facebook
Luxusní safari v Tanzanii - Tarangire, Ngorongoro, Serengeti a pobyt u moře na Zanizibaru - Serengeti_levhart

Luxusní safari v Tanzanii - Tarangire, Ngorongoro, Serengeti a pobyt u moře na Zanizibaru

9 nocí od 129 500 Kč
Tanzanie, Ngorongoro, Poznávací zájezdy

Luxusní safari v Tanzanii - Tarangire, Ngorongoro, Serengeti a pobyt u moře na Zanizibaru

OBJEVTE LUXUSNÍ SAFARI V TANZANII – ZAŽIJTE SETKÁNÍ S DIVOKOU ZVĚŘÍ

Zájezdy do Tanzanie mohou mít mnoho podob. Tanzanie nabízí celou řadu národních parků a nepřeberné množství ubytování ve všech možných kategoriích. Během této cesty bychom Vám rádi představili dva národní parky a představili vám "glamping - glamour camping" v té nejlepší podobě - tedy ubytování na vynikající úrovni. Vybrali jsme pro tento zájezd tři parky, které se vzájemně velmi liší a dokazují úžasnou pestrost divoké přírody Tanzanie.

Každý park má svůj jedinečný charakter. V Národním parku Tarangire, známém jako "ráj slonů a baobabů", vás čeká Baobab Tented Camp, kde zažijete pohodlí glampingu uprostřed divoké přírody. Kráter Ngorongoro, světové přírodní dědictví, nabízí pestrou skladbu zvěře a ptactva, zatímco luxusní Neptune Ngorongoro Luxury Lodge poskytuje skvělé služby a má nádhernou polohu.. V Národním parku Serengeti, domovu Velké migrace, se v Kirurumu Serengeti South Camp dostanete blízko přírodě a zvířecímu světu. Naše safari je navrženo tak, aby se vyhnulo přelidněným místům, čímž zaručuje exkluzivní a autentický zážitek v srdci Afriky.

Po safari odletíte ze Serengeti na Zanzibar a odpočinete si ve výborném plážovém resortu.

Boutique resort Neptune Ngorongoro Luxery Lodge (5*) je postavený na svažitém lesním pozemku, necelé 3 minuty jízdy od hlavní vstupní brány rezervace Kráter Ngorongoro. U některých cestovních kanceláří se můžete dočíst, že je postavený na svahu kráteru Ngorongoro, ale to je hloupost a neznalost. Resort je postavený v nadmořské výšce 2 286 m.n.m. !!!

Do kráteru to z resortu máte cca hodinu jízdy, ale je to jistě velmi výhodná poloha pro návštěvu kráteru.
Všech 20 bungalovů je postavených tak, aby byl z terasy krásný výhled a abyste měli stále pocit, že jste v krásné části Afriky. Vybavení pokojů je velmi stylové a moderní , aby uspokojilo každého náročného hosta.
K vybavení patří minibar (jeho obsah je v ceně), kávovar , WIFI, krb, velká terasa a příjemně prostorná koupelna a odpočinkový kout.

All inclusive v hotelu Neptune Ngorongoro Luxery Lodge (5*) nabízí:
Plnou penzi – kávu, čaj a horkou čokoládu na pokoji – minibar na pokoji – odpolední čaj u bazénu a v knihovně – nealkoholické nápoje, víno a lokální pivo během jídel a v během dne v baru – koktejly a destiláty po 18 hodině v baru.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Navštívíte legendární kráter Ngorongoro
  • Zažijete jedinečnou atmosféru na safari
  • Budete mít skvělé zázemí v perfektním resortu Neptune Ngorongoro Luxury Lodge
  • Navštívíte legendární park Serengeti v době, kdy v něm probíhá migrace pakoňů a zeber.
  • Navštívíte "Ráj slonů a baobabů", národní park Tarangire.
  • Po safari si dopřejete odpočinek na pláži Zanzibaru.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Recenze

10 / 10 Úžasné safari 16.12.2023
Byla to moje třetí cesta s Marco Polo, z toho druhá do Afriky. Po hodně dobré cestě do Keni jsem se rozhodl zopakovat si Afriku v Tanzanii. Trochu jsem se bál, že to bude vlastně hodně podobné. Ale vůbec! Baobaby a sloni v Tarangire, nepopsatelný kráter Ngorongoro a tisíce pakoňů a desítky lvů v Serengeti, to je naprostý originál. Výborný řidič Aron, vzdělaný, empatický a 100% od rána do noci.Petr, Brno

Petr
Program zájezdu 100%
Ubytování 100%
Průvodce 100%

1.den - odlet z Prahy do Tanzanie

2. den - Přílet do Tanzanie, transfer do Tarangire a odpolední safari v Tarangire
Po příletu na letiště Kilimanjaro a po celních a pasových formalitách se setkáme s našimi řidiči a vydáme s vstříc našemu tanzanskému dobrodružství.

Nejprve přejedeme z letiště do Arushi, kde se nasnídáme a vyměníme transferové auto za terénní vůz a vydáme se na cestu do Tarangire. Cesta do národního parku Tarangire trvá cca 3 hodiny a naštěstí vede zajímavou krajinou, takže se určitě nebudete nudit.

Jakmile vjedeme do parku, začne naše safari. Parkem se vine centrální řeka Tarangire, která dala národnímu parku jméno. Dělí park na několik částí, které mají úplně odlišný charakter krajiny a odlišné komunity zvířat, které zde žijí.

Do kempu přijedeme v době oběda. Ubytujeme se, naobědváme a chvilku si odpočineme v příjemných pokojích (začne nám být jasno, že jsme tu měli být na dvě noci).

Kolem 16 hodiny vyrazíme na odpolední safari. Našim hlavním cílem je pozorování slonů a setkání s velkými kočkami.

V podvečer se vrátíme zpět na večeři a odpočinek u ohně pod hlubokým africkým nebem, plným hvězd.

3. den - Tarangire a přejezd do Ngorongoro Neptune Luxery Lodge 
Budíček za svítání. Ranní káva a odjezd na ranní safari . Na dnešní safari vyrazíme podél řeky Tarangire. V některých lokalitách žijí početné komunity lvů a ráno bývají šelmy nejaktivnější. Za svítání a při východu slunce nabízí Tarangire nádherné pohledy na obrovské baobaby, dominanty zdejší krajiny.

Po safari se vrátíme zpět do kempu na snídani a po snídani přejedeme do oblasti kráteru Ngorongoro do hotelu Neptune Ngorongoro Luxury Lodge. Cesta je dlouhá 173 km a trvá cca 3 hodiny. Pojedeme zajímavou krajinou v okolí jezera Manyara. Opustíme krajinu baobabů a vystoupáme na náhorní plošinu nad 2 000 m n.m.

Do hotelu, který je jen pár minut od vstupní brány kráteru Ngorongoro, přijedeme na pozdní oběd. Zbytek dne si odpočineme v systému all inklusive ve svých nádherných pokojích, nebo u bazénu s výhledem do údolí, zarostlého plantážemi kávy.

4. den - Kráter Ngorongoro a přejezd do Serengeti
Velmi brzy ráno budete mít budíček a ještě za tmy vyrazíte směrem kráter Ngorongoro. Nejprve vystoupáte na náhorní planinu, po které přejedete k bráně do rezervace. Po nutných formalitách vjedete do rezervace a budete stoupat až do nadmořské výšky více než 2 400 m.n.m. To už budete na hraně kráteru. Užijete si nádherný výhled na dno kráteru a začnete sestupovat dolů. Tady je onen vyhlášený ráj zvířat.

Kolem 9 hodiny se zastavíte u jezírka, kde se nasnídáte a budete pokračovat v poznávání kráteru (kaldery) Ngorongoro.

Po poledni vyjedete ven z kráteru a vyrazíte směrem do národního parku Serengeti. Celou dobu se budete pohybovat v chráněném území, která zaručuje divoké zvěři vysokou míru ochrany. Většinou se během cesty setkáte se zebrami, pakoni a žirafami.

Po cestě zastavíte na nějakém příjemném místě a poobědváte (balíček)

Cca kolem druhé hodny odpolední vjedete do národního parku Serengeti a celou cestu do lodže budete mít safari.

Podle toho, kdy dorazíte do lodže (záleží to na tom, jakou zvěř potkáte a jak dlouho ji budete pozorovat), se ubytujete a domluvíte se s řidičem, kdy vyrazíte na odpolední safari. Vrátíte se po setmění.

5. den - Serengeti
Brzy po svítání se vydáme na ranní safari. Je to doba, kdy jsou ještě predátoři aktivní a je tedy velká šance na setkání s velkými kočkami. Ráno má v buši veliké kouzlo. Slunce začíná pomalu prohřívat krajinu a ten, kdo byl aktivní v noci, si hledá místo k odpočinku. Je to skvělý čas pro fotografy, protože ranní světlo dává obrazu hloubku a barvy.

Kolem 9 se vrátíme do kempu na snídani a po snídani budeme odpočívat až do oběda. Po obědě se vydáme na odpolední safari. Vrátíme se před setměním.

6. den - Ze Serengeti na Zanzibar
Brzy po svítání se vydáme na naše poslední safari – rozloučíme se s divokou buší. Za poslední týden jsme měli šanci nahlédnout do světa divoké přírody Východní Afriky. Viděli jsme jen malinkou část, ale přesto jsme si mohli uvědomit, jak úchvatná africká divoká příroda je a jak je důležité ji chránit a zachovat dalším generacím.

Vrátíme se na snídani do kempu a po snídani se rozloučíme s kempem a odjedeme na polní letiště, odkud odletíte na Zanzibar.

Po příletu na Zanzibar vás bude čekat na letišti řidič a odveze vás do vašeho hotelu.

Ubytujete se a budete si užívat pobytu u moře.

7. až 10. den - Pobyt u moře

11. den - Dopoledne u moře a odpoledne odlet do Evropy

12. den - Přílet do Prahy

Cena zahrnuje

Letenku na trase Praha - Kilimandžáro
Letenku na trase Serengeti Zanzibar
Letenku na trase Zanzibar Praha
1x ubytování v Baobab Tented Camp Tarangire (4*)  s plnou penzí 
1x ubytování v Neptune Ngorongoro Luxury Lodge 5*  s plnou penzí (včetně nealkoholických a vybraných alkoholických nápojů)
2x ubytování v Kirurumu Serengeti South Camp (5*) s plnou penzí (včetně nealkoholických a vybraných alkoholických nápojů)
2x safari v národním parku Tarangire
Polodenní safari v kráteru Ngorongoro
4x safari v národním parku Serengeti
návštěva archeologického parku Oldupai
5x ubytování v hotelu Emerald Zanzibar Beach Resort 5* s all inclusive
Transfery dle programu
Anglicky mluvící licencovaný řidič-průvodce
Zákonné pojištění CK proti úpadku
Zákonný odvod do Garančního fondu 

Cena nezahrnuje

Fakultativní výlety
Spropitné pro řidiče (cca 10 USD na osobu a den) a spropitné pro lodge (cca 5 USD na osobu a den)
Osobní výdaje
Zdravotní pojištění
Připojištění storna
Víza do Tanzanie
Seating v letadle  (je možné jej udělat za poplatek)

1. den - Odlet z Prahy

2. den - Přílet do Tanzanie, transfer do Tarangire a odpolední safari v Tarangire

Po příletu na letiště Kilimanjaro a po celních a pasových formalitách se setkáme s našimi řidiči a vydáme s vstříc našemu tanzanskému dobrodružství.

Nejprve přejedeme z letiště do Arushi, kde se nasnídáme a vyměníme transferové auto za terénní vůz a vydáme se na cestu do Tarangire. Cesta do národního parku Tarangire trvá cca 3 hodiny a naštěstí vede zajímavou krajinou, takže se určitě nebudete nudit.

Jakmile vjedeme do parku, začne naše safari. Parkem se vine centrální řeka Tarangire, která dala národnímu parku jméno. Dělí park na několik částí, které mají úplně odlišný charakter krajiny a odlišné komunity zvířat, které zde žijí.

Do kempu přijedeme v době oběda. Ubytujeme se, naobědváme a chvilku si odpočineme v příjemných pokojích (začne nám být jasno, že jsme tu měli být na dvě noci).

Kolem 16 hodiny vyrazíme na odpolední safari. Našim hlavním cílem je pozorování slonů a setkání s velkými kočkami.

V podvečer se vrátíme zpět na večeři a odpočinek u ohně pod hlubokým africkým nebem, plným hvězd.

Snídaně - oběd - večeře

Baobab Tented Camp 4*


3. den - Tarangire a Neptun Ngorongoro

Budíček za svítání. Ranní káva a odjezd na ranní safari . Na dnešní safari vyrazíme podél řeky Tarangire. V některých lokalitách žijí početné komunity lvů a ráno bývají šelmy nejaktivnější. Za svítání a při východu slunce nabízí Tarangire nádherné pohledy na obrovské baobaby, dominanty zdejší krajiny.

Po safari se vrátíme zpět do kempu na snídani a po snídani přejedeme do oblasti kráteru Ngorongoro do hotelu Neptune Ngorongoro Luxury Lodge. Cesta je dlouhá 173 km a trvá cca 3 hodiny. Pojedeme zajímavou krajinou v okolí jezera Manyara. Opustíme krajinu baobabů a vystoupáme na náhorní plošinu nad 2 000 m n.m.

Do hotelu, který je jen pár minut od vstupní brány kráteru Ngorongoro, přijedeme na pozdní oběd. Zbytek dne si odpočineme v systému all inklusive ve svých nádherných pokojích, nebo u bazénu s výhledem do údolí, zarostlého plantážemi kávy.


all inclusive

Neptune Ngorongoro Luxury Lodge (5*)


4. den - Ngorongoro a cesta do Serengeti

Velmi brzy ráno budete mít budíček a ještě za tmy vyrazíte směrem kráter Ngorongoro. Nejprve vystoupáte na náhorní planinu, po které přejedete k bráně do rezervace. Po nutných formalitách vjedete do rezervace a budete stoupat až do nadmořské výšky více než 2 400 m.n.m. To už budete na hraně kráteru. Užijete si nádherný výhled na dno kráteru a začnete sestupovat dolů. Tady je onen vyhlášený ráj zvířat.

Kolem 9 hodiny se zastavíte u jezírka, kde se nasnídáte  a budete pokračovat v poznávání kráteru (kaldery) Ngorongoro. 

Po poledni vyjedete ven z kráteru a vyrazíte směrem do národního parku Serengeti. Celou dobu se budete pohybovat v chráněném území, která zaručuje divoké zvěři vysokou míru ochrany. Většinou se během cesty setkáte se zebrami, pakoni a žirafami.

Po cestě zastavíte na nějakém příjemném místě a poobědváte (balíček)

Cca kolem druhé hodny odpolední vjedete do národního parku Serengeti a celou cestu do lodže budete mít safari.

Podle toho, kdy dorazíte do lodže (záleží to na tom, jakou zvěř potkáte a jak dlouho ji budete pozorovat), se ubytujete a domluvíte se s řidičem, kdy vyrazíte na odpolední safari. Vrátíte se po setmění.


all inclusive

Kirurumu Serengeti South Camp 5*


5. den - Serengeti

Brzy po svítání se vydáme na ranní safari. Je to doba, kdy jsou ještě predátoři aktivní a je tedy velká šance na setkání s velkými kočkami. Ráno má v buši veliké kouzlo. Slunce začíná pomalu prohřívat krajinu a ten, kdo byl aktivní v noci, si hledá místo k odpočinku. Je to skvělý čas pro fotografy, protože ranní světlo dává obrazu hloubku a barvy.

Kolem 9 se vrátíme do kempu na snídani a po snídani budeme odpočívat až do oběda. Po obědě se vydáme na odpolední safari. Vrátíme se před setměním.

Snídaně - oběd - večeře

Kirurumu Serengeti South Camp 5*


6. den - Ze Serengeti na Zanzibar

Brzy po svítání se vydáme na naše poslední safari – rozloučíme se s divokou buší. Za poslední týden jsme měli šanci nahlédnout do světa divoké přírody Východní Afriky. Viděli jsme jen malinkou část, ale přesto jsme si mohli uvědomit, jak úchvatná africká divoká příroda je a jak je důležité ji chránit a zachovat dalším generacím.

Vrátíme se na snídani do kempu a po snídani se rozloučíme s kempem a odjedeme na polní letiště, odkud odletíte na Zanzibar. 

Po příletu na Zanzibar vás bude čekat na letišti řidič a odveze vás do vašeho hotelu.

Ubytujete se a budete si užívat pobytu u moře.

snídaně - all inclusive

Emerald Zanzibar


7. - 10. den - Pobyt u moře na Zanzibaru

Odpočinek u moře v systému all inclusive.

all inclusive

Emerald Zanzibar


11. den - Relax a odlet domů

Volný den. Podle letového řádu transfer na mezinárodní letiště a odlet zpět do Evropy.

all inclusive


12. den - Přílet do Prahy


CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading