facebook
Egypt -

Egypt

Popis destinace

Egypt je země s tisíciletou historií a možná proto nám odkrývá tu zvláštní tajuplnou atmosféru, která v nás vyvolává úctu a respekt. Může nás udivit znalost přírodních zákonů našich předků před několika tisíci lety. Obrovské sochy, překrásně zdobené stěny chrámů nás usvědčují o tom, že naši předci měli obrovský cit pro umění. U úpatí pyramidy se můžete zamýšlet nad tím, jak je možné vystavět něco tak dokonalého a monumentálního jako je Cheopsova pyramida. V egyptských městech najdete nejmodernější civilizaci používající luxusní výrobky moderního světa, ale také opravdovou chudobu, ve které obyčejný chléb znamená život.

Osud egyptské krajiny závisel po celá tisíciletí na nilských záplavách. Nil poskytuje díky svojí vodě dary k obživě. Plavba na Nilu vám poskytne uvolnění a odpočinek s překrásnými pohledy na staroegyptské chrámy. Nebo si můžete vychutnat magické kouzlo pouště a o to víc také oceníte nádheru barev a života v oázách. I přes nelehký boj o přežití v poušti se budete neustále setkávat s upřímnými úsměvy Egypťanů a s jejich neutuchající, neúmornou energií, přivádějící vás někdy k šílenství.

Pobřeží Rudého moře vám poskytne odpočinek, stejně jako nepřeberné množství aktivit. Nejúžasnější z nich je asi pozorování podmořského života. Pestré rybky proplouvající mezi nádherně zabarvenými koráli vás jistě nenechají chladnými. Dávejte však pozor a snažte se být co nejvíce šetrní k tomuto pohádkovému království, které se vytvářelo tisíce let a poskytuje útočiště tisícům druhů živočichů.

Rozhodně se nevrátíte domů z cest po Egyptě bez zážitků. Budete nasáklí atmosférou starověkého Egypta a Vaše vzpomínky z dobrodružné návštěvy Egypta, kde je opravdu co poznávat, vám navždy zůstanou. A stojí to opravdu za to.

Plavba po Nilu s česky mluvícím průvodcem a pobyt u moře - Egypt - chrám Karnak

Plavba po Nilu s česky mluvícím průvodcem a pobyt u moře

10
Plavba po Nilu s česky mluvícím průvodcem a pobyt u moře - Egypt

Plavba po Nilu s česky mluvícím průvodcem a pobyt u moře

10
Více informací od 46 900
loading