facebook
Tanzanie -

Tanzanie

Popis destinace

Tak jako je tanzanit neopakovatelným drahým kamenem, tak je Tanzanie neopakovatelnou destinací. Se slavným kráterem Ngorongoro, národním parkem Serengeti, nejvyšší horou Afriky Kilimanjarem, ostrovem Zanzibar a mnoha dalšími zajímavými místy patří bezesporu k zemím, které by neměli cestovatelé minout. Jedna z nejdemokratičtějších, politicky a ekonomicky nejstabilnějších zemí tzv. „Černé Afriky“ má velmi kvalitní infrastrukturu, budovanou především pro náročnější klientelu. Vše je o něco dražší než v sousední Keni, ale při dobrém výběru tras, hotelů a kempů je vyšší cena vyvážena opravdu ojedinělými zážitky.

Je jen málo míst v Indickém oceánu, kde se tak krásně prolnulo několik kultur a náboženství, jako na Zanzibaru. Ostrov kdysi patřil sultánovi z Ománu a v té době zde byly založeny dynastie řezbářů, které po staletí vyrábí světoznámé dveře a okna z tropických dřev. Pak se stal Zanzibar zastávkou na cestách portugalských, holandských a anglických obchodníků do Asie a všechny tyto kultury měly vliv nejen na architekturu, ale i na vzdělání a politiku. Dnes je ostrov znám mnoha plážemi, z nichž některé jsou kryté korálovým reefem a vhodné ke koupání.

Tanzanie je velmi přátelskou destinací pro rodinnou dovolenou a rodinné safari je zážitkem, na který budete vzpomínat ještě po letech.

Expedice Východní Afrika s anglicky mluvícím průvodcem - Tanzanie -

Expedice Východní Afrika s anglicky mluvícím průvodcem

11
Safari v Tanzánii - to nejlepší ze severní Tanzánie - Tanzanie -

Safari v Tanzánii - to nejlepší ze severní Tanzánie

10
Tanzánie - cesta nejen do kráteru Ngorongoro - Tanzanie -

Tanzánie - cesta nejen do kráteru Ngorongoro

5
Expedice Východní Afrika s anglicky mluvícím průvodcem - Tanzanie

Expedice Východní Afrika s anglicky mluvícím průvodcem

11
Více informací od 65 600
Safari v Tanzánii - to nejlepší ze severní Tanzánie - Tanzanie

Safari v Tanzánii - to nejlepší ze severní Tanzánie

10
Více informací od 90 000
Tanzánie - cesta nejen do kráteru Ngorongoro - Tanzanie

Tanzánie - cesta nejen do kráteru Ngorongoro

5
Více informací od 48 900