facebook
Uzbekistán - Uzbekistan_Taškent

Uzbekistán

Popis destinace


Uzbekistán je pro turisty velmi atraktivní destinací, díky své bohaté historii, kultuře a architektuře spojené s Hedvábnou stezkou. Zde jsou hlavní důvody, proč by turisté měli zvážit návštěvu Uzbekistánu:

Historické města: Samarkand, Buchara a Chiva jsou města, která jsou UNESCO světovým dědictvím a nabízí nádherné příklady islámské architektury, včetně mešit, mauzoleí a madras. Tyto města představují některé z nejstarších a nejlépe zachovaných příkladů islámské architektonické kultury ve Střední Asii.

Bohatá kultura: Uzbekistán má živou kulturu s hlubokými tradicemi v hudbě, tanci a výtvarném umění. Turisté mohou zažít autentické kulturní festivaly a poznat místní zvyky a tradice.

Přírodní krásy: Kromě městských památek Uzbekistán nabízí i krásné přírodní scenerie, včetně pohoří, pouští a úrodných údolí. Národní parky jako je Ugam-Chotqol nabízí možnosti pro trekking, kempování a pozorování divoké přírody.

Geografické Informace


Uzbekistán je země ležící ve Střední Asii s následujícími základními geografickými údaji:

Poloha: Uzbekistán je dvojitě vnitrozemský stát, obklopený pěti zeměmi: Kazachstánem na severu a západě, Kyrgyzstánem na severovýchodě, Tádžikistánem na jihovýchodě, Afghánistánem na jihu a Turkmenistánem na jihozápadě.
Rozloha: Země má plochu přibližně 447,400 čtverečních kilometrů, což ji činí 56. největším státem světa.
Terén: Geografie země zahrnuje širokou škálu terénů, od rovinatých pouštních oblastí (Aral a Kyzylkum) po horské oblasti na východě a severovýchodě.

Podnebí

Podnebí: Uzbekistán má kontinentální podnebí s dlouhými, horkými léty a krátkými, chladnými zimami. Teplotní rozdíly mezi létem a zimou mohou být extrémní.

Uzbekistán - klidný orient - Uzbekistán - Uzbekistan_Buchara_sokolník

Uzbekistán - klidný orient

7
Uzbekistán - klidný orient - Uzbekistán

Uzbekistán - klidný orient

7
Více informací od 45 770
loading