facebook
Marco Polo - Taita Hills - chráněné území v Keni - informace

Taita Hills - chráněné území v Keni - informace

"Objevujte divočinu a kouzlo Taita Hills!"

Taita Hills je název pohoří nacházejícího se v jihovýchodní Keni, nedaleko hranic se Tanzanií. Tato oblast je součástí většího ekosystému známého jako Tsavo, který se skládá z dvou národních parků, Tsavo East a Tsavo West. Taita Hills jsou součástí Tsavo West National Park.

Pohoří Taita Hills se nachází přibližně 200 kilometrů východně od Nairobi, hlavního města Keni. Jejich nejvyšší vrchol dosahuje výšky kolem 2 200 metrů nad mořem. Taita Hills jsou charakteristické svou zelenou krajinou, která je tvořena převážně tropickými lesy, horskými loukami a bujnou vegetací. 

Více
Marco Polo - Dovolená v Thajsku - ostrov Koh Lipe

Dovolená v Thajsku - ostrov Koh Lipe

"Koh Lipe - Křišťálové vody, bílý písek, absolutní relaxace."

Koh Lipe je tichý ráj v Andamanském moři. Svojí tropickou krásou, azurovými vodami a bílými plážemi, láká návštěvníky ze všech koutů světa. Ostrov nabízí šnorchlování a potápění v korálových útesech, kde se setkáte s úchvatným podmořským životem. Relaxujte na pláži, pozorujte západy slunce a užívejte si nekonečný klid. Koh Lipe je známý svou klidnou atmosférou a přátelským prostředím. Objevte jeho barefoot luxus v pohodlných plážových chatkách nebo luxusních resortech. To vše vytváří dokonalou dovolenou v Thajsku, kde se váš stres rozplyne a vy se propadnete do nekonečného klidu. 

Více
Marco Polo - Dovolená v Thajsku - město Chiang Mai

Dovolená v Thajsku - město Chiang Mai

"Vstupte do magického světa Chiang Mai - chrámy, trhy a dobrodružství v severním Thajsku!"

Dovolená v Thajsku má mnoho podob. I jednotlivé typy dovolené v Thajsku mají mnoho variant. Pokud "jen" odpočíváte u moře, můžete si vybrat malinký ostrov, kam zamíří jen pár turistů, přes letoviska vyhlášená svou elegancí, až po rušná a trochu divoká místa, plná zábavy. A podobné je to u poznávacích zájezdů po Thajsku. Můžete putovat po mnoha historických městech, plných chrámů a paláců. Můžete se toulat téměř nedotčenou přírodou v deštném pralese, na horách, na jezerech a řekách. Můžete mířit za horskými kmeny, které udržují dávné tradice, nebo trávit čas v moderních městech. A samozřejmě si můžete namíchat svůj koktejl z několika zajímavých ingrediencí.

Pokud se vydáte za poznáním, neměli byste vynechat návštěvu Chiang Mai. Chiang Mai je druhé největší město v Thajsku a významný turistický cíl. Město se nachází v severním Thajsku a je obklopené krásnou přírodou, horami a bujnou zelení. Chiang Mai je známé svou bohatou historií, kulturou a tradičním thajským duchem.

Město je domovem mnoha chrámů, z nichž nejvýznamnější je Wat Phra That Doi Suthep. Tento chrám se nachází na kopci a nabízí úchvatný výhled na město. Dalšími populárními chrámy jsou Wat Chedi Luang, Wat Phra Singh a Wat Suan Dok. 

Více
Marco Polo - Dovolená v Thajsku - město Lampang

Dovolená v Thajsku - město Lampang

"Lampang: Kde historie ožívá a září! "

Dovolená ve městě Lampang je obohacující a autentický zážitek, který vám umožní ponořit se do thajské kultury a objevovat historické a přírodní krásy tohoto místa. Město Lampang je tichým a malebným místem, které vás přenese zpět v čase a nabídne vám jedinečný pohled na tradiční thajskou kulturu a životní styl.

Navíc nedaleko Lampangu, směrem na sever najdete úchvatné místo se skalním chrámem  Wat Chaloem Phra Kiat. Tohle místo si určitě nenechte ujít.

Více
Marco Polo - Dovolená v Thajsku - město Sukhothai

Dovolená v Thajsku - město Sukhothai

"Ožijte minulostí v Sukhothai: Křižovatka historie, krásy a duchovna!" 

Sukhothai je historické město nacházející se v severním Thajsku. Bylo hlavním městem stejnojmenného království Sukhothai, které se rozkládalo v 13. a 14. století. Město je známé svými starobylými ruinami a archeologickými nalezišti, které jsou dnes součástí Sukhothai Historical Park, zařazeného na seznam světového dědictví UNESCO. V Sukhothai můžete obdivovat krásné chrámy, sochy Buddhy a historické zbytky, které svědčí o bohaté minulosti a kulturním dědictví tohoto regionu. Sukhothai je fascinujícím místem pro milovníky historie a kultury, kteří chtějí poznat thajské kořeny a prozkoumat starověké památky.

Více
Marco Polo - Dovolená v Thajsku - ostrov Koh Lanta

Dovolená v Thajsku - ostrov Koh Lanta

"Koh Lanta - Klenot Andamanského moře: Pláže snů, klid a dobrodružství!" 

Dovolená v Thajsku může mít mnoho podob. Thajsko nabízí úchvatné pláže, bohatou kulturu, chutnou kuchyni a úsměv na každém kroku. Otevřete se vůni kadidla v chrámech, ochutnejte pikantní Pad Thai na ulici a potápějte se do azurového moře s korálovými útesy. Procházejte se po tržištích, kde se prodávají barevné textilie a ručně vyrobené suvenýry. Objevujte historická města, jako je Ayutthaya a Sukhothai, a uctěte památky minulosti. Zažijte přírodní krásy v Chiang Mai, Khao Sok nebo Phi Phi ostrovech. Thajsko je zemí, která oslní vaše smysly a přinese vám dovolenou plnou nezapomenutelných zážitků.

Dovolená na ostrově Koh Lanta nabízí dokonalou kombinaci tropické krásy, relaxace a dobrodružství. Své smysly uspokojíte nádhernými plážemi s jemným pískem a tyrkysově modrou vodou. Můžete se potápět nebo šnorchlovat v korálových útesech, prozkoumávat přírodní rezervace a vodopády, nebo se vydat na výlet lodí k nedotčeným ostrůvkům. Koh Lanta je také místem pro relaxaci a wellness, kde si můžete dopřát masáže a wellness procedury. Přátelská atmosféra ostrova a chutná thajská kuchyně dodají vaší dovolené na Koh Lanta zvláštní kouzlo.

Více
Marco Polo - Dovolená v Thajsku - ostrov Koh Hai Ngai

Dovolená v Thajsku - ostrov Koh Hai Ngai

Ponořte se do světa tropického ráje na ostrově Koh Hai, skrytém klenotu Andamanského moře.

Tato oáza klidu nabízí dokonalý únik z každodenního shonu a umožňuje vám prožít nezapomenutelnou dovolenou v Thajsku.

Ostrov Koh Hai je synonymem pro pláže z bílého písku, které se rozkládají podél tyrkysových vod Andamanského moře. Zde můžete relaxovat na pláži obklopené kokosovými palmami, nasávat sluneční paprsky a poslouchat zvuky přírody, které vás okouzlí.
Tento ostrov je dokonalým útočištěm pro ty, kteří hledají klid a romantiku. Můžete se procházet po pláži se svými blízkými, užívat si nádherných západů slunce a rozpouštět se v teplých vlnách moře. Pokud jste dobrodružné povahy, nezapomeňte využít šnorchlování nebo potápění, abyste objevili fascinující podmořský svět s korálovými útesy a pestrobarevnými rybami.

Více
loading