facebook
Maledivy -

Maledivy

Popis destinace

Souostroví Maledivy je roztroušeno kolem rovníku v Indickém oceánu a představuje sen o tropickém ráji a romantické dovolené. Ostrovy jsou lemovány nádhernými písčitými plážemi, které zpevňují palmové háje. Všechny ostrovy jsou obklopeny korálovými útesy, ve kterých žijí nejrůznější druhy okouzlujících, někdy až magicky krásných mořských živočichů.

Maledivské souostroví se skládá z 1.190 ostrovů, které zabírají dohromady 90.000 čtverečních kilometrů. Žádný z ostrovů nevyčnívá nad mořskou hladinu více 2 – 3 m. Pokud tedy hladina moře stoupne, hrozí, že všechny atoly zmizí pod mořskou hladinou. Maledivské souostroví tvoří jednotlivé atoly, které dosahují v průměru až několik desítek kilometrů. Každý atol je tvořen skupinou ostrůvků a korálovým útesem ve tvaru prstence. Uprostřed atolu je korálová laguna, ve které žijí tisíce zajímavých podmořských živočichů. To vytváří ideální podmínky pro potápění a šnorchlování.

Maledivy svou krásou podmořského života musí okouzlit snad každého. Stačí jednou se ponořit pod mořskou hladinu a chvíli pozorovat podmořské království. Díky tomu, že v laguně je klidná ničím nezkalená voda, je tu výborná viditelnost. Místo si tu najdou zkušení i amatérští potápěči. Určitě pod hladinou objevíte želvy, rejnoky, chobotnice, malé druhy žraloků, velké okouny, murény, barracudy a tisíce další druhů ryb a živočichů.

Adaaran Club Rannlhi (3* plus) - Maledivy -

Adaaran Club Rannlhi (3* plus)

7
Luxusní okruh Srí Lankou a pobyt na Maledivách - Maledivy - Polonnaruwa - v Gal Vihara na konci areálu se nachází několik neuvěřitelných soch Buddhy vytesaných přímo do skály

Luxusní okruh Srí Lankou a pobyt na Maledivách

9
Adaaran Club Rannlhi (3* plus) - Maledivy

Adaaran Club Rannlhi (3* plus)

7
Více informací od 56 900
Luxusní okruh Srí Lankou a pobyt na Maledivách - Maledivy

Luxusní okruh Srí Lankou a pobyt na Maledivách

9
Více informací od 186 500