facebook
Vietnam od severu na jih - Rýžová pole jsou symbolem venkova ve Vietnamu.

Vietnam od severu na jih

8 nocí od 51 900 Kč
Vietnam, Poznávací zájezdy

Vietnam od severu na jih

Vietnam je historicky a duchovně nesmírně bohatá země plná kontrastů – kapitalistická ekonomika s komunistickou vládou, ďábelské pracovní tempo podnikatelský duch uprostřed tradičně silných sociálních vazeb a nezastupitelné role rodiny, města plná smogu vedle panensky čisté přírody, atmosférou uvolněný Jih proti přísnému Severu… to všechno je Vietnam.
Zavedeme Vás do hlavních metropolí Hanoje a Saigonu, navštívíme krásnou dračí zátoku Halong Bay, poznáme srdce delty Mekongu a v neposlední řadě uvidíme krásná historická města Hue a Hoi An. Po této cestě budete moci říct: „Viděli jsme Vietnam“.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Osvědčený program pro každého, kdo cestuje do Vietnamu poprvé
  • Navštívíte zajímavá historická města - Hanoj, Hue, Hoi An a Saigon
  • Poplujete na vyhlídkové lodi nádhernou zátokou Halong
  • Delta Mekongu vás ořekvapí svými plovoucími trhy, zemědělskými farmami i rytmem života na řece
  • Budete součástí menší skupinky - cestujeme již od 10 osob. Náš styl není masová turistika.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1.den: Odlet z Prahy

2.den: Hanoj - první dojmy

3.den: Hanoj - stará dáma Asie - celodenní poznávání Hanoje

4.den: Halong Bay - návrat do koloniální Indočíny - nezapomenutelný zážitek z plavby překrásnou zátokou

5.den: Halong Bay a Hoi An - obchodní centrum dávných námořníků - Hoi An vás svým šarmem učaruje

6.den: Hoi An - francouzsko-japonský šarm

7.den: Hue - město intrik doby historické

8.den: Hue na kole - poznáte Vietnam ze sedla kola

9.den: Saigon - bandité na motorkách - uvidíte nejen dopravní mumraj velkoměsta, ale i jeho neznámější památky

10.den: Plavba po Mekongu - zažijete pravý život delty

11.den: Návrat do Prahy

Cena zahrnuje

Letenky Praha – Hanoj/ Saigon – Praha v ekonomické třídě
Letenky Hanoj – Danang a Hue – Saigon v ekonomické třídě
Letištní a palivové taxy
Ubytování dle programu v kvalitních 3* hotelech
Snídaně a další stravování dle programu
Transfery a aktivity, tak jak jsou uvedené v programu
Zákonné pojištění CK
Pojištění léčebných výloh v zahraničí
Česky mluvící doprovod kvalifikovaného zaměstnance Marco Polo po celou dobu okruhu
Asistence místního partnera a místního průvodce

Cena nezahrnuje

Vízum dle aktuální výše
Připojištění (zavazadla, odpovědnost za škody, storno zájezdu atd.)
Osobní výdaje
Spropitné místním průvodcům a řidičům

Den 1: Odlet z Prahy

Na letišti se sejdeme 2 hodiny před odletem, abychom v klidu vyřídili odbavení a mohli se začít těšit na samotné cestování. Odlet z Prahy do Hanoje.
Den 2: Hanoj - první dojmy

Po příletu do Hanoje vyřídíme vízové povinnosti, vyzvedneme zavazadla a vyrazíme do hotelu, kde už pro nás budou připraveny pokoje. Odpoledne se projedete rikšou okouzlující starou čtvrtí „36 ulic“ s nesčetným množstvím obchůdků. Při jízdě se staneme součástí místního dopravního mumraje a poznáme Hanoj i z pohledu tradičního vietnamského dopravního prostředku. Navečer navštívíme představení tradičního vodního loutkového divadla.
Den 3: Hanoj – stará dáma Asie

Dnes ráno nás po snídani čeká celodenní prohlídka Hanoje. Hanoj je unikátní asijské město, kde naleznete bulváry, francouzskou koloniální architekturu, klidná jezera i orientální chrámy. Prohlídka města neopomine návštěvu Pagody na jednom sloupu, prohlídku Historického muzea a Chrámu literatury, pagody Ngoc Son a okolí jezera Navráceného meče a uvidíme i Ho Chi Minhovo mauzoleum (zvenku). Oběd (v ceně zájezdu) se bude podávat v místní restauraci.

Po skončení programu se vrátíme do hotelu a navečer můžeme vyrazit pěšky do ulic Hanoje ochutnat pravou vietnamskou polévku pho nebo cibetkovou kávu (není v ceně zájezdu), ale hlavně nasát atmosféru tohoto svůdného města, které se Vám už nikdy nedostane z hlavy.

Snídaně - oběd


Den 4: Halong Bay – návrat do koloniální Indočíny

Dnes se vypravíme do města Halong ležícího u slavné zátoky. Přibližně tříhodinovou cestu podél delty řeky Red river nám zpříjemní pozorování typické vietnamské krajiny, zemědělců pracujících na rýžových polích a běžného života vietnamského venkova. Proč jsou všude podél silnic tak úzké domy se dozvíme zcela jistě.

Po příjezdu do přístavu se nalodíme na starobylou dřevěnou loď, na které strávíme 2 dny (1 noc). Plavbu zahájíme obědem a vydáme se do jednoho z nejkrásnějších míst ve Vietnamu – zátoky Halong. Halong Bay se sestává z 3000 malých ostrůvků. Během plavby uvidíme nejkrásnější scénická místa – Yen Ngua, Con Coc Mountains, navštívíme rybářskou vesnici, posedíme na horní vyhlídkové palubě nebo si užijeme masáž s výhledem na Halong.

Na lodi přespíme v luxusně zařízených kajutách s nádechem koloniální Indočíny. Plavba je úžasný zážitek, který je kontrastem proti živé a hlučné pevnině. Současně nám noc strávená na lodi umožní poznat ta nejkrásnější místa zátoky, na která při dvouhodinové odpolední plavbě není čas. Noc na lodi bude jedním z Vašich nejsilnějších zážitků. Pobyt na lodi je s plnou penzí.

Snídaně - oběd - večeře


Den 5: Halong Bay a Hoi An – obchodní centrum dávných námořníků

Druhý den na lodi začne pozorováním východu slunce. Slunce vycházející mezi ostrůvky a pomalu mizející ranní opar nad mořem je další důvod, proč na lodi přenocovat. Pro ranní ptáčata je připravena lekce tai-chi na horní palubě při východu slunce. Dopoledne se podává brunch a plavba pokračuje v kulisách nádherné přírodní scenérie tohoto místa, které možná znáte z filmu s Jamesem Bondem. Před polednem se loď vrátí do přístavu a nás čeká návrat na hanojské letiště a odlet do Danangu.
Po příletu přejedeme do nedalekého městečka Hoi An, důležitého historického asijského přístavu, kde se ubytujeme v hotelu.

Snídaně


Den 6: Hoi An – francouzsko-japonský šarm

Dopoledne se po snídani projdeme starobylým centrem města, které bylo v 17.století hlavním obchodním přístavem Vietnamu. Zde budeme mít možnost vidět 400 let starý japonský krytý most, staré původní domy a místní tržiště. Oproti činorodé Hanoji s všudypřítomným shonem vstoupíme v Hoi An do úplně jiného světa. Centrem je pěší zóna s mnoha obchůdky a restauracemi. Skvělá příležitost k nákupům na nás čeká právě zde.

Odpoledne je připravena projížďka po řece Thu Bon River se zastávkami v místních vesničkách. Pohled na pevninu z vody dokreslí obrázek Vietnamu i z další perspektivy. Po plavbě se vrátíme do hotelu.

Snídaně


Den 7: Hue – město intrik doby historické

Po snídani vyrazíme z města Hoi An do města Hue. Naše cesta povede přes Danang, kde navštívíme Čamské muzeum. Poté již začneme stoupat do kopců a po chvíli klesat zpět ke krásně fotogenické rybářské vesnici Lang Co. Cestou se bude podávat oběd v restauraci. Odpoledne nás čeká prohlídka císařské citadely, odkud vládla dynastie Nguyen v letech 1802 až 1945 a pagody Thien Mu, jejímž hlavním bodem je 21 metrů vysoká věž s výhledem na Voňavou řeku a která symbolizuje sedm reinkarnací Buddhy. Po ukončení programu přenocování v hotelu.

Snídaně - oběd


Den 8: Hue na kole

Po snídani navštívíme místní trh Dong Ba Market a pak se vydáme na cyklistickou projížďku centrem města až k jezeru Tinh Tam, které sloužilo císařům jako místo k relaxaci. Kolo bývalo tradičním dopravním prostředkem v celém Vietnamu a naše cesta by nebyla úplná bez krátké projížďky. Během letního období je celé jezero pokryto lotosovými květy. Dojedeme až k mauzoleu bývalého císaře Minh Mang ležícím na poklidném místě mezi zahradami a bazénky. Mauzoleum je postaveno v tradičním vietnamském stylu s prvky evropské architektury, které ho odlišují od ostatních hrobek v Hue. Odpoledne přeletíme do Saigonu a po příletu nás čeká transfer do hotelu.

Snídaně


Den 9: Saigon – bandité na motorkách

Po snídani vyrazíme na celodenní prohlídku Saigonu. Navštívíme všechna nejznámější místa tohoto města, kterými je známá čtvrť Chinatown s chrámem Thien Hau Temple zasvěceným bohyni moře, muzeum tradiční vietnamské medicíny FITO, tržiště Ben Thanh Market a odpoledne pak Válečné muzeum. Určitě uvidíme také původní Prezidentský palác, historickou budovu saigonské pošty, ulici Dong Khoi, hotel Continental i budovy Opery a radnice. Po ukončení prohlídky se vrátíme do hotelu. V případě, že po celém dni ještě nebudete unaveni, vyrazíme společně po nejvyhlášenějších barech a podnicích tohoto živoucího města. Saigon nikdy nespí.

Snídaně


Den 10: Plavba po Mekongu

Dnes nás po snídani čeká celodenní plavba po řece Mekong. Při plavbě po Mekongu se přidáme do rušné tlačenice plujících tržišť a navštívíme místní ovocné sady a rybí farmy. Cestou budeme proplouvat malebnou provincií Ben Tre, jižně od My Tho, které se skládá z několika větších ostrovů pří ústí Mekongu. Tuto oblast jsme vybrali, protože leží mimo hlavní turistické trasy a naše zážitky budou o to opravdovější a intenzivnější. Ben Tre je proslulé kokosovými cukrovinkami a jejich ochutnání bude téměř povinností. Během zastávek odpozorujeme život místních obyvatel. Cestou zastavíme na oběd, po kterém pokračujeme v našem mekongském dobrodružství po úzkých vodních kanálech. Po ukončení plavby se vrátíme do Saigonu na letiště, odkud večer odletíme zpět do Evropy.

Snídaně - večeře


Den 11: Návrat do Prahy

Přílet do Prahy.

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700
loading