facebook
Okuh - Vietnam - od severu k jihu s českým průvodcem - Rýžová pole jsou symbolem venkova ve Vietnamu.

Okuh - Vietnam - od severu k jihu s českým průvodcem

9 nocí od 47 500 Kč
Vietnam, Poznávací zájezdy

Okuh - Vietnam - od severu k jihu s českým průvodcem

Klasický okruh Vietnamem, vylepšený několika zážitky, které jsme zahrnuli do programu, jako koření k dobrému jídlu. Například přelidněnou zátoku Halong Bay nahrazujeme zátokou Lan Ha. Nádherná zátoka téměř bez lidí a na nádherné lodi vás nadchne.
Zájezd uspokojí každého, kde se do Vietnamu vydává poprvé a chce vidět co nejvíce v relativně krátkém čase. Na mnoha místech budete mít pocit, že byste tu vydrželi klidně o den dva více... Místa jako Hoi An, delta Mekongu, okolí Hanoje nabízejí ještě mnoho k vidění, co se do našeho zájezdu nemohlo z časových důvodů vejít. Pokud máte více času a trochu více peněz, využijte naší nabídku delších zájezdů do Vietnamu.
Všechny hotely, které jsem do programu zařadili, jsou 3*plus a používáme je dlouhodobě. Máme s nimi dobré zkušenosti a poskytují velmi dobré zázemí, nejen kvalitou ubytování, ale i velmi dobrou snídaní a skvělou polohou vzhledem k zajímavým místům. Snadno z nich můžete vyrážet na své vlastní procházky, na večeře, či ranní nebo večerní toulky. 

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Osvědčený program pro každého, kdo cestuje do Vietnamu poprvé
  • Navštívíte zajímavá historická města - Hanoj, Hue, Hoi An a Saigon
  • Poplujete na nádherné vyhlídkové lodi zátokou Lan Ha, kterou zařazujeme místo přelidněné zátoky Halong Bay.
  • Delta Mekongu vás překvapí svými plovoucími trhy, zemědělskými farmami i rytmem života na řece
  • Kvalifikovaný český průvodce CK Marco Polo Int. vás seznámí s dávnou i současnou historií Vietnamu.
  • Budete součástí malé skupinky, která je vždy mnohem flexibilnější a sevřenější, než početné turistické skupiny. Náš styl není masová turistika.

1. den - Odlet z Prahy do Vietnamu

2. den - Přílet do Vietnamu - Hanoj

3. den - Celodenní poznávání Hanoje

4. den - Přejezd z Hanoje do zátoky Lan Ha. Nahrazujeme touto zátokou přelidněnou zátoku Halong Bay. 

5. den - Dopoledne plavba po zátoce Lan Ha a aktivity na vodě.. Návrat do Hanoje a odlet do Hue.

6. den - Celodenní poznávání Hue.

7. den - Přejezd z Hue do Hoi Anu. Volno v Hoi An.

8. den - Hoi An. Fakultativně výlet: Farmářem a rybářem ve Vietnamu.

9. den - Přejezd z Hoi Anu do Danangu a přelet do Saigonu. Volno v Saigonu.

10. den - Celodenní výlet do delty řeky Mekong

11. den - Volno v Saigonu - večer odlet do Prahy

12. den - Přílet do Prahy

Cena zahrnuje

Letenku na trase Praha Hanoj - Saigon Praha
Letenku na trase Hanoj - Hue
Letenku na trase Danang - Saigon
Transfery dle programu
Ubytování v Hanoji 2x
Ubytování na špičkové lodi v Lan Ha 1x
Ubytování v Hue 2x
Ubytování v Hoi An 2x
Ubytování v Saigonu 2x
Stravování : 9x snídaně + 5x oběd + 1x večeře
Místní průvodce v jednotlivých lokalitách
Kvalifikovaného českého průvodce CK Marco Polo Int. po celou dobu zájezdu
Výlety a prohlídky dle programu, včetně vstupů do památek 

Cena nezahrnuje

Nápoje, mimo vody během transferů
Osobní výdaje
Vízové poplatky dle aktuální výše
Spropitné místním průvodcům a řidičům 
Fakultativní výlet Farmářem a rybářem v Hoi Anu (77 USD, hrazeno na místě)

1. den - Cesta do Vietnamu

V odpoledních hodinách odletíme z Prahy (v případě zájmu zajistíme odlet i z Vídně). 2. den - Hanoi

Po příletu do Hanoie projdeme celní a pasovou kontrolou. Občané České republiky mají do Vietnamu vízovou povinnost. Víza se vyřizují elektronicky a jsou zpoplatněná. Cena víza se čas od času mění, proto není zahrnuta v ceně zájezdu a o její aktuální ceně vás budeme informovat v době vyřizování víza. S vyřízením víza, samozřejmě, pomůžeme.
Po nutných formalitách odjedeme do centra města a ubytujeme se. V podvečer se projdeme po okolí a odpočineme si po dlouhé cestě. 3. den - Hanoj - Prohlídka města

Po snídani se vydáme na prohlídku Hanoje, města s dlouhou historií. Architektura města je směsí vlivů starých čínských císařství, koloniální Francie a novodobé socialistické výstavby. Navštívíme všechna tradiční místa navštěvovaná turisty z celého světa - památník Ho Chi Minha, jezero Hoan Kiem s červeným mostem a Želví věží, prastarou knihovnu - univerzitu, chrám Ngoc Son a další. Navíc se vydáme i do uliček, kudy mnoho turistů nechodí, abychom se nadechli atmosféry autentické Hanoje. V podvečer se vrátíme do hotelu a budeme mít volno. Díky ubytování v centru můžete snadno vyrazit a poznávat Hanoj večer a v noci.
Snídaně - oběd


4. den - Zátoka Lan Ha

Zátoka Halong Bay láká turisty od jak živa. Ale od roku 1994, kdy se záliv stal památkou UNESCO (World Heritage), se téměř každý, kdo navštíví severní Vietnam, chce navštívit i záliv Halong Bay. Dnes je zátoka Halong Bay tak přelidněná a lodě mají tak striktně předepsané trasy a kotviště, že se úplně vytratila romantika, kterou možná znáte z fotografií. 

Snažíme se vyhnout masové turistice, ale v Halong Bay to jde velmi těžce, proto jsme se rozhodli navštěvovat s našimi klienty raději zátoku Lan Ha. Má všechnu krásu, jako Halong Bay, ale je téměř bez lidí. Zatím. Po příjezdu do přístavu se nalodíme na nádhernou vyhlídkovou loď V’Spirit Premier Cruise.

Po obědě na palubě vyrazíme na plavbu zátokou Lan Ha a budeme si užívat nádherné přírody, bizarních skalních útvarů a komfortu nádherné lodi.

Přespíme na lodi - V’Spirit Premier Cruise
Snídaně - oběd - večeře


5. den - Plavba po zátoce Lan Ha a Hue

Dnešní den bude hodně dlouhý. Po svítání vyrazíme z kotviště k další plavbě po zátoce Lan Ha. Snídani nám připraví na lodi a budeme si užívat plavby a několika zastávek u malých ostrůvků (pokud to počasí dovolí). Můžete si užít aktivity na vodě - kajaky, koupání apod. 
Před vyloděním nás ještě čeká kurz vaření vietnamské kuchyně a oběd. Před polednem připlujeme do přístavu a vylodíme se. Čeká nás přejezd do Hanoje na letiště a odlet do Hue ve středním Vietnamu. V podvečer přistaneme v Hue a přejedeme do hotelu. Přenocujeme v Hue.
Snídaně - oběd


6. den - Hue

Zakázané Město v Hue je opravdovým klenotem starého Vietnamu. Dnešek bude hlavně památkách spojených s dynastií Nguen. Kromě Zakázaného Města navštívíme i zajímavou pagodu Thien Mu a na lodi se proplujeme po Voňavé řece. Hodně toho nachodíme, ale díky tomu i hodně uvidíme.
Přenocujeme v Hue. 
Snídaně - oběd


7. den - Hue - Hoi An

Po krásné pobřežní cestě, s mnoha zajímavými vyhlídkami, přejedeme z Hue do jednoho z nejkrásnějších měst Vietnamu, do Hoi Anu. Ubytujeme se blízko centra (necelých 10 minut pěšky) a budeme mít volno.
Historické centrum s pěší zónou je od našeho hotelu opravdu jen kousek a tak se můžeme odpoledne vydat na pěší procházku. Večerní Hoi An má nádhernou atmosféru. Je tu plno kaváren, restaurací a obchůdků.
Snídaně


8. den - Hoi An

Na dnešek jsme zařadili do programu volno v Hoi Anu. Ne proto, že by tu nebylo co dělat. Naopak, je tu toho k vidění a dělání tolik, že vám chceme dát možnost, vybrat si aktivitu podle své chuti. Můžete vyrazit na pláž, můžete se toulat starým městem, můžete si půjčit kolo a jezdit v širším centru na kole, můžete si zajít na kurz vaření....
Doporučujeme kombinovaný výlet : Farmářem a rybářem v Hoi Anu
Po snídani v hotelu si nás vyzvedne místní průvodce a předá nám kola, na kterých budeme absolvovat první část výletu. Projedete zajímavou částí města a dostanete se mezi rýžová pole na vietnamský venkov. Je to krásná klidná projížďka cca 8 km. Na jejím konci zastavíte na soukromé farmě a vyzkoušíte si sázení rýže, jízdu na buvolu a další farmářské dovednosti. Procházkou přes vesnice dojdete k řece, kde se nalodíte na loď a budete pokračovat v poznávání venkova, tentokrát života rybářů. Na palubě lodi vás čeká i skvělý oběd. Odpoledne se vrátíte na hotel a máte ještě celý podvečer a večer volno.
Přenocujeme v Hoi An.
Snídaně


9. den - Přelet do Saigonu (Ho Chi Minh)

Po snídani se rozloučíme s Hoi Anem. Přejedeme po pobřeží do Danangu na letiště a přeletíme do Saigonu, resp. Ho Chi Minhu. Je to největší vietnamské město, které sehrálo významnou roli především  během vietnamské války. Je úplně jiné, než města, která jsme doposud navštívili. Najdete tu sice koloniální stavby jako v Hanoji, najdete tu chrámy jako v Hue a v Hoi Anu, ale celková atmosféra Saigonu je jedinečná a neopakovatelná. 
Po příletu přejedeme do hotelu v centru města, ubytujeme se a máme volno.
Přenocujeme v Saigonu.
Snídaně


10. den - Delta řeky Mekong

Dnešek bude velmi dlouhý. Brzy ráno po snídani (kolem 7:30) odjedeme směrem na jih do delty řeky Mekong. Jsou to trochu únavné tři hodiny jízdy. Po příjezdu do přístavu se nalodíme na menší motorovou loď a vyplujeme na Mekong. Řeka Mekong je svět sám pro sebe,  žije svým vlastním rytmem a vše, co se na řece a její deltě odehrává, má svá vlastní pravidla. I když sem v poslední době proudí velké množství turistů, autentický život delty a řeky zůstává stejný. Je to významná obchodní tepna, která uspokojuje zájmy nejen velkého obchodu, ale především malého obchodu. V deltě se pěstuje obrovské množství zeleniny, ovoce, květin a produkuje se tu velké množství zboží. To vše se obchoduje přímo na řece nebo v jejím těsném okolí. Dnešek poslouží k tomu, abychom se životem na řece a v deltě alespoň trochu seznámili.
Pozdě dopoledne se vrátíme do Saigonu a rozloučíme se s Vietnamem svým posledním večerem ve městě.
Snídaně - oběd


11. den - Volno v Saigonu a odlet do Prahy

Po snídani v hotelu máme volno v Saigonu. Skvělá možnost podívat se na další místa v centru města, uskutečnit poslední nákupy, nebo si jen odpočinout před odletem na masáži. Podle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy.
Snídaně


12. den - Přílet do Prahy

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700