Chcete-li používat všechny funkce webu, povolte si prosím ve Vašem prohlížeči Javascript.

Na safari do kráteru Ngorongoro

2 nocí od 29 900 Kč

Na safari do kráteru Ngorongoro

Návštěva kráteru Ngorongoro. Pro milovníky safari je to opravdová perla. Je natolik ojedinělou záležitostí, že byla vyhlášena světovým přírodním dědictvím.

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • navštívíte legendární kráter Ngorongoro
  • zažijete jedinečnou atmosféru na safari
  • uvidíte tzv. "velkou pětku"
  • přeletíte ze Zanzibaru do Arushi a zpět místním letadlem s úžasnými výhledy
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1 Den Přílet ze Zanzibaru, safari v Lake Manyara

2. Den Safari v kráteru Ngorongoro

3. Den Odlet zpět na Zanzibar

Cena zahrnuje

Letenku Zanzibar – Arusha – Zanzibar
Privátní auto 4x4 s řidičem/průvodcem po dobu programu
Safari a aktivity dle programu
Ubytování v Rhino Lodge Ngorongoro na 1 noc
Ubytování v Arusha na 1 noc
Stravování dle programu
Všechny vstupy a poplatky do uvedených národních parků a rezervací
Privátní letištní transfer Arusha - letiště
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Mezinárodní letenku
Spropitné a osobní výdaje
Zdravotní pojištění a připojištění

1. Den PŘÍLET ZE ZANZIBARU

Ráno odletíte z letiště na Zanzibaru do Arushi. Přistanete v Arusha cca v 09:00. Vše tu probíhá docela rychle.

Po příletu do Arushi se setkáte s řidičem a poté vyrazíte směrem ke kráteru Ngorongoro. Vaším cílem je Rhino Ngorongoro Lodge. Vzdálenost je cca 160 km a cesta trvá cca 3 hodiny. Auto slouží jenom pro vás a máte ho k dispozici. Zastavíte se v národním parku Lake Manyara (cca 1,5hod od Arushi). Pozorovat tu můžete plameňáky, volavky, pelikány nebo čápy. Okolo jezera roste deštný prales a v jeho nitru zase žijí sloni, lesoni a tzv. stromoví lvi, žijící v korunách stromů. Oběd strávíte formou pikniku. Poté následuje cesta ke kráteru.

Před příjezdem do oblasti kráteru se musíte registrovat. Obyčejně to za vás udělá řidič a trvá to tak 15 minut. Po příjezdu do lodge se ubytujete, seznámíte se s bezpečnostními pokyny (nezapomínejte, že jste v národním parku!) a můžete si užívat prostoru lodge.Ještě večer si dohodněte s řidičem, aby se zeptal v lodži, zda vám jsou schopni připravit snídani na 05:15, nebo aby vám připravili snídani a oběd do balíčku.

Ubytování: Rhino Ngorongoro Lodge
Ubytování v této lodži je velmi prosté (3*), ale lodž má velikou výhodu ve své poloze na prstenci kaldery, i když je na odvráceném svahu a není z lodže výhled do kráteru. Jste ale uvnitř národního parku a máte skvělé výchozí postavení pro cestu do kráteru.

Oběd - večeře


2. Den SAFARI V KRÁTERU NGORONGORO

Buď ráno velmi brzo posnídáte, nebo si snídani vezměte do balíčku (to spíš doporučuji) a vyjeďte do kráteru před svítáním, tak abyste u vjezdu do kráteru byli co nejdříve. Zajistíte si tím to, že budete mít kráter tak trochu pro sebe. Masová turistika totiž dorazí až kolem 9 hodiny.  Po jedné z přístupových cest sjedete z hrany kráteru o 600 metrů níž až na jeho dno, kde vás čeká dlouhé, ale velmi zajímavé safari.

Kráter má vnitřní rozlohu 382 km2 (rozloha velké Prahy) a má několik velmi odlišných přírodních podob, takže se nemusíte bát, že byste se začali nudit, i když na dně kráteru zůstanete třeba do dvou odpoledne.

Po prohlídce kráteru (v cca 15:30) vystoupáte na prstenec kaldery a vydáte se zpět do Arushi. Vracíte se sice stejnou cestou, ale místo stoupání vzhůru, klesáte, tím se vám budou otevírat krásné výhledy do krajiny. Především v první polovině cesty, než klesnete na úroveň jezera Lake Manyara. Pak budete pokračovat po rovině zemědělskou krajinou, plnou baobabů až do Arushi. Ubytujete se v Ilboru Safari Lodge, což bude vaše útočiště do odletu na Zanzibar.

Ubytování: Ilboru Safari Lodge  (3*)
Ubytování je v bungalovech. Je o něco málo lepší, než Rhino Ngorongoro Lodge. Bungalovy jsou rozházené v pěkné zahradě. Protože přijedete v podvečer, stačíte se ubytovat a bude vás čekat večeře. Je tu velmi příjemné podvečerní posezení, kdy si můžete probrat, co jste všechno v dnešním dlouhém dni prožili. 

Snídaně - oběd - večeře


3. Den ODLET NA ZANZIBAR

Máte čas se v pohodě nasnídat. Váš let je už v 10:00, takže na letišti musíte být kolem 9:00 a na letiště to máte cca půl hodiny. Počítejte s odjezdem z lodže kolem 8:30.

SnídaněKontaktní formulář

Kontaktní údaje

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Mapa