facebook
Velká Británie -

Velká Británie

Popis destinace

Spojené Království Velké Británie a Severního Irska je suverénní ostrovní stát, který se rozkládá na větší části Britských ostrovů v severním Atlantiku severozápadně od kontinentální Evropy. Jedná se o parlamentní monarchii, kterou tvoří Anglie, Wales, Skotsko a Severní Irsko. Je to historií nabitá a velmi rozmanitá země, kde naleznete vše od přepychových královských paláců, světoznámých galerií a typických zapadlých hospůdek až po kamenité pobřeží místy lemované ostrými útesy, divoká vřesoviště i pláže s bělostným pískem.

Anglie je největší zemí Velké Británie a kolébkou mnoha atrakcí, které zná a miluje celý svět. Pochází odtud kopaná i ragby, hudba Beatles a Sex Pistols, detektivové Sherlock Holmes a Hercule Poirot, sportovní kabriolety.... Anglie je ostrovní země s historií dlouhou více než dva tisíce let, jejímiž klenoty jsou venkovské domy, hrady, pěkná městečka, ikonické památky, velkorysá venkovská příroda, obnovená velkoměsta i pozoruhodné pobřeží.

Skotsko - to jsou hluboká zelená údolí vklíněná do majestátních hor, nepřístupné hrady zrcadlící se v temných a rašelinou zbarvených jezerech. Skotsko jsou mokřiny porostlé purpurovým vřesem nebo žlutým janovcem a kručinkou. Je to krajina všude okolo vás posetá ovcemi. Nádherná jsou také skotská pohoří, ostrovy a nížiny. Je to gejzír přírodních krás a jeden z několika posledních koutů divočiny v celé Evropě. Skotsko se svou Highlands, ostrovy a Lowlands je oslavou divoké přírody. Ve Skotsku máte na dosah města Edinburgh, Glasgow, Aberdeen a Dundee, kolem kterých se prostírají nekonečné plochy panenské přírody. Můžete zahlédnout jelena vyrážejícího z úkrytu, orly skalní, nebo dokonce orlovce říčního, jak se vám vznáší nad hlavou. Nádherní lososi a pstruzi v divokých potocích lákají rybáře a na skalnatém pobřeží si hoví tuleni. Skotskem se můžete procházet po celý den a nepotkat přitom jedinou lidskou bytost.

Královské Skotsko vč. ostrova Skye s českým průvodcem - Velká Británie - Královské Skotsko vč. ostrova Skye s českým průvodcem

Královské Skotsko vč. ostrova Skye s českým průvodcem

8
Skotsko - to nejlepší včetně ostrova Skye, po zemi i vlakem - Velká Británie -

Skotsko - to nejlepší včetně ostrova Skye, po zemi i vlakem

10
Královské Skotsko vč. ostrova Skye s českým průvodcem - Velká Británie

Královské Skotsko vč. ostrova Skye s českým průvodcem

8
Více informací od
Skotsko - to nejlepší včetně ostrova Skye, po zemi i vlakem - Velká Británie

Skotsko - to nejlepší včetně ostrova Skye, po zemi i vlakem

10
Více informací od
loading