Chcete-li používat všechny funkce webu, povolte si prosím ve Vašem prohlížeči Javascript.

Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1. Den PŘÍLET DO TANZANIE

Přílet v odpoledních hodinách na letiště Kilimanjaro. Po vyřízení vstupních formalit na vás bude čekat řidič a bude následovat transfer do hotelu, ubytování. Volné odpoledne (např. u bazénu). Večeře a nocleh. 

Večeře


2. Den ARUSHA - TARANGIRE

Po brzké snídani se vydáte se na cestu k národnímu parku Tarangire, kde vás čeká vaše první safari. Tarangire je od lodže cca 3 hodiny jízdy. Projedete hlavním městem regionu Arushou s nádherným hornatým okolím. Lokalita je jedním z největších producentů květin na světě. Z místních skleníků odlétají každý den růže na květinovou burzu do Holandska. Dopoledne přijedete na ubytování Tarangire River Camp.

Ubytujete se, poobědváte, trochu si odpočinete. Kemp je postavený na pozemku národního parku (není oddělený žádným plotem nebo barierou od národního parku). Zvířata tedy mohou svobodně migrovat i na pozemek kempu. Právě Tarangire je místem, kde máte téměř 100% jistotu, že potkáte velké stádo slonů. Milují především místní mokřady, kam se vracejí ze svých poutí za potravou a dopřávají si bahenní lázně.

Tarangire je nejen rájem slonů, ale i významným zimovištěm ptáků. Na mokřadech a jezírcích jich tu uvidíte nepřeberné množství. Zebry, žirafy a pakoně jsou v Tarangire v tomto období ve velkém počtu, takže by vaše safari mělo být velmi pestré. Navíc Tarangire je vyhlášeným místem výskytu baobabů.

Po odpočinku vás čeká odpolední safari, které se protáhne až do setmění. Vrátíte se na večeři. To už bude venku připravený oheň a venkovní posezení, abyste si mohli užít pohled na nádhernou africkou noční oblohu.

Snídaně - oběd - večeře


3. Den TARANGIRE - NGORONGORO

Dnešní ráno ještě znovu strávíte na safari v Tarangire a po snídani si zabalíte a rozloučíte se s Tarangire. Další zastávkou bude ubytování Rhino Lodge, které je položené na okraji kráteru Ngorongoro.

Vaše cesta povede stále vzhůru až do nadmořské výšky nad 2 000 m n.m., na hranu kráteru Ngorongoro. Do lodže přijedete odpoledne, ubytujete se, potěšíte se pohledem na hluboký a rozlehlý kráter pod vámi (vnitřní plocha kráteru je velká jako tzv. Velká Praha – 384 km2). Při pohledu shora vám ani nepřijde, že tam dole je unikátní svět, který nenajdete nikde jinde na světě. Můžete se projít po okolí, buď sami, nebo s průvodcem, jak vám libo. Můžete odpočívat u bazénu a užívat si dobré pití a jídlo místní restaurace. V podvečer večeře a nocleh.

Snídaně - oběd - večeře


4. Den NGORONGORO - ARUSHA

Snídani si vezmete do balíčku a vyjedete do kráteru před svítáním. Zajistíte si tím to, že budete mít kráter tak trochu pro sebe. Masová turistika totiž dorazí až kolem 9 hodiny. Dnes vás čeká celodenní safari.

Když se před 2,5 milióny let zřítil vulkán, zanechal po sobě obrovský kráter, v němž se dnes nachází největší koncentrace velkých savců na světě – žije jich tu na 30 000. Kráter je 600 metrů hluboký s průměrem přibližně 20 km. Jedná se o největší neporušenou a nezatopenou kalderu na světě. Na dně kráteru najdete zásadité jezírko Makadi, které se v období sucha zbarví do růžova hejny plameňáků. Najdete zde i rozlehlý akáciový porost, křoviny, travnaté pláně i močály. Tento přírodní div je samozřejmě zapsán na seznamu přírodního dědictví organizace UNESCO. Najdete zde velké množství býložravců, mimo jiné pakoně, zebry, buvoly, gazely, antilopy losí, prasata bradavičnatá a samozřejmě také slony a nosorožce. S nimi zde samozřejmě prostor sdílejí šelmy, velmi běžně jsou zde k vidění lvi, hyeny a šakali.

Do odpoledne budete objevovat krásy tohoto naprosto unikátního místa. Poté vyjedete po jihozápadní stěně kráteru na jeho prstenec a vydáte se zpět do města Arusha. Ubytování, večeře a nocleh.

Snídaně - oběd - večeře


5. Den ARUSHA - ZANZIBAR

Poslední snídaně v lodžii a pak už bude následovat transfer na letiště v Arushi, odkud poletíte na Zanzibar. Po příletu na Zanzibar na vás bude čekat řidič a bude následovat transfer do hotelu, ubytování a večeře.

Snídaně - oběd - večeře


6.-9. Den POBYT NA ZANZIBARU

Pobyt na ostrově Zanzibar.
All inclusive
10. Den ODLET ZE ZANZIBARU

Transfer na letiště a odlet zpět do Evropy.

SnídaněKontaktní formulář

Kontaktní údaje

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Mapa