facebook
Marco Polo - Kdy a kam se vydat na dovolenou v Keni?

Kdy a kam se vydat na dovolenou v Keni?

Kdy a kam na dovolenou v Keni? Dlouho opomíjená destinace, žijící tak trochu ve stínu Zanzibaru a Tanzanie se stává stále častěji cílem dovolené ve Východní Africe, dovolené pro Čechy, kteří hledají krásnou pláž nebo kvalitní safari.

Více
Marco Polo - Safari je ideální rodinnou dovolenou

Safari je ideální rodinnou dovolenou

Zažívám to stále častěji. Rodiče chtějí ukázat svým dětem svět. Chtějí, aby viděli, že svět je mnohem větší a složitější, než je jejich vlastní země. Dokonce mnohem větší a složitější než Evropa a dovolená není pouze pláž, lenošení a všeobecné veselí. Rodiče stále častěji berou děti do světa i za poznáním. A stále častěji i do zemí, kam by to jejich vlastní rodiče ani nenapadlo. Co může rodině přinést společná cesta na safari?

Více
Marco Polo - Zakázané ovoce

Zakázané ovoce

Snažím se na veřejnosti hájit právo na svobodné cestování. Mnoho lidí mne za to odsuzuje a pokládá mne za ďáble, který chce pro mrzký peníz zapomínat na nebezpečí. Kdo mne zná, ví, že peníze v mém snažení nehrají roli. Cestování jsme možná dříve považovali za samozřejmost, bylo součástí našeho životního stylu, bylo nedílnou součástí našich životů. Už nikdy nebude cestování jako dřív. Svět je v rozpacích a neví si se současnou situací rady. Můžeme cestovat? Nemůžeme? Je to bezpečné? Ohrozíme sebe nebo ostatní?

Více
Marco Polo - Posvátná hora Koya san v Japonsku

Posvátná hora Koya san v Japonsku

Japonsko je zemí extrémů. Na jedné straně supermoderní společnost, známá svou vyspělou technikou, obětavostí zaměstnanců, vysokým tempem a velice tvrdými podmínkami života ve velkých městech, a na druhé straně kult dokonale upravených parků, buddhistických klášterů, tichých zákoutí a posvátných míst. Přímořská Ósaka patří k nejznámějším a nejmodernějším městům Japonska. Pulzuje dynamickým až divokým životním tempem. Ale jen o pár desítek kilometrů dál vám ukáže Japonsko úplně jinou tvář – posvátnou horu Koya s chrámovým komplexem Koya–san.

Více
Marco Polo - Velká migrace pakoňů - pojízdná prodejna masa

Velká migrace pakoňů - pojízdná prodejna masa

<p>Pakoně (Connochaetes taurinus). Jsou motorem největší pravidelné migrace suchozemských zvířat na světě. Bez nich by východní Afrika nebyla východní Afrikou. Zasloužili by si být součástí tzv. Velké pětky. Bez nich by po savanách a v buších neběhalo tolik predátorů. Záměrně píši v množném čísle. Vidět jednoho lva je zážitek. Vidět jednoho nosorožce je zážitek. Vidět jednoho pakoně je o ničem, ale vidět jich najednou stovky a tisíce je dech beroucí věc. Na pakoně se prostě musí myslet v množném čísle.</p>

Více
Marco Polo - Asijský Mauricius - ostrov Langkawi

Asijský Mauricius - ostrov Langkawi

Při dnešním pohodlném spojení do Kuala Lumpuru nebo Singapuru, je jen otázkou času, kdy mnohem více Čechů a Moravanů objeví tuhle zelenou perlu - ostrov Langkawi.

Více
Marco Polo - Taj Mahal - nevěřte staré báji o lásce

Taj Mahal - nevěřte staré báji o lásce

Všichni slyší stejný příběh o veliké lásce. Příběh skvěle dokresluje nádheru stavby. Průvodci štěbetají pohádku o krásné princezně a zamilovaném princi v mnoha jazycích. Jenže co když to místo pohádky byl vlastně thriller?

Více
loading