Nuwara Eliya. Zdejší klima je o poznání chladnější, zejména řada Evropanů se zde cítí jako doma. Ostatně bylo to nejmilejším místem britských koloniálních správců a úředníků, což se dodnes projevuje na zdejší architektuře.

Ubytování na 3 noci v hotelu Morning Dew Ella **** 

Snídaně


9.-10. den: příroda a mystika

Během 2 denního pobytu mezi horami a čajovými políčky v oblasti Nuwara Eliya se vypravíme do buddhistického kláštera, kde budete mít možnost zúčastnit se jednoho běžného dne s místními mnichy, pomoci připravit jídlo, odříkávat mantry, nebo meditovat u nádherných výhledů do přírody. 

Další den se můžete rozhodnout třeba udělat si fakultativní výlet na malý Adams Peak, navštívit čajovou plantáž, vypravit se k vodopádům Ravana Falls, nebo jen odpočívat a relaxovat ve městě Ella.


Snídaně


11. den: Národní park Yala

Dnes odjedeme do nejstaršího a nejznámějšího národního parků Srí Lanky  - Yala. Proslulý je zejména svou koncentrací leopardů, ale i divokých slonů. Zde strávíme dnešní noc a večer nás čeká safari za zvířaty. 

Ubytování v Tamarind Tree ***


Snídaně


12. den: Cesta k moři

Ráno se můžete fakultativně vypravit na safari do parku.

Pak se přesuneme do hotelu Palm paradise cabanas and villas resort na pláži v Tangalle, kde strávíte 3 noci. Ti kdo budou mít chuť zde mohou strávit více dní a noci, nebo si i zvolit jinou oblast, nebo hotel.

Ubytování v hotelu Palm Paradise Cabanas and Villas Resort *** v Tangalle.

polopenze


15. den: Rozloučení se Srí Lankou nebo...

Během dnes vás bude čekat odjezd zpět do Colomba a ubytování před odletem v hotelu nedaleko letiště.
Odlet bude buď v nočních, nebo ranních hodinách.


Snídaně


16. den: Praha

Přílet do Prahy

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Čt 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700
loading