facebook

Popis zájezdu

Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den - Přílet do Entebbe a cesta do národního parku Semliki

Po příletu projdete celním a pasovým odbavenám. V letištní hale se setkáte se svým řidičem-průvodcem a vydáte se z Entebbe na západ do parku Semuliki.

Park je masové veřejnosti téměř neznámý a v tom je i jeho kouzlo. Nachází se na hranici s Kongem (kdo by hledal nějaké dráty mezi těmito dvěma zeměmi, tady by je hledal marně). Ekotyp Semuliki je i na Ugandu unikátní, a proto jej volíme jako vaší bránu do Ugandy. Zelená příroda plná ptáků a drobných živočichů, s velkou populací leopardů, primátů a antilop, vás hned uvede do Afriky.

Do parku přijedete odpoledne, když jste před tím absolvovali cca 300 km (5 hodin) jízdy střední Ugandou.  Může se to zdát dlouhé, ale budete projíždět zemí, která je velmi odlišná od ostatních zemí v okolí. Je velmi autentická, s velmi dobře pracujícími lidmi a plná barev.

V podvečer vyrazíte na velmi zajímavé pěší safari. Den plný zážitků zakončíte dobrou večeří.

Ubytování v Semuliki Safari Lodge (4* plus)

Oběd - večeře


2. den - Ranní safari v Semliki a přejezd do Queen Elizabeth

Snídaně v Semliki Safari Lodge a krátké safari v okolí lodže. 

Před polednem se vydáte na jih. Cílem dnešního dne je národní park Queen Elizabeth NP. Cesta potrvá přes cca 3 hodiny a vjedete přímo do srdce rezervace do oblasti Ishasha, oblasti tzv. stromových lvů.

Ubytujete se a v Buffalo Safari Lodge (4*). Má skvělou lokalitu s výhledem na řeku, se spoustou divokých zvířat. Všichni naši klienti velmi chválili personál, stravu a polohu lodže. 

Ubytování v Buffalo Safari Lodge (4*)

Snídaně - oběd - večeře


3. den - Queen Elizabeth - oblast "Stromových lvů"

Ranní safari v Queen Elizabeth. Po snídani přejezd do jižní části parku do oblasti stromových lvů, není úplně jednoduché je vidět a je dobré mít víc příležitostí. Ten zážitek pak stojí za to.

Během safari přejedete do Ishasha Jungle Lodge , ubytujete se a v podvečer vyrazíte na další safari.

Ubytování v Ishasha Jungle Lodge (3*)

Snídaně - oběd - večeře


4. den - Přejezd do Bwindi

Pokud jste nemlěli předchozí den štěstí, můžete se ráno ještě jednou pokusit najít stromové lvy.

Dnes vás čeká cesta do oblasti, kde žijí gorily. Ráno se v klidu nasnídáte a pak se vydáme na jihozápad, horskými údolími na úpatí pohoří Bwindi.

Na konci cesty vás čeká Buhoma Lodge s nádherným výhledem na kopce národního parku Bwindi.

Ubytování u národního parku Bwindi v Buhoma Lodge (3* plus)

Snídaně - oběd - večeře


5. den - Den s gorilami

Setkání s gorilami je pro každého velký svátek.  A dnes ten sváteční den čeká na vás. Ráno po snídani popojedete do Mgahinga Gorilla National Park. V 08:00 tu budete mít briefing, během kterého vás rangeři seznámí se vším podstatným, co potřebujete vědět k tomu, abyste se mohli za gorilami vydat. Pak za gorilami vyrazíte. Rangeři mají přesné zprávy, kde gorily jsou (musí je 24 hodin denně hlídat před pytláky).

Podle lokace může trvat putování i dvě a půl hodny, než se s gorilami setkáte. Ale to setkání vám zůstane v duši a v srdci celý život. Budete s nimi skoro hodinu, někdy se podaří i trochu víc.

Po návratu na úpatí hor se vydáte k jezeru Mburo.

Národní park „Jezero Mburo“ se hodně liší od ostatních národních parků v Ugandě. Jezero je relativně malé, „jen“ 260 km2, což je 6x naše Lipno. Je to vlastně systém 5 jezer, která přitahují obrovské nožství ptáků, obrovská stáda zeber a dalších antilop. Můžete tu narazit na celkem vzácnou antilopu losí (největší africká antilopa). Na rozloučení s Afrikou je jezero Mburo, perfektní.

Ubytování u jezera Mburo v Mihingo Lodge (4*)

Snídaně - oběd - večeře


6. den - Pěší safari a přejezd do Entebee a odlet

Po snídani se rozloučíte s Ugandou pěším safari. Pak se vydáte na cestu do Entebbe. Pojedete se zastávkami cca 6 hodin. V Entebbe zastavíte na večeři (není v ceně) a pak se vydáte na letiště k odletu do Evropy

Snídaně - obědMARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700