facebook
Austrálie -

Austrálie

Popis destinace

Korálové útesy zvou k potápění, panenská příroda, zajímavé tradice, kosmopolitní města jako Sydney či Melbourne, uvolněná atmosféra Australanů, exotický Cairns a vůbec neopakovatelné kouzlo Austrálie sem přitahuje stále více návštěvníků.

Austrálie je velmi málo členitá, přesto její příroda nabízí spoustu zajímavých rozmanitostí. Díky izolaci tohoto kontinentu zde žijí některé neobvyklé endemické druhy zvířat – například klokani, medvídek koala, pes dingo nebo ptakopysk. Za nejzajímavější přírodní skvost Austrálie však bývá pokládán okolní oceán. Ten proslul především díky bohatému podmořskému životu v oblasti největšího korálového útesu na světě, který se táhne podél australského pobřeží.

Ale také nekonečné vnitrozemí je pro Evropana lákavé. Stovky a tisíce kilometrů nehostinné krajiny, prázdnota, kde je slyšet jen vánek větru patří k tomu, na co se nezapomíná. Zastavit na silnici bez jediné zatáčky, která se táhne do dáli před i za vámi a poslouchat absolutní ticho. Vzduch se horkem tetelí, vidíte jen fatu morganu. Slyšíte nic a všechno. Je slyšet každá malá muška, slyšíte letět i prach…

A místa jako Ayers Rock či Uluru není třeba ani zmiňovat. Sydney vás uvítá s otevřenou náručí a Cairnsnadchne atmosférou a korálovými útesy.

loading