facebook
Svatá Lucie -

Svatá Lucie

Popis destinace

Vulkanický ostrov Svatá Lucie je divokým, hornatým karibským rájem, který snese jenom stěží srovnání s jinými karibskými destinacemi. Pro svou krásu byla Svatá Lucie často přezdívaná "Helen of the West Indies" po legendární antické krásce, kvůli které vedli Řekové s Trojany dlouhou desetiletou válku. V průběhu 18. století sváděli o nadvládu nad ostrovem boje Francouzi s Angličany. Celkem 14 krát změnila St. Lucia svého vládce, aby se konečně v roce 1814 na základě "Pařížské dohody" stala britskou kolonií.

Jižní část ostrova je neustále vulkanicky činná, na úbočí kráteru Soufriére vyvěrá mnoho horkých pramenů - potenciálních zdrojů geotermální energie. Na Svaté Lucii najdou návštěvníci pláže, hornaté vnitrozemí ostrova s rozmanitou tropickou vegetací, bujné deštné lesy, malebná městečka se směsicí francouzské i anglické koloniální minulosti – to vše v poklidné karibské atmosféře.

Stručně řečeno, Svatá Lucie je anglický ostrov s francouzským šarmem i kuchyní. Vyhledávaná je především milovníky turistiky, luxusní klientelou a také svatebčany. Místní pláže jsou černé sopečné, vysoké hory dotvářejí pocit ráje a poznávacím znamením jsou dva kužele nazývané "Les Pitons".

Exkluzivní karibská kombinace Barbados, Grenada a Svatá Lucie - Svatá Lucie -

Exkluzivní karibská kombinace Barbados, Grenada a Svatá Lucie

9
Sandals Halcyon Beach - Svatá Lucie -

Sandals Halcyon Beach 4,5* - All Inclusive

7-10-12
Zoëtry Marigot Bay St. Lucia - Svatá Lucie -

Zoëtry Marigot Bay St. Lucia

7-10-14
Exkluzivní karibská kombinace Barbados, Grenada a Svatá Lucie - Svatá Lucie

Exkluzivní karibská kombinace Barbados, Grenada a Svatá Lucie

9
Více informací od 154 900
Sandals Halcyon Beach - Svatá Lucie

Sandals Halcyon Beach 4,5* - All Inclusive

7-10-12
Více informací od 124 500
Zoëtry Marigot Bay St. Lucia - Svatá Lucie

Zoëtry Marigot Bay St. Lucia

7-10-14
Více informací od 98 900
loading