facebook
Kambodža -

Kambodža

Popis destinace

Byť tato země patří mezi nejchudší v celé oblasti, svým návštěvníkům nabízí v mnohém daleko víc než slavní sousedé Thajsko a Vietnam. Mezi lákadla patří krásná příroda, památky a také přívětivá atmosféra, kterou vytvářejí místní obyvatelé. Autenticita tradiční Kambodži je tím, co ji odlišuje od turisticky slavnějších zemí.

Hlavním symbolem Kambodži se staly pozůstatky chrámů Angkor Watu.Za touto památkou sem cestují lidé z celého světa a jeho rozvaliny zaujmou i ty nejzkušenější cestovatele. Nejen slavný Angkor Wat, ale také Bayon a mnohé další a neméně atraktivní chrámy tohoto města nadchnou i zcestovalé návštěvníky.

Těm, kdo vyhledávají turisticky neobjevené kouty světa, nabídne Kambodža ještě mnohem víc. Čeká na vás, až ji objevíte a ona vám bude moci ukázat svou opravdovou tvář. Vždyť i temná 70. léta, kdy Pol Pot a jeho Rudí Khmérové vyvraždili téměř 50 % celé populace, patří k této zemi. Tváří tvář této kapitole dějin musíte obdivovat obrovskou vůli a pracovitost místních obyvatel na cestě k lepší budoucnosti.

Zapomenout nesmíme ani na nádherné pláže v Sihanoukville na pobřeží tyrkysového moře. Bílý písek, palmy a teplé moře lákají k odpočinku. A přijde-li vám odpočinek na soukromé pláži nudný, vyražte „tuk-tukem“ na sousední veřejnou pláž s mnoha bary, hospodami a diskotékami. I taková je Kambodža.

loading