facebook
Marco Polo - Velká migrace pakoňů: Úžasný přírodní jev v Serengeti a Masai Maře

Velká migrace pakoňů: Úžasný přírodní jev v Serengeti a Masai Maře

Být svědkem Velké migrace pakoňů je pro milovníky přírody a cestovatele zážitek, který patří na seznam nejlepších. Samotný rozsah a dramatičnost migrace spolu s úchvatnou krajinou Serengeti a Masai Mara z ní činí jednu z nejpozoruhodnějších událostí v divoké přírodě na světě. Ať už migraci pozorujete z horkovzdušného balonu, safari vozidla nebo z břehů řeky Mara, nabízí hluboké spojení se světem přírody a připomíná trvalý rytmus života v divočině.

Více
Marco Polo - Velká příkopová propadlina – africký ráj safari

Velká příkopová propadlina – africký ráj safari

Velká příkopová propadlina (Great Rift Valley) je jedním z nejvýznamnějších geologických útvarů na světě. Táhne se od Sýrie na severu až po Mosambik na jihu Afriky a zahrnuje mnoho jezer, hor, sopek a údolí. Tento impozantní přírodní fenomén je nejen fascinující z geologického hlediska, ale také nabízí jedinečné příležitosti pro safari, díky bohaté biodiverzitě a rozmanitým ekosystémům, které v této oblasti najdete.

Více
Marco Polo - 10 důvodů proč navštívit národní park Tarangire v Tanzanii

10 důvodů proč navštívit národní park Tarangire v Tanzanii

Národní park Tarangire je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst pro safari v Tanzanii. Tento park nabízí návštěvníkům jedinečné zážitky a neopakovatelné scenérie. Přesto ho spoustu návštěvníků Tanzanie mine bez povšimnutí a co nejrychleji se vydá do kráteru Ngorongoro, nebo do Serengeti. Když připravujeme individuální cesty na safari v Tanzanii pro naše klienty, snažíme se je přesvědčit, že návštěva Tarangire opravdu stojí za to. A po návratu z cesty jsou vždy velmi rádi, že Tarangire navštívili. 

Více
Marco Polo - Je vhodné cestovat na safari s dětmi?

Je vhodné cestovat na safari s dětmi?

Plánujete rodinnou dovolenou a zvažujete, zda je safari vhodné i pro děti? Safari může být nejen nezapomenutelným dobrodružstvím, ale také skvělou příležitostí k učení a poznávání přírody. Především pro děti starší 8 let může být taková cesta fascinující a obohacující zážitek. Pojďme se podívat, proč byste měli zvážit safari s dětmi a jak vám cestovní kancelář Marco Polo zajistí bezpečnou a pohodlnou cestu.

Více
Marco Polo - Do Peru s českým průvodcem, nebo bez cestovky? Toť otázka.

Do Peru s českým průvodcem, nebo bez cestovky? Toť otázka.

Plánujete cestu do Peru a zvažujete, zda se vydat s odborným českým průvodcem nebo cestovat na vlastní pěst? Obě možnosti mají své výhody a nevýhody, které závisí na vašich preferencích, zkušenostech a očekáváních. Pojďme si přiblížit, co každá z těchto variant nabízí.

Více
Marco Polo - Peru - Salkantay trek

Peru - Salkantay trek

Salkantay trek je jednou z nejpopulárnějších a nejkrásnějších turistických tras v Peru, která vede přes vysoké Andy a nabízí úchvatné výhledy na horské masivy, ledovce a exotickou přírodu. Tento trek je skvělou alternativou k slavné Inca Trail a poskytuje nezapomenutelný zážitek pro milovníky vysokohorských treků a dobrodružství. Cesta vás zavede do nitra andské krajiny a umožní vám objevit kouzlo peruánských hor.

Více
Marco Polo - Selous (Nyerere) – chráněná oblast - informace

Selous (Nyerere) – chráněná oblast - informace

Selous Game Reserve, nyní známá jako Nyerere National Park, je jednou z největších chráněných oblastí v Africe. Tento rozlehlý park, pojmenovaný po prvním prezidentovi Tanzanie Juliusu Nyererem, se rozprostírá na ploše více než 50 000 km². Selous je známý svou bohatou biodiverzitou a nezasaženou přírodou, což z něj činí ideální destinaci pro milovníky safari a dobrodruhy hledající autentický africký zážitek.

Více
loading