facebook
Německo -

Německo

Popis destinace

Rujána, kam kdysi mířili každé léto tisíce Čechů za mořskými vodami Baltu, bývala ztělesněním ideálu rodinné dovolené. Od té doby už nějaký čas uběhl a Rujána, a s ní celé Německo, upadli v zapomnění. Znáte snad někoho, kdo byl v Německu na dovolené?

A přitom Německo umí nabídnout nesmírně bohatou škálu vyžití. Okusit tu lze kulturní dědictví s 4.000 muzei,která vás vtáhnou do úžasného světa dějin, techniky, umění či přírody. Třeba Německé muzeum v Mnichově vystavuje jednu z nejvýznamnějších expozic techniky na světě… Navštívit je možné německá města zapsaná na seznamu kulturního dědictví UNESCO, zaposlouchat se do vážné hudby na některém z mnoha festivalů a mnoho dalšího.

Pro milovníky aktivní dovolené jsou tu Bavorsko a Sasko. A to nemusíte jezdit daleko. Garmisch-Partenkirchen na úpatí Zugspitze patří k nejatraktivnějším oblastem Bavorských Alp. Nabídne skvělé vyžití pro milovníky pěší horské turistiky nebo cyklistiky. Po sportovním dni je čas na odpočinek a relaxaci v lázníchči dobré restauraci. V samotném srdci Bavorska leží přírodní park Altmühltal. Se svými téměř 3000 km² je jedním z největších přírodních parků Německa a je také rájem pro všechny, kteří si chtějí užít aktivní odpočinek v pohádkově krásné krajině. Kouzlo přírody, tradice vinařství, životní optimismus a romantiku řeky objevíte také v Saském Polabí při cyklistických výpravách.

Cyklistika v Německu je samostatná kapitola. Ze 200 dálkových cyklostezek vedoucích různými regiony není snadné vybírat: ambiciózní cyklista se možná bude chtít vyšplhat na vrcholky Alp, cyklista požitkář zamíří spíše k vinohradům. Pro rodiny jsou ideální například stezky podél říčních toků. Využijte na své cestě po německých městech a regionech více než 70 000 km cyklistických stezek.

loading