facebook

Popis zájezdu

Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den: Odlet na ostrov KAUAI

Odlet z Mnichova (z Prahy, nebo Vídně za příplatek) do na havajský ostrov Kauai.
Aloha and welcome to Hawaii!
Po příletu vypůjčení vozu na letišti, kategorie Standard, typ: Ford Focus nebo podobný, s pojištěním (GPS za příplatek). Odjezd do hotelu.
Ubytování na 4 noci.


Kauai je nejstarší a nejmenší z hlavních havajských ostrovů. Kauai má nejdeštivější bod na světě a vody padá na louky blízko u hor často až až. Vysoká vlhkost vzduchu a pravidelný déšť mění obraz ostrova každou minutu a vícenásobná duha je zde na denním pořádku. Přezdívka ostrova je Ostrov zahrad. Zelené jsou zde i hory a v případě, že jste viděli filmy Jurský park nebo Šest dní sedm nocí (kromě mnoha dalších filmů natočených na Kauai), vás obrazovka nebo filmové plátno opravdu neklamou. Vše je jak velký Jurský park. Najdete zde také „Velký kaňon Pacifiku“ - Waimea Canyon. Krásné místo, kde můžete udělat mnoho fotek. Má cihlově červené stěny, které jsou pokryté temně zelenými keři a v celé své kráse spadají do hlubin. Úchvatný je také pohled na známé pobřeží zvané Na Pali. Vysoké útesy pokryté hustou džunglí se tyčí nad azurové modrým oceánem… to Vám doslova vezme dech!2.-4. den: KAUAI

Individuální pobyt na ostrově.
Vydejte se poznat hluboký kaňon Waimea a pokud chcete, aby Váš zážitek dokonalý - rezervujte si let helikopterou, zaručujeme, že to bude dech beroucí podívaná, na kterou budete vzpomínat celý život.
Během několika dní poznejte panenské pláže, vodopády Wailua, vysoké útesy pokryté hustou džunglí tyčící se nad azurové modrým oceánem a další úchvatné lokality.5. den: KAUAI - MAUI

Maui je známý pro svou nádhernou tropickou přírodu, hezké pláže a krásné přírodní parky, kterému vévodí sopka Haleakala. Po příletu vypůjčení vozu na letišti, kategorie Standard, typ: Ford Focus nebo podobný, s pojištěním (GPS za příplatek). Odjezd do hotelu.
Ubytování na4 noci.

Ostrov Maui je, jak říkají místní obyvatelé, „no ka oi“, nejlepší místo na světě. Druhý největší ostrov celého Havajského souostroví si tento superlativ určitě zaslouží. Snad všichni návštěvníci ostrova souhlasí s domorodci, ano, Maui je země neporovnatelné krásy. Vedle stovek kilometrů bělostných pláží nabízí tento čarokrásný ostrov vše, co si i ten nejnáročnější turista může přát.
Stejně jako na většině Havajských ostrovů i Maui je oblíbeným rájem potápěčů a šnorchlování. Pokud neholdujete ani jedné možnosti, možná váš potěší výlet lodí s proskleným dnem či oceánské centrum Maui, kde naleznete různé druhy tropických ryb.
Nejlepší windsurfaři se sjíždějí na pláž Hookipa, kde je můžete pozorovat i ty největší hvězdy tohoto sportu. Mezi další oblíbené aktivity patří rybaření, pěší turistika a výlety do okolí a také cykloturistika. Jednou z nejtěžších tratí je sjezd ze sopky Haleakala.
Vynechat byste během svého pobytu určitě neměli Národní park Haleakala a Iao Valley. Rozloha parku je 122,15 km². Dominantou je spící sopka Haleakala (East Maui) s nejvyšším bodem ve výšce 3 055 m.
6.-8. den: MAUI

Individuální program, volno k relaxaci na hotelové pláži s výhledem na ostrov Lanai, Molokai či Kahoolawe.
Fakultativně aktivity: potápění, plavba lodí, pozorování velryb, let vrtulníkem, Kajak na oceánu, jízda na koních, ziplining, či výlet lodí na okolní ostrovy Lanai nebo Molokai. Večer Luau (tradiční havajská hostina s hula tanečnicemi), Ulalena (velmi zajímavá show o havajské historii) či jiné možnosti zábavy.9. den: MAUI - BIG ISLAND

Dnes se přesunete na Big Island proslulý svou aktivní vulkanickou činností.
Vypůjčení vozu na letišti a do hotelu. Ubytování na 3 noci.

Big Island - největší a nejmladší (jeden milión let) z havajských ostrovů byl vytvořen pěti vulkány z nichž Mauna Loa, Kilauea a Hualalai se považují dnes za aktivní. Nacházejí se v Hawaii Volcanoes National Park. Rozloha ostrova je větší nežli součet zbývajících sedmi hlavních ostrovů.10.-11. den: BIG ISLAND

Mezi hlavní zajímavosti patří nejvyšší hora státu Hawaii - sopka Mauna Kea (4 205m). Pokud by se uvažovala výška hory ode dna oceánu, dosáhla by 9 754m čímž by byla nejvyšší na světě. Pro velice výhodné umístění (v okolí nejsou velké světelné zdroje) a klimatické podmínky (na 330 dní v roce je nad vrcholem bezoblačné nebe) je na vrcholu observatoř vybavena nejmodernějšími přístroji. 

Za návštěvu také stojí Waipio Valley - také zvané "The Valley of the King" protože v historických dobách sloužilo jako relaxační místo pro krále. Dnes v deset kilometrů dlouhém údolí žije několik rodin, volně se zde potulují koně. Na 600 m vysokých útesech lemujících údolí jsou jedny z nevyšších havajských vodopádů - až 400m.
Mezi historická a posvátná místa patří Pu'uhonua o Honaunau a zátoka Kealakekua Bay kde zahynul objevitel kapitán James Cook.. Nejen v zátoce Punalu'u Black Sand Beach na východním pobřeží můžete spatřit mořské želvy.

Národní park Hawai´i Volcanoes
Přímo v centru parku se nachází Kilauea Caldera (Chrlící kotel). Kráter dlouhý 4 a široký 3,2 kilometry je ohraničen na 120 metrů vysokými stěnami. V době, kdy jej navštívil Mark Twain byl vyplněn rozžhavenou lávou a představoval lávové jezero hluboké až 400m. Postupem času se dno kráteru zaplňovalo další lávou až se vyzdvihlo na dnešní úroveň.
Procházka kráterem představuje neopakovatelný zážitek. Z trhlin stoupají k nebi sloupce dýmu a vy můžete cítit horký dech sopky.... Kam se podíváte najdete surealistické útvary vytvořené lávou. V jihozápadní části se nachází současný domov Pele (Bohyně ohně) Halema'uma'u - kráter v kráteru hluboký na 90 metrů s kilometrovým průměrem.12. den: BIG ISLAND - HONOLULU (ostrov OAHU)

Dnes Vás čeká přelet na ostrov OAHU, do známého letoviska Honolulu.Po příletu vypůjčení vozu na letišti a odjezd do hotelu. Ubytování na 3 noci.

Díky klidným vodám a pěkným plážím nese Oahu přezdívku "Shromažďovací Ostrov". Tři milióny let starý ostrov tvoří ekonomické, kulturní i vzdělávací centrum celého státu. Žije zde na 75% všech obyvatel Havaje. Nejvíce turistů navštěvuje tento ostrov, ale na ostatních ostrovech turisté tráví více času. Důvodem k tomu je jejich větší přírodní rozmanitost. Hlavním městem je Honolulu s oblíbenou pláží Waikiki lemovanou hotely. Se západem slunce se nejen podél pláže rozhoří louče, jež navozují nádhernou romantickou atmosféru. Na pláž navazuje sopečný kráter Diamond Head s nádherným výhledem na město.Hlavní atrakcí ostrova je však bezesporu Pearl Harbor, kde se nalézá památník USS Arizona Memorial kde započala 7. 12. 1941 válka mezi US a Japonskem. Pouze sto metrů odsuď se nalézá Mighty Mo - loď, na které se 2.9. 1945 podpisem válka ukončila.13.-14. den: OAHU

Volný program.

Fakultativně např. individuální či skupinový výlet s anglicky mluvícím průvodcem: Pearl Harbour and Island Tour, nebo pouze zajištění vstupenek do Pearl Harbour vč. USS Arizona (nutné objednat dostatečně dopředu) a další výlety ať už skupinové nebo se soukromým průvodcem.

Typ na výlet po Oahu: Nejdříve Waikiki + Pláže. Pak se vydejte se k soše Duke Kahanamoku. Krátká projížďka centrem Honolulu a lekce historie u paláce Iolani a sochy Krále Kamehameha. Dále byste neměli vynechat monument Leahi (Diamond Head) a záliv Hanauma Bay v jihovýchodní části ostrova. V severní části ostrova se zase nachází krásný záliv Waimea Bay. Zde by vás pak mohla zaujmout botanická zahrada. Poté se vydejte k vyhlídce Nuuanu Pali Lookout k návštěvě historického místa, ale hlavně úchvatné vyhlídky na část ostrova s pohořím Koolau. Vyhledávaným místem je také buddhistický chrám Bydo-in ve Valley of the Temples. V jihozápadní části ostrova se nachází lávové pobřeží Kaena point, kde jsou také známé trekové trasy.15. den: HAVAJ - MNICHOV

Dnes Vás čeká odlet zpět do Evropy.
V případě zájmu Vám zajistíme pobyt včetně možnosti návštěvy (přeletu) např. do LAS VEGAS s možností odjet ke Grand Canyonu a dalším národním parkům amerického jihozápadu. 16. den: NÁVRAT DOMŮ

Přílet.
MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700