facebook
Mexiko -

Mexiko

Popis destinace

Mexiko je největším státem střední Ameriky a vyznačuje se nesmírnou kulturní i společenskou různorodostí. Pomineme-li slavnou severní hranici s USA, která je oblíbeným námětem mnoha hollywoodských filmů, je Mexiko zdrojem výjimečného historického a kulturního bohatství. Mexiko bylo již od 1. tisíciletí před n. l. zemí vyspělých civilizací. První významnější byli Olmékové a potom Mayové (kolem roku 300 n.l.). Právě Mayové stavěli slavné kamenné pyramidy a byli znalci astronomie. Kromě Mayů žili v Mexiku Toltékové a potom Aztékové, kteří založili Tenochtitlán (dnešní Mexico City) a jejich říše, stejně tak jako říše Mayů, přežila až do příchodu Španělů.

Mexiko nabízí pro každého něco atraktivního. Metropoli Mexika můžete milovat nebo nenávidět. Má vše, co čekáte od druhého největšího města planety. Záhadný kotel zvaný Mexico City vře a bublá v obrovském údolí, ve kterém se rozkládá. Výsledkem je znečištěné a věčně pospíchající kosmopolitní megaměsto různých zvuků, hnědavého ovzduší, zelených parků, koloniálních paláců, světově známých muzeí a neskutečně špinavých chudinských obydlí.
Trosky Tenochtitlánu leží asi 45 km severovýchodně od hlavního města Mexika. V době svého rozkvětu pokrývalo město plochu přes 30 kilometrů čtverečních a žilo v něm až 200 000 lidí. Dominantou Tenochtitlánu je mohutná čtyřvrstvá Pyramida slunce, každá strana má délku 220 m - podobně jako její protějšek egyptská Cheopsova pyramida. Severně od pyramidy slunce je 42 m vysoká Pyramida měsíce, jejíž strany měří u základny 145 m. Podle Aztéků se na ní kdysi tyčila gigantická socha, která mohla vážit 20 tun.

El Dorado Seaside Suites - Mexiko -

El Dorado Seaside Suites

7
Mayské poklady Yucatanu a pobyt u moře - Mexiko -

Mayské poklady Yucatanu a pobyt u moře

8
Poloostrov Yucatán Fly & Drive - Mexiko -

Poloostrov Yucatán Fly & Drive

8
Poznávací zájezd - Putování Mexikem s českým průvodcem - Mexiko -

Poznávací zájezd - Putování Mexikem s českým průvodcem

14
El Dorado Seaside Suites - Mexiko

El Dorado Seaside Suites

7
Více informací od 70 900
Mayské poklady Yucatanu a pobyt u moře - Mexiko

Mayské poklady Yucatanu a pobyt u moře

8
Více informací od 73 500
Poloostrov Yucatán Fly & Drive - Mexiko

Poloostrov Yucatán Fly & Drive

8
Více informací od 39 900
Poznávací zájezd - Putování Mexikem s českým průvodcem - Mexiko

Poznávací zájezd - Putování Mexikem s českým průvodcem

14
Více informací od 75 500