facebook

Popis zájezdu

Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den: ODLET

Odlet z Prahy do katarské Doha, tam v rámci mezipřistání možnost krátké večerní prohlídky města. Před půlnocí odlet do Bangladéše.2. den: DHAKA

Ráno přiletíte do Bangladéše a po nezbytném vyřízení všech pasových a celních formalit přejedete na hotel. Po ubytování a krátkém odpočinku si odpoledne prohlédnete město, navštívíte zejména růžový palác Ahsan Manzil, Shakari Bazar, chrám Dhakeshwari, arménský kostel a hvězdnou mešitu.3. den: DHAKA

Po snídani vyrazíte do městečka Dhamrai na předměstí Dhaky, kde navštívíte místní tradiční trh a dílny s jemnou keramikou, výrobou mosazi a další tradiční umění, které je zachovalé do dnešních dnů. Odpoledne navštívíte Národní památník v Saveru. Večer nastoupíte do nočního vlaku Chitra Express kde se v pohodlném lůžkovém vagonu vydáte na jihozápad země.
Snídaně


4. den: KHULNA - BAGERHAT - MONGLA

Po ranním příjezdu do Khulny se vydáte do Bagerhatu, kde uvidíte staré terakotové budovy a slavnou mešitu Shad Gambuj Masjid s přilehlým muzeem. Dále navštívíte slavnou svatyni Khan Jahan Ali a projdete se přilehlým parkem. Odpoledne se přesunete do Mongly, kde se nalodíte na výletní loď na které i přenocujete.
Snídaně


5. a 6. den: NÁRODNÍ PARK SUNDARBAN

Po snídani strávíte oba dny na palubě výletní lodi projížděním překrásnými zákoutími Národního parku Sundarban. Je to nejrozsáhlejší mangrovový les na světi přesahující i do sousední Indie, který je domovem královského bengálského tygra a mnoha druhů savcu a ptáku. Na některých místech budete mít možnost vystoupit na břeh a nasát tak atmosféru pralesa z první ruky. Budete proplouvat velkými řekami a menšími kanály což vám umožní nádherný výhled a skvělou možnost fotografování. Na závěr dorazíte přes řeku Pashur do Mongly a večer se ubytujete v hotelu v Khulně.
Snídaně


7. den: KHULNA - SRIMONGAL

Ráno po snídani vyrazíte do Jessore k vnitrostátnímu přeletu do Dháky. Odtud rovnou vyrazíte na severovýchod zemi do Srimongalu.
Snídaně


8. den: SRIMONGAL

Srimongal je centrem vzkvétajícího čajového průmyslu Bangladéše. Je též považován za jednu z nejkrásnějších oblastí v zemi. Projdete se lesní rezervací Lowacheera s četnými druhy ptáku a primátů a dále navštívíte kouzelné čajové plantáže a vesnice kmene Monipuri a nahlédnete do jejich každodenního života. Večer nastoupíte do nočního lůžkového vlaku Udayan Express do Chittagongu, kde přespíte.
Snídaně


9. den: CHITTAGONG

Po příjezdu a krátké prohlídce přístavního města Chittagongu vyrazíte do Rangamati, které se nachází v podhůří u jezera Kaptai. Po ubytování se v hotelu si prohlédnete místní Buddhistické svatyně a navštívíte místní trh a obchody s řemeslnými výrobky místních obyvatel.
Snídaně


10. den: JEZERO KAPTAI

Po snídani a krátké návštěvě místního trhu vyrazíte na okružní plavbu po jezeře Kaptai. Proplujete soutěskou k Subalongu a navštívíte tradiční rodiny na ostrovech a prohlédnete si jak ručně vyrábějí tkané textilie a jejich každodenní životní styl. Poté se přes Rangamati vrátíte zpět do Chitagongu, kde přenocujete.
Snídaně


11. den: CHITTAGONG - DHAKA

Po snídani přejedete na letiště v Chitagongu k vnitrostátnímu přeletu do Dhaky odkud v podvečer odletíte zpět do Evropy.
Snídaně


12. den: NÁVRAT

V časných raních hodinách přiletíte zpět do Prahy.
MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700