Okruh severním Thajskem s českým průvodcem

Okruh severním Thajskem s českým průvodcem

9 nocí od 49 900 Kč

Okruh severním Thajskem s českým průvodcem


Thajsko je zemí exotickou a to v plném slova smyslu. Příroda, památky, kuchyně, lidé, způsob života a přemýšlení, ale hlavně náboženství. Rádi bychom vás na tomto poznávacím zájezdu seznámili s touto nádhernou zemí a věříme, že si Thajsko zamilujte a budete se sem rádi vracet.

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Okruh v malé skupině max. do 10 osob
  • Královské město Bangkok
  • UNESCO památky v Kanchanaburi a v Sukhotai
  • Most přes řeku Kwai
  • Historické město Chiang Mai
  • Návštěva sloního parku a projížďka po řece
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646


1. den: odlet z PRAHY


2. den: Vítejte v BANGKOKU


3. den: Poznáváme BANGKOK


4. den: BANGKOK – KANCHANABURI


5. den: KANCHANABURI – AYUTHAYA


6. den: AYUTTHAYA – PITSANULOK – SUKHOTAI


7. den: SUKHOTAI


8. den: SUKHOTAI – LAMPANG – LAMPHUN – CHIANG MAI


9. den: CHIANG MAI – plavba po řece –místní trh, DOI SUTHEP – WAT PRATHAD10. den: CHIANG MAI – sloní park


11. den: odlet z CHIANG MAI


12. den: přílet do PRAHY

Cena zahrnuje


Leteckou dopravu s odletem z Prahy s přestupem do Bangkoku, zpět s odletem z Chiang Mai
9x ubytování se snídaní v hotelech 3 a 4* dle programu
Kompletní transfery
Vstupy dle programu
Česky mluvící průvodce po celou dobu pobytu
Základní zdravotní pojištění
Pojištění ck

Cena nezahrnuje


Připojištění 1490 Kč (storno, zavazadla, odpovědnost za škodu)
Osobní výdaje
Fakultativní výlety


1. den: odlet z PRAHY
2. den: Vítejte v BANGKOKU


Po příletu do Bangkoku transfer do hotelu, ubytování, volno. Doporučujeme využít fakultativní výlet na řeku Chao Praya s večeří.

Fakultativně: Průvodcovaná plavba lodí po řece Chao Praya s večeří

Velice oblíbený výlet, který vám ukáže Bangkok ve večerních hodinách. V podvečer se sejdeme v recepci a společně dojedeme do přístavu, kde se nalodíme na vyhlídkovou loď. Loď slouží zároveň jako plovoucí restaurace a my ochutnáme k večeři thajské speciality. Poplujeme centrem Bangkoku a budeme mít velmi hezké výhledy na město a chrámy. Plavba trvá cca 2 hodiny. Po návratu do přístavu odjedeme zpět do hotelu.

Přenocování v Bangkoku – Hotel Ibis Style 3*
3. den: Poznáváme BANGKOK


Po snídani celodenní prohlídka města, seznámíme se s architekturou, náboženstvím a místními obyvateli. Začneme chrámem Wat Tramit – 3 metry vysoká a 5,5 tuny vážící socha Buddhy vyrobená ze zlata. Chrám Wat Po bude další zastávkou, kde můžeme obdivovat sochu ležícího Buddhy. Královský palác se smaragdovým Buddhou je jedním z nejdůležitějších památek a také nejúchvatnější. Od chrámu Wat Saket je krásný výhled na město, odtud pojedeme lodí zpět do centra Bangkoku, cestou zastávka v chrámu Wat Arun. Do hotelu se vrátíme v pozdních odpoledních hodinách.

Přenocování v Bangkoku - Hotel Ibis Style 3*
Snídaně4. den: BANGKOK – KANCHANABURI


Snídaně, dnes se budeme celý den věnovat historii. Odjezd do Kanchanaburi (cca 130 km), cestou zastávka v chrámu Wat Tam Sua, kde je 18 m vysoký Buddha pokrytý zlatou mozaikou a je odtud překrásný výhled. Další zastávkou je válečný hřbitov z druhé světové války, následuje most přes řeku Kwai, 300 m dlouhý železniční most byl v roce 1945 zničen spojeneckými bombami. Projížďka vlakem po „železnici smrti“. V odpoledních hodinách příjezd do hotelu, ubytování.

Přenocování v Kanchanaburi – Hotel 4*
Snídaně5. den: KANCHANABURI – AYUTHAYA


Snídaně v hotelu, poté cesta do chrámu Wat Palelai v Suphanburi, dále si prohlédneme ruiny chrámu Wat Chai Wattanaram, replika chrámu Angkor. Poslední zastávkou budou chrámy zapsané v UNESCO – Wat Si Sanphet, Wat Mahathat a Wat Mongkol Bophit. Odpoledne příjezd do hotelu, ubytování.

Přenocování v Ayutthayi – Hotel 4*
Snídaně6. den: AYUTTHAYA – PITSANULOK – SUKHOTAI


Po snídani pojedeme do provincie Phitsanulok, rodiště krále Naresuana Velikého, který roku 1584 prohlásil Ayutthayu nezávislou na Barmě. Cestou navštívíme Wat Prasri Rattana Mahatat. Další zastávkou je historický park v Sukhotai, zapsaný v UNESCO jako kulturní a přírodní dědictví. Řadí se mezi nejúchvatnější thajské památky. Zde navštívíme také Wat Mahathat a Wat Si Chum. V odpoledních hodinách příjezd do hotelu, ubytování.

Přenocování v Sukhotai – Hotel 4*
Snídaně7. den: SUKHOTAI


Snídaně, volný den.

Fakultativně: Organic Agriculture project
Na pozemku bývalého letiště Sukhotai se farmáři snaží pěstovat produkty bez použití chemických látek, máme možnost navštívit místní farmu, uvidíme, jak zde produkují vejce, budeme pozorovat vodní buvoly, malé zoo a orchidejovou farmu. Seznámíme se s pěstováním rýže, to vše tradičními způsoby.

Přenocování v Sukhotai – Hotel 4*
Snídaně
8. den: SUKHOTAI – LAMPANG – LAMPHUN – CHIANG MAI

Po snídani opouštíme Sukhotai a první zastávkou bude historický park Srisatchanalai, jehož ruiny leží na pravém břehu řeky Yom, pokračujeme do oblasti Lampang, navštívíme chrám Wat Phrathat Lampang Luang, nejzajímavější dřevěný chrám ve stylu „lanna“ z roku 1476. Pokračujeme do města Lamphun, cestou zastávka na tržnici s exotickým ovocem. V Lamphunu si prohlédneme chrám Wat Phra That Hariphunchai, který pochází z 11. století.
Dnešní den končí ve městě Chiang Mai, kde se také odpoledne ubytujeme.

Přenocování v Chiang Mai – Hotel Park 4*
Snídaně9. den: CHIANG MAI – plavba po řece –místní trh, DOI SUTHEP – WAT PRATHAD


Snídaně, dnes začneme projížďkou po řece Mae Ping (cca 2 hodiny), pojedeme na sever z města, kde uvidíme místní pěstitele a malé vesničky s autentickou přírodou. Řeka zde má nezastupitelnou roli, původně sloužila jako dopravní tepna a také jako zásobárna vody. Po plavbě půjdeme pěšky na místní trh „Kad Luang“, rušné místo místních obyvatel, kde se nabízí místní potraviny a speciality, stejně tak je zde nádherný květinový trh. Dalším místem, kde se zastavíme, je Doi Suthep, posvátný vrcholek tyčící se nad městem Chiang Mai, kde stojí chrám Wat Phrathad Doi Suthep z roku 1384. Thajští poutníci se zde scházejí, aby se poklonili buddhistické relikvii uložené v malebné zlaté „chedi“. Odpoledne návrat do hotelu.

Přenocování v Chiang Mai – Hotel Park 4*
Snídaně10. den: CHIANG MAI – sloní park


Po snídani pojedeme asi 50 minut severně od Chiang Mai, cesta vede místními vesničkami, pralesem a můžeme sledovat i místní farmáře. Přijedeme do Baan Chang sloního parku. Zde se seznámíme se slony a dozvíme se více o jejich životě, krmení a také něco z historie a využití slonů při práci. Půjdeme se podívat na koupání slonů. Čaj a káva a malé občerstvení (ovoce) během pobytu ve sloním parku. Odpoledne volno a návrat do hotelu.

Přenocování v Chiang Mai – Hotel Park 4*
Snídaně11. den: odlet z CHIANG MAI


Snídaně, dle času letu transfer na letiště, odlet.
Snídaně12. den: přílet do PRAHY

SnídaněKontaktní formulář

Kontaktní údaje

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Mapa

Podobné produkty

Jóga v Thajsku - na ostrově Koh Hai - s českou lektorkou Poznávací zájezdy | Thajsko

Jóga v Thajsku - na ostrově Koh Hai - s českou lektorkou

39 900 Kč 8

Zanechme na chvíli za sebou naše každodenní povinnosti, stres a negativní emoce a pojeďme se společně naladit na příchod jara a načerpat novou energii v krásném oprostředí exotického ostrova. Každé ráno pozdravíme společně slunce, prohloubíme a zklidníme dech při pranajámě a protáhneme si jemně tělo v jógových ásanách, kdy podpoříme lymfatický systém a naši imunitu po zimě. Při večerní lekci naladíme mysl na naši vnitřní energii, otevřeme naše srdce pro pochopení a lásku a rozpustíme hluboce uložené negativní emoce během hatha nebo čakra jógy. Naučíme se meditovat a vyzkoušíme si nesmírně uvolňující relaxaci v jóga nidře (jógovém spánku).

V případě zájmu lze zařadit i zdravotní lekci na bolavá záda a zpevnění břišních svalů, uvolňující jin jógu pro naše klouby, kosti a pojivové tkáně či dynamičtější lekci vinyasa flow jógy pro lepší kondici, posílení našich svalů a nastartování metabolismu na rychlejší spalování. Zájemci si mohou vyzkoušet i jednoduché ranní očistné rituály.

Lektorka jógy, fotografka a cestovatelka Irma Březina (majitelka studia Eka Yoga Space): Jógu cvičím 13 let a učím posledních 5 let. Po letech života s jógou se ze mně stal jiný člověk. Soustředěnější, vnímavější, soucitnější i trpělivější. Jóga pronikla do mého každodenního života a usadila se tam nastálo. Kromě fyzického uvolnění mi jóga vnesla do života i zklidnění překotného víru myšlenek a zlepšila ovládání emocí. Pomohla mi najít v sobě klid a pocit vnitřního štěstí.

Detail Termíny a ceny +