facebook

 

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den: Odlet z ČR

V podvečerních hodinách odlet z Prahy do Tanzánie.
2. den: Přílet do Tanzánie

Kolem oběda přílet na letiště Kilimanjaro, následuje celní a pasová kontrola. Z letiště se vydáme do lodge nedaleko jezera Manyara, kde budeme ubytovaní následující dvě noci.

Večeře

Africa Safari Lake Manyara (4*)


3. den: NP Tarangire

Brzy ráno snídaně a odjezd k návštěvě národního parku Tarangire, který je rájem slonů, ale uvidíte i hodně jiných zvířat. Cesta trvá lehce přes hodinu a budete projíždět zajímavou krajinou, plnou vesniček, políček a volné krajiny s baobaby. Národní park Tarangire je rozlehlý a má mnoho tváří. Je ideálním prvním setkáním s divokou africkou přírodou. Po návštěvě parku se vrátíme zpět do našeho ubytování k jezeru Manyara.


Snídaně - oběd - večeře

Africa Safari Lake Manyara (4*)


4. den: Ngorongoro

Velmi brzy ráno budeme mít budíček. Lehká snídaně a vyrazíme směrem ke kráteru Ngorongoro. Nejprve vystoupáme na náhorní planinu, po které přejedete k bráně do rezervace. Po nutných formalitách vjedeme do rezervace a budeme stoupat až do nadmořské výšky více než 2 400 m.n.m. To už budeme na hraně kráteru. Užijeme si nádherný výhled na dno kráteru a začneme sestupovat dolů. Tady je onen vyhlášený ráj zvířat a vy v něm prožijete celé dopoledne a kus odpoledne. Dnes dojedeme až na hranici parku Serengeti.

Snídaně - oběd - večeře

Africa Safari South Serengeti (4*)


5.den: NP Serengeti

Ráno se vydáme na safari ve vyhlášeném NP Serengeti. Tento rozsáhlý park plynule přechází v rezervaci Masai Mara na keňském území. Park je každoročně dějištěm úžasného přírodního úkazu - velké migrace zvířat. Toto unikátní představení se odehrává  během několika měsíců, kdy stáda zvířat, zejména pakoňů, zeber a některých antilop se přesouvají za potravou a s nimi i predátoři.

Snídaně - oběd - večeře

Africa Safari Serengeti Ikoma (4*)


6. den: NP Serengeti

Celý den strávíme v národním parku Serengeti. Tím, že máme celodenní safari s obědovým balíčkem, můžeme dojet až do vzdálenějších částí parku, kde najdete vhodné místo pro obědový piknik mezi zvířaty. Později odpoledne se vrátíme zpět do naší lodge.

Každoročně se zde odehrává jeden ze zázraků přírody - velká migrace více než dvou a půl miliónu pakoní, gazel a zeber, která je největším stěhování savců na naší planetě. Dalšími důležitými herci tohoto představení přírody jsou šelmy, pro které jsou stáda jakousi pojízdnou restaurací. V období od prosince do dubna se zvěř usídlí na pláních Serengeti a západní části oblasti Ngorongoro a této přestávky využívají samice pakoňů, aby během velmi krátké doby přivedly na svět svá mláďata, kterých se najednou narodí kolem půl milionu (obvykle od ledna do března). Mnoho z těchto mláďat se stane potravou šelem, ale silnější kusy jsou již v dubnu schopny se stádem zahájit každoroční pouť na sever. Z tohoto důvodu je období od konce ledna do března nejvhodnějším k návštěvě této části Serengeti a každý milovník fantastické africké přírody by si neměl toto divadlo alespoň jednou za život nechat ujít. 

Snídaně - oběd - večeře

Africa Safari Serengeti Ikoma (4*)


7. den: Návrat do Arushy

Ráno zažijete poslední safari v Serengeti. Před obědem nás čeká vnitrostátní přelet malým letadlem přímo ze Serengeti do města Arusha. Z malého letiště Arusha se pak přesuneme zpět na letiště Kilimanjaro, odkud nás k večeru čeká let zpět do Evropy.


Možnost prodloužení zájezdu o pobyt na Zanzibaru. V takovém případě po příletu do Arusha byste pokračovali vnitrostátním letem na Zanzibar. Lze řešit individuálně na dotaz.

Snídaně - oběd


8. den: Přílet do ČR

Přílet do Prahy.

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading