facebook
Okruh - Vietnam plný zážitků -  s českým průvodcem - Vietnam - Vliv čínské kultury najdete na každém kroku.

Okruh - Vietnam plný zážitků - s českým průvodcem

13 nocí od 68 500 Kč
Vietnam, Poznávací zájezdy

Okruh - Vietnam plný zážitků - s českým průvodcem

Zájezd Vietnam plný zážitků není klasický poznávací zájezd, i když během našeho putování Vietnamem navštívíte mnoho míst, která jsou v klasických itinerářích. Vietnam plný zážitků je připravený pro aktivní cestovatele (nezávisle na věku!). Na každém místě jsme se snažili "okořenit" návštěvu aktivitou, která by nás dostala mimo hlavní turistický proud, která by nám umožnila podívat se na Vietnam trochu jinak.  
Poznejte s námi "starou dámu Asie" Hanoj, malebnou zátoku Lan Ha s přespáním na lodi přímo v zátoce, nechte se okouzlit atmosférou městečka Hoi An, moderním Saigonem a pobyt zakončíme na krásné pláži. Vietnamský venkov si prohlédneme z kola, budeme se plavit a spát na luxusní lodi, staneme se na den místními rybáři a farmáři, zasadíme si vlastní rostlinky rýže, naučíme se vařit s místním kuchařem a zažijeme ještě mnohem víc...

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Program je zaměřený hlavně na zážitky, přírodu a historii.
  • Okolí Hanoje ze sedla kola - město i vesnice... venkov kousek od centra
  • Plavba po zátoce Lan Ha, která není tak zalidněná jako známá Halong Bay a přitom je stejně krásná.
  • Na den farmářem a rybářem - zažijeme den obyčejného Vietnamce
  • Delta Mekongu mimo hlavní proud turistů a přenocování v Can Tho.
  • "Vietnamský Český Krumlov" - nádherná památka UNESCO, městečko Hoi An.
  • Saigon - metropole plná současné energie s šarmem staré Francie
  • Plovoucí trh v Cai Rang, jeden z nejhezčích v Asii.
  • Odpočinek u moře na závěr pobytu

Den 1 - Odlet z Prahy přes Doha do Hanoje

Den 2 - Seznamte se s Hanojí

Den 3 -  Hanoj: mezi obyčejnými lidmi na kole a trocha historie

Den 4 - Na hladině zátoky Lan Ha na nádherné lodi Sea Life Legend

Den 5  - Plavba po zátoce Lan Ha a přesun do Hoi Anu (vietnamský Český Krumlov)

Den 6 - Hoi An, aneb možnost stát se vietnamským farmářem a rybářem

Den 7 - Město Hoi An a přesun do Hue

Den 8 - Královské město Hue a jeho Zakázané město + kurz vietnamské kuchyně

Den 9 - Přesun z Hue do Saigonu. Prohlídka metropole jižního Vietnamu.

Den 10  - Delta Mekongu - život u řeky a na řece

Den 11- Nádherné plovoucí trhy v Cai Rang a Can Tho. Návrat do Saigonu.

Den 12 - Přesun k moři do Mui Ne a odpočinek u moře.

Den 13 a 14 - Odpočinek u moře

Den 15 - Dopoledne u moře. Odpoledne přejezd do Saigonu a odlet do Prahy.

Den 16 - Přílet do Prahy

Cena zahrnuje

Letenku v ekonomické třídě Praha – Hanoj a Saigon - Praha
Letenku v ekonomické třídě Hanoj - Danang
Letenku v ekonomické třídě Hue - Saigon
Ubytování v uvedených hotelech ve dvoulůžkových pokojích
Stravování dle programu – 13x snídaně + 5x oběd + 1x večeře
Transfery letiště - hotel - letiště a veškerou dopravu klimatizovaným minibusem
Výlety a vstupy dle programu:
o výlet po okolí Hanoje na kole
o prohlídka historického centra Hanoje
o 2-denní plavba po zátoce Lan Ha s výlety
o Prohlídka Hue
o Lekce vaření v Hue
o Plavba po řece v Hue
o Prohlídka Hoi An
o Návštěva místní farmy a „ochutnávka“ práce na farmě a rybaření na řece
o Prohlídka Saigonu
o Výlet do delty Mekongu
o Návštěva plovoucích trhů v Cai Rang
Česky hovořícího průvodce po celou dobu zájezdu – zaměstnance Marco Polo
Místní anglicky hovořící průvodce
Pojištění léčebných výloh
Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Vízum
Volitelné připojištění (storno zájezdu, odpovědnost za škodu atd): 1.990 Kč/os.
Spropitné a další osobní výdaje
Jiné výdaje neuvedené v „cena zahrnuje“

1. den - Odlet

Po setkání v Praze na letišti odletíme společně do Hanoje – hlavního města a centra severního Vietnamu.2. den - Přílet do Hanoje - seznamte se

Po příletu do Hanoje se setkáme s naším řidičem/průvodcem, který nás odveze do hotelu Noble Boutique hotel 3*. Zbytek dne bude na naší náladě – můžeme se projít po historickém centru města s krámky, hospůdkami a obchůdky, můžeme obdivovat budovy postavené Francouzi, které dávají Hanoji tajuplné kouzlo…

Hanoj - vietnamská metropole je městem nadčasového půvabu. Zůstává okouzlující starou dámou Asie, která se se stárnutím vyrovnává lépe než většina jejích vrstevníků. Po rozdělení Vietnamu, k němuž došlo v roce 1954, upadla Hanoj do zimního spánku. Probudila se až o čtyři desítky let později, kdy se začaly projevovat důsledky hospodářských reforem. Jde o město, které spolu se svými obyvateli již přežilo americké bomby i ruské plánovače, aby se na počátku devadesátých let vynořilo bez větších škrábanců coby vynikající ukázka staré francouzské koloniální metropole.

Přenocování v Hanoji - Noble Boutique Hotel (3* plus)3. den - Hanoj - mezi obyčejnými lidmi na kole

Po snídani vyrazíme s naším průvodcem do „garáže“, kde přesedneme z auta na kola. Dnešní den prozkoumáme Hanoj a její okolí velmi tradičně – na typickém místním dopravním prostředku minulého století… na kole. Nečeká nás žádná složitá etapa Tour de France, ale pohodová projížďka po okolí Hanoje. Vyrazíme podél Rudé řeky. Cesta nás zavede k mostu Long Bien (dříve se nazýval Paul Dourmer bridge) – byl a je to jeden z inženýrských výdobytků francouzské koloniální éry a tehdejší architektury.

Přejedeme přes most a budeme poznávat skrytou a neznámou Hanoj – cyklostezka nás dovede mezi pole a políčka se zeleninou a ovocem. Tady bydlí obyčejní lidé, kteří žijí svým venkovským životem a do města přijdou jen prodávat své plody. Vedlejšími cestami mimo město poznáme zelenou Hanoj, vesnice a rýžová pole. Uvidíme zblízka banánovníky, guavu… Budete sami překvapeni, jak zelená Hanoj, jen nedaleko od centra, dokáže být.

Po zhruba 2 hodinách dorazíme do vesnice Bat Trang – malé typické vesničky severního Vietnamu, která je asi 13 km od centra města na druhém břehu Rudé řeky. Bat Trang je proslavená výrobou keramiky a hrnčířství. Sami se o kvalitě zdejších výrobků přesvědčíme. Zdejší ceněné produkty jsou proslavené široko daleko. Vesnici si projdeme úzkými uličkami pěšky, abychom objevili místní tržiště, chrám i komunitní centrum. Bat Trang není skanzen, ale opravdové živoucí místo, kde se přiblížíme poznání lokálního způsobu života. Protože bude čas oběda, tak se zastavíme v místní restauraci, kde si dáme oběd a odpočineme si.

Po obědě sedneme na naše kola a šlápneme do pedálů, abychom dojeli zpět do Hanoje. Do centra nás čeká pohodová cca 2-hod jízda. Vrátíme kola a přesedneme do auta, abychom odpoledne poznali hanojské památky – navštívíme chrám Mieu – Quoc Giam (chrám literatury) - kde byla v roce 1076 založena první vietnamská univerzita, na které se vzdělávali členové královské rodiny, mandaríni a vietnamská elita. Zahrady univerzity a okolní architektura nám nabídne fascinující pohled do minulosti Vietnamu. Dále navštívíme Pagodu jednoho pilíře postavenou králem Ly Thai v roce 1049, která je jednou z nejznámějších staveb ve Vietnamu. Navštívíme také jezero Hoan Kiem s chrámem Ngoc Son, But Tower, Dai Nghien and starý červený dřevěný most Huc Bridge. Na závěr dne navštívíte představení tradičního vodního loutkového divadla. Je to jedinečné umění severního Vietnamu zobrazující výjevy z venkovského života a epizody národních dějin. Ač kýčovité, tak stojí za vidění… Po představení nás řidič odveze zpět do hotelu.

Přenocování v Hanoji - Noble Boutigue Hotel (3* plus)
Snídaně - oběd


4. den - Zátoka Lan Ha Bay - romance na vodě

Ráno po snídani nás vyzvedne řidič a vyrazíme na krásný dvoudenní výlet na lodi do zátoky Lan Ha Bay. Záměrně se vydáme do jiné zátoky, než je vyhlášená zátoka Ha Long Bay. Ta je totiž dnes již příliš plná turistů a o nějaké romantice se tu vůbec nedá mluvit. S velkým vypětím se vám může podařit mít alespoň trochu pocit klidu. Lan Hay Bay má všechny kvality Dračí zátoky a je v tuhle chvíli téměř bez lidí. Po příjezdu do přístavu se nalodíme na vyhlídkovou loď a vydáme do jednoho z nejkrásnějších koutů Vietnamu - zátoky s přibližně 3000 ostrovy a ostrůvky. Během plavby budeme míjet nejkrásnější scénická místa. Po zakotvení uvnitř zátoky, mezi skalami vystupujícími z moře jako zelené pahorky, můžete využít nabídku aktivit dle možností lodi (kajaky, návštěva plovoucí vesnice, masáže – některé jsou za poplatek). Přenocování na lodi v kajutě zařízené jako malý dvoulůžkový pokoj s toaletou a koupelnou. Večer se podává večeře v restauraci.

Přenocování na vyhlídkové lodi - Sealife Legend Cruise (5*) - absolutní bomba!
Snídaně - oběd - večeře


5. den - Zátoka Lan Ha a historické město Hoi An

Přivstanete-li si dnes ráno, pak zažijete nezapomenutelný východ slunce nad okolní krajinou a probouzející se den... a třeba s lekcí tai chi na horní palubě. Po snídani se můžete vydat na kajaku na plavbu zátokou. Je to krásná zkušenost, když proplouváte blízko skal, které se nad vámi vypínají až k modrému nebi.
Plavba bude pokračovat nádhernou přírodní scenerií až zpět do přístavu. Během plavby nás šéfkuchař seznámí s uměním místní kuchyně, předvede malou ukázku vaření a nakonec si dáme oběd. Po obědě se vrátíme do Hanoje na letiště, odkud budete odlétat do Danangu. Po příletu transfer do hotelu v Hoi Anu a ubytování.

Hoi An - tato živoucí muzejní expozice, která se rozkládá na břehu řeky, vyzařuje půvab a kultivovanost na každém rohu. Jde bez pochyby o nejpůvabnější přímořskou lokalitu v celém Vietnamu, kde rozhodně stojí za to se zastavit. Hoi An vychází vstříc všem, kdo se rádi projdou - do historického centra mají auta vjezd zakázán a z každého místního hotelu se sem dá bez námahy dojít.

Přenocování v Hoi An - TNT Villa (3*plus)
Snídaně - oběd


6. den - Hoi An - Farmářem a rybářem na vlastní kůži

Život vietnamského venkovana je dřina a dnes to poznáme na vlastní kůži. Po snídani nás vyzvedne řidič s průvodcem, aby nás odvezli na venkov za Hoi An. Za městem v krajině farem, rýžových polí a pobřeží přesedneme na kola a staneme se na dnešní den Vietnamci. Dojedeme do vesnice Cam Thanh, kde nás uvítá pan domácí. Přidáme se k jeho rodině a půjdeme na pole sázet rýži (nebo jinou sezónní práci). Vyzkoušíme si volský potah, vláčení pluhu v rýžovém poli, svezeme se na vodním buvolovi (spíš než řídit se budeme snažit nespadnout), naučíme se sázet a přesazovat rostlinky rýže, zatopit pole vodou a sklízet…. Dle sezónních prací uvidíme, co čeho všeho se budeme moci pustit.

Po práci na poli popojedeme do rybářské vesnice, kde nás budou čekat typické loďky ve tvaru košů. S rybáři vyplujeme do okolních kanálů při ústí řeky za rybařením. Rybařit budeme pomocí tradiční sítě Chai. V košíkových loďkách proplujeme ke kokosovým plantážím. Tady se naučíme zpracovávat kokosy a zjistíme, co všechno je možné z kokosu vyrobit – od korálků a náhrdelníků až k čepicím a prstýnkům. Nakonec nám kapitán uvaří oběd, schladíme se studeným pivem (nebo nealkem) a dopujeme zpět do vesnice. Odtud se v pozdním odpoledni vrátíme do hotelu v Hoi An.

Přenocování v Hoi An - TNT Villa (3*plus)
Snídaně - oběd


7. den - Památka UNESCO Hoi An - přejezd do Hue

Po snídani se projdeme historickým centrem města, uvidíme staré měšťanské domy, 400 let starý japonský krytý most, dozvíte se zajímavosti z historie tohoto dřívějšího obchodního přístavu. Navštívíme také několik obchůdků s rukodělnými výrobky i malé galerie, kde budete moci nasát atmosféru tohoto malebného městečka. Hoi An je jedno z nejmalebnějších míst Vietnamu, najdete tu mix vietnamské i čínské kultury, úzké ulice, staré domy, tradiční výrobu papírových luceren a lampionů, nejrůznější umělce i řemeslníky… Lampiony jsou místním tradičním výrobkem a zcela jistě se podíváme i na jejich výrobu… a budete-li mít chuť, tak si sami můžete lucernu vyrobit. Když se vám povede, může to být krásná vzpomínka na Hoi An nebo milý dárek. 
Kolem poledne se vydáme do Hue. Pojedeme pobřežní cestou s nádhernými vyhlídkami a projedeme průsmykem Hai Van Pass. Do Hue přijedeme v podvečer.

Přenocování v Hue - Hue Eco Lodge (4*)
Snídaně


8. den - Hue - kuchařem ve Vietnamu (na pozadí chrámů a Zakázaného Města)

Ráno vyrazíme na místní tržiště, abychom si v doprovodu kuchaře, nakoupili ingredience nezbytné pro přípravu oběda. Na tržišti Dong Ba (nedaleko Voňavé řeky) je k dostání prakticky všechno potřebné pro přípravu oběda a bude jen na našem umu, zda koupíme to správné a čerstvé potraviny… Procházkou dojdeme k historické pagodě Thien Mu z roku 1601, která patří k symbolům města Hue a znázorňuje 7 reinkarnací Buddhy. Zpět se doplavíme skoro romanticky na lodi po řece a doplujeme až do vesnice Thuy Bieu, kde si z nakoupených dobrot uvaříme oběd. Vietnamská kuchyně je vynikající… uvidíme, jak si s ní poradí zlaté české ručičky. Místní kuchař nám bude pomáhat a svým umem případně zachrání to, co my zkazíme. Co si uvaříme, to si také dáme k obědu – ochutnáme místní speciality jako krevety, vepřové, rýži, plněné palačinky nebo kuřecí.

Po obědě budeme mít čas si prohlédnout městečko a jeho historické části pěšky nebo na kole podle naší chuti – navštívíme zahrady, staré chrámy, císařskou citadelu a určitě bude čas na nákupy suvenýrů a návštěvu rodinných dílniček a manufaktur. Vždyť co jiného si z Vietnamu přivézt než ručně dělané originální dárky. Nadšení, pracovitost a umění místních lidí v nás vzbudí obdiv. Na závěr dne navštívíme místní lázně, kde si můžete svlažit nohy v herbální lázni – jsou to tradiční terapeutické masáže, které provozují jako charitu slepci. I to patří k Vietnamu. Navečer se vrátíme zpět do našeho hotelu.

Přenocování v Hue - Hue Eco Lodge (4*)
Snídaně - oběd


9. den - Saigon - město plné energie

Po snídani se rozloučíme s Hue. Odjedeme na letiště . Zde se odbavíme k letu do Saigonu a domácí linkou přeletíme do metropole jižního Vietnamu. Po krátkém letu nebudeme ztrácet čas a seznámíme se s úžasným a energií překypujícím Saigonem - uvidíme nejzajímavější a nejdůležitější místa města, jako jsou původní Prezidentský palác, Opera, radnice, katedrála či budova Staré pošty z 19. století. Návštěva Muzea války je velice silným zážitkem, která zanechá v každém velký dojem. Hlavním kouzlem Saigonu je jeho atmosféra a neutichající energie. Kromě památek z doby francouzské koloniální éry a moderních dějin nezapomeneme ani na staré pagody a chrámy jako Thien Hau pagoda (chrám v čínské čtvrti postavený pro ochránkyni moří „Mazu“). Saigon je jedno z nejúžasnějších měst na světě a věříme, že i na vás udělá podobný dojem. Po prohlídce města si můžeme dát kávu s výhledem na nekonečný roj motorek a skútrů na ulici, než se ubytujeme v hotelu…

Saigon – na první pohled se může zdát, že je Ho či Minovo Město zalidněno milionem banditů ženského pohlaví, kteří jsou zahaleni do pestrých šátků a hemží se v okolí nějaké obrovské dopravní nehody. Pravdou je, že chování davů na ulicích jen odráží celkový organizovaný chaos města přitahujícího davy lidí ze všech koutů země, kteří přijíždějí, aby zde nalezli lepší osud. Neoficiálně se městu stále říká Saigon, třebaže úředně je Saigon pouze označením prvního distriktu. Město dýmá, kvasí, šumí a pění. Nitro této lidmi se hemžící, tři staletí staré metropole ukrývá nadčasové tradice a krásu starobylé kultury. V místních pagodách tak najdete modlící se mnichy a ucítíte vůni kadidla. Malíři a řezbáři vytvářejí svým uměním pravé mistrovské kousky, zatímco loutkoherci hrají v parku představení pro děti a v postranních uličkách akupunkturisté léčí své pacienty.

Přenocování v Saigonu - Paradise Saigon Boutique (3*)
Snídaně


10. den - Delta Mekongu - život na vodě

Po snídani opustíme „divoký“ Saigon směrem k poklidné zemědělské a rybářské oblasti uvnitř delty řeky Mekong.
Stejně jako v oblasti Halong Bay, i tady se vyhneme masové turistice. Bude to sice za cenu delší cesty na jih, ale náš zážitek bude úplně odlišný.
Nejdříve se zastavíme v oblasti My Tho, nasedneme na menší motorovou loď a poplujeme na ostrůvek Xuan Dong. Ostrůvek není tak navštěvovaný, jako jiné větší ostrovy a to je dobře. Budeme mít klidnější prostředí a poznáme autentičtější život farmářů v deltě. Po návštěvě farmářů si dáme oběd v lokální restauraci.
Po obědě budeme pokračovat dál na jih, až do města Can Tho a do jeho předměstí, kde se ubytujeme v resortu, který provozuje skupina mladých nadšenců a milovníků tradic a přírody. Je to velmi zajímavé místo s příjemnou atmosférou.

Přenocování v Can Tho - Mekong Rustic Can Tho (3*plus)
Snídaně - oběd


11. den - Plovoucí trh v Cai Rang

Po snídani nasedneme na loď a poplujeme po rameni řeky Mekong na plovoucí tržiště v Cai Rang. Tady přivážejí zemědělci ze širokého okolí své výpěstky a prodávají je velkoobchodníkům i drobným kupujícím. Je to zřejmě jeden z nejkrásnějších a nejautentičtějších plovoucích trhů v oblasti delty řeky Mekong.
Budeme proplouvat mezi bárkami plnými melounů, ananasů a další zemědělské produkce. Zažijeme smlouvání o ceně a překládání z velkých bárek na malé loďky. Prodavače polévek, kávy, pečiva. Tady to opravdu žije.
Po návštěvě trhu se vydáme na cestu zpět do Saigonu. Dorazíme tam v podvečer.

Přenocování v Saigonu - Paradise Saigon Boutique (3*)
Snídaně


12. den - Přejezd ze Saigonu k moři

Po snídani se vydáme na cestu k moři. Opustíme rušný Saigon. Pojedeme zajímavou krajinou kolem delty řeky Saigon a venkovem v jejím povodí. Je plné rýžových polí a malých vesniček. Naším cílem je letovisko Mui Ne. Po příjezdu k moři se ubytujeme a budeme si užívat odpočinku.

Přenocování v Mui Ne - The Cliff Resort (4*) 
Snídaně


13. a 14. den - Pobyt u moře

U moře strávíme v příjemném hotelu 3 noci. Pobyt máme zajištěný se snídaní, protože okolo je mnoho restaurací, kde se dá skvěle a levně najíst. Pro dobrodruhy můžeme zajistit skútry na výlety do okolí (nejsou v ceně zájezdu) – písečné duny, velký ležící Buddha… nuda tu nebude. Nedaleko hotelu je golfové hřiště. Ale především – u hotelu je pláž, bazén a bar…

Přenocování v Mui Ne - The Cliff Resort (4*)
Snídaně


15. den - Saigon a odlet do Prahy

Dopoledne máme volno u moře. Kolem poledne se vydáme do Saigonu na letiště, abychom v podvečer odletěli do Prahy.
Snídaně


16. den - Přílet do Prahy

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700