facebook
Bulharsko - Sol Nessebar Palace

Bulharsko

Popis destinace

Bulharsko je destinací, která se v posledních letech znovu stala vyhledávaným turistickým cílem. Břehy Černého moře jsou lemovány širokými písečnými plážemi s pozvolným vstupem do moře a jsou hlavním důvodem, proč se sem řada návštěvníků tak ráda vrací. Místní hotely jsou kompletně zrekonstruované nebo nově postavené a nabízí širokou nabídku služeb, které uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Naleznete zde i řadu sportovních aktivit a pestré animační programy.

Naše tipy:
Nessebar - navštivte letovisko a městečko Nessebar, které je součástí světového dědictví UNESCO. Nabízí křivolaké uličky, kouzelné domy z konce 18. století, archeologické muzeum a zachovalé kostely. V těsné blízkosti také najdete 8,5 km dlouhou pláž. Aladža – tento skalní klášter Aladža se nachází v blízkosti Zlatých Písků. Byl vystavěn kolem křesťanského kostela z 5. stol. a je jedním z mála dochovaných bulharských skalních klášterů. Můžete zde vidět zbytky komůrek a komnat vytesaných do útesů ve zdejších lesích.

Primorskyj Park: Obrovský park nacházející se přímo ve Varně rozhodně stojí za návštěvu! To hlavní jsou atrakce, které zde naleznete. Nachází se zde velká ZOO, námořní muzeum, kde můžete obdivovat například vojenskou námořní techniku nebo makety velkých křižníků, či akvárium. Zábava pro celou rodinu je tedy zaručena na několik dní. Všechno se totiž lze za jeden den stihnout jen velmi těžko.

Kamenný les: Pokud patříte k aktivnějším turistům, kteří vyhledávají náruč přírody, pak si rozhodně nemůžete nechat ujít geologickou oblast Pobity Kamni (česky Kamenný les). Z Varny je vzdálen asi 20 km a tou hlavní atrakcí zde jsou přírodně vzniklé kamenné sloupy, jejichž stáří se odhaduje na několik desítek milionů let! Kamenný les je ideálním výletem zejména pro cyklisty nebo ty z vás, kteří si půjčí automobil v některé z místních autopůjčoven.

Varna: Při svém pobytu na bulharském severním pobřeží se zcela jistě vydáte na průzkum samotné Varny. Ta sice nepatří k městům zapsaným na seznamu UNESCO, jako je například nedaleký Nessebar, rozhodně má ale svým návštěvníkům co nabídnout. Mezi nejtypičtější místní monumenty patří katedrála Nanebevzetí, kterou naleznete na jednom z hlavních náměstí Varny – na náměstí Metropolia Simeona. To ale rozhodně není vše. Milovníci historických památek si určitě nemohou nechat ujít místní kostely nebo typickou kašnu, ze které na povrch vyvěrá horký pramen hned u Arménského kostela.

Zlaté písky: Turistický resort Zlaté Písky láká návštěvníky zejména na 4 km dlouhou pláž s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře oceněnou prestižním evropským vyznamenáním „Modrá vlajka“ a nabízí tak ideální podmínky pro rodiny s dětmi. Pobřežní promenáda je lemována řadou restaurací, barů, diskoték, obchodů a obchůdků.

Obzor je menší letovisko s živou atmosférou, které leží v krásné zátoce Černého moře přímo mezi Varnou a Burgasem. Oblíbené a příjemné letovisko kombinuje čisté moře s širokými, pohodlnými plážemi s možností odpočinku i sportu. Krásná pobřežní promenáda, podél které se vine řada obchůdků, barů a restaurací, láká k nenáročným procházkám.

Albena leží severně, cca 30 km od Varny a cca 15 km od Balčiku. Moderní letovisko je oblíbené díky své rozlehlé 6 km dlouhé pláži s jemným zlatým pískem a pozvolným vstupem do moře vhodným pro dětské radovánky a s bohatou nabídkou vodních sportů pro malé i velké. Blízké okolí vybízí k romantickým procházkám a návštěvě minerálních pramenů.

Balčik tvoří severní hranici Zlatých Písků. Najdete zde písečnou pláž s pozvolným vstupem do moře, starobylé domy, křivolaké uličky, pískovcové skály, přátelské obyvatele a jedinečnou atmosféru. Městečko Balčik je místem s dlouhou historií – nezapomeňte navštívit vilu někdejší rumunské královny Marie a nádhernou botanickou zahradu.

loading