facebook
Safari v Tanzánii - Ngorongoro a Serengeti -

Safari v Tanzánii - Ngorongoro a Serengeti

6 nocí od 79 900 Kč
Tanzanie, Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Privátní safari, které Vám představí nejvěhlasnější místa v Tanzánii. Famózní kráter Ngorongoro a národní park Serengeti patří ke snům všem cestovatelů.

Vydat se na safari do Tanzanie je snem mnoha milovníků divokých zvířat. Na první pohled se může zdát, že zájezdů na safari je na trhu hodně, ale při bližším pohledu zjistíte, že ne vše, co se jako cesta na safari tváří, ve skutečnosti takovou cestou je. Tanzanie není levná země a poplatky za vstup do národních parků jsou také hodně vysoké, zvlášť u těch vyhlášených míst jako je Ngorongoro, Serengeti a Tarangire. Zájezdy na safari do Tanzanie pořádáme už od roku 1994 a můžeme připravit na míru zájezd všech kategorii. Zájezd, který máte před sebou, jsme vytvořili pro ty, co vyžadují kvalitu a přitom nechtějí nebo nemohou platit úplně individualizované služby. Je to zájezd za výbornou cenu a ve výborné kvalitě, nabízející mnoho zážitků.

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Přírodní památka UNESCO kráter Ngorongoro
  • Národní park Serengeti známý nejen Velkou migrací
  • Safari auto s kvalifikovaným řidičem-průvodcem
  • Základní cena na osobu při počtu 4 osob v autě. V safari autě může být až 6 osob, v tomto případě bude cena na účastníka nižší. V případě zájmu nás proto prosím kontaktujte, rádi Vám sdělíme cenu ve vašem případě.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den: Odlet do Tanzánie

2. den: NP Tarangire

3. den: kráter Ngorongoro

4. den: Přejezd přes Ngorongoro do Serengeti

5. den: severní Serengeti a řeka Mara

6. den: Centrální Serengeti - Seronera

7. den: přelet do Arushy

8. den: Přílet do Prahy

Cena zahrnuje

Letenky na trase Praha - Kilimanjaro –Praha
1x Vnitrostátní přelet v Tanzánii
Veškeré transfery safari autem zahrnující dopravu z/na letiště, safari výjezdy či přejezdy mezi lokalitami
1x ubytování v Africa Safari Arusha Lodge (4*)
2x ubytování v Africa Safari Lake Manyara Lodge (4*)
2x ubytování v Africa Safari Lake Serengeti Ikoma Lodge (4*)
1x ubytování v Africa Safari Lake Serengeti Bologonja Lodge (4*)

Stravování dle programu (plná penze)
5x safari výjezdy (Tarangire, Ngorongoro, Serengeti)
Aktivity zmíněné v programu 
Vstupy do parků dle programu
Zdravotní pojištění
Zákonné pojištění CK
Zákonný odvod do Garančního fondu

Cena nezahrnuje

Osobní výdaje
Nápoje
Spropitné pro místní průvodce (cca 5-10 USD na osobu a den)
Fakultativní výlety

1. den: Odlet do Tanzánie

Ráno odletíte z České republiky na letiště v Kilimanžáru.

2. den: NP Tarangire

Na letišti Vás vyzvedne Váš průvodce a řidič a vyrazíte na safari do národního parku Tarangire, pojmenovaném podle řeky Tarangire, která je hlavním zdrojem pitné vody pro celý park. Oběd dostanete s sebou zabalený, abyste neztráceli čas a mohli si již vychutnávat pravou africkou atmosféru na místě, kde máte téměř 100% jistotu, že potkáte velké stádo slonů. Milují především místní mokřady, kam se vracejí ze svých poutí za potravou a dopřávají si bahenní lázně.Tarangire je nejen rájem slonů, ale i významným zimovištěm ptáků. Na mokřadech a jezírcích jich tu uvidíte nepřeberné množství. Zebry, žirafy a pakoně jsou v Tarangire v tomto období ve velkém počtu, takže by vaše safari mělo být velmi pestré. Navíc Tarangire je vyhlášeným místem výskytu baobabů. Po safari se přesunete k jezeru Manyara, kde se i ubytujete na několik příštích nocí.

Ubytování v Africa safari Lake Manyara Lodge.

Snídaně - oběd - večeře


3. den: kráter Ngorongoro

Velmi brzy ráno budete mít budíček. Lehká snídaně a vyrazíte směrem kráter Ngorongoro. Nejprve vystoupáte na náhorní planinu, po které přejedete k bráně do rezervace. Po nutných formalitách vjedete do rezervace a budete stoupat až do nadmořské výšky více než 2 400 m.n.m. To už budete na hraně kráteru. Užijete si nádherný výhled na dno kráteru a začnete sestupovat dolů. Tady je onen vyhlášený ráj zvířat a vy v něm prožijete celý den. 

Ngorongoro je unikátní místo a safari v něm je rovněž unikátní. Je nutné být na jeho dně co nejdříve ráno, aby byla šance vyhnout se náporu masové turistiky. Ale zkušení řidiči ví, jakou trasu v kráteru zvolit. Dno kráteru je velké jako Praha a je tedy mnoho možností jak se v něm pohybovat. Když se před 2,5 milióny let zřítil vulkán, zanechal po sobě obrovský kráter, v němž se dnes nachází největší koncentrace velkých savců na světě – žije jich tu na 30 000. Kráter je 600 metrů hluboký s průměrem přibližně 20 km. Jedná se o největší neporušenou a nezatopenou kalderu na světě. Na dně kráteru najdete zásadité jezírko Makadi, které se v období sucha zbarví do růžova hejny plameňáků. Najdete zde i rozlehlý akáciový porost, křoviny, travnaté pláně i močály. Tento přírodní div je samozřejmě zapsán na seznamu přírodního dědictví organizace UNESCO. Najdete zde velké množství býložravců, mimo jiné pakoně, zebry, buvoly, gazely, antilopy losí, prasata bradavičnatá a samozřejmě také slony a nosorožce. S nimi zde samozřejmě prostor sdílejí šelmy, velmi běžně jsou zde k vidění lvi, hyeny a šakali.

Snídaně - oběd - večeře


4. den: Přejezd přes Ngorongoro do Serengeti

Po snídani se vydáte na cestu do Serengeti, dalšího klenotu Tanzanie.  Vyprahlá africká krajina, kde jen občas narazíte na chudou masajskou vesničku, vás dovede až ke vstupu do národního parku Serengeti. Po registraci projedete branou a ocitnete se v jednom z nejzajímavějších národních parků Tanzanie. Vaše safari pokračuje!
Během cesty do centrální části parku, kde jste ubytovaní, můžete pozorovat zvířata. Zebry a pakoně, sloni a predátoři, to jsou hlavní obyvatelé centrálního Serengeti. 


Ubytování v Serengeti v Africa Safari Central Serengeti Lodge (4*)

Snídaně - oběd - večeře


5. den: severní Serengeti a řeka Mara

Dnešní den se přesunete do severní části Serengeti. Vyrazíte brzy ráno, vezmete si jídlo s sebou, abyste nemuseli spěchat do lodge a užijete si parádní den. Pojedete k řece mara, která je známá Velkou migrací pakoňů a pokud zde budete ve správnou dobu, máte velkou šanci tuhle migraci zažít na vlasní kůži.

Ubytování v Serengeti v Africa Safari Bologonja Serengeti Lodge (4*)

Snídaně - oběd - večeře


6. den: Centrální Serengeti - Seronera

Dnešní den se budete opět vracet do centrální části Serengeti. Den bude ve znamení stopování Velké pětky, ale i jiných zvířat, která jste během svého pobytu ještě neviděli/ neměli možnost dostatečně si vychutnat.

Snídaně - oběd - večeře


7. den: přelet do Arushy

Dnes Vás odvezou na blízké letiště, odkud poletíte do Arushy. Věřte,že si tento let zapamatujete, ať už samotné Serengeti, vulkanickou krajinu kolem jezera ,,smrti,, Natron či zelenou Arushu, z letecké perspektivy je vše zase trochu jiné. Po přistání do Arushy zůstanete v Lodgi, a můžete si dát pozdní oběd či strávit den u bazénu.Nad ránem Vás přepraví na mezinárodní letiště Kilimanjaro, odkud odletíte do Prahy.

Snídaně


8. den: Přílet do Prahy


Snídaně - oběd - večeřeMARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700