facebook
Slovinsko -

Slovinsko

Popis destinace

Slovinsko je neuvěřitelně rozmanitá země. Jeho největší předností je překrásná příroda, kde si můžete vychutnat jak horské, tak přímořské klima nebo velké množství krasových jevů, zejména jeskyní. Slovinsko je průsečíkem vlivů kulturních (vlivy starých Římanů a Slovanů) a geografických. Setkávají se tu významné evropské regiony: Alpy, Dinárské hory, Panonská pánev a Středomoří. Je to také 3. nejzalesněnější země EU (hned po Finsku a Švédsku). Své významné postavení mají i vinice, které zabírají celých 161 km2.

TIPY NA VÝLETY:
Piran – slovinské Benátky na poloostrově mezi Piranským zálivem a Strunjanským zálivem. Leží jen pár kilometrů od Portoroži. Staré přístavní město je muzeem klasické medievální architektury.

Jezero Bled – symbol Slovinska a místo, kam z celé země zavítá nejvíce turistů. Jedinečný ráz jezeru dává ostrůvek uprostřed a hory, které jezero obklopují.

Jezero Bohinj a vodopády Savica – nejhlubší slovinské jezero ledovcového původu. O nic méně krásné než je Bled, nicméně mnohem klidnější. Jezero se příznačně přezdívá „božský ráj“. Nedlouhou procházkou po kamenných schodech se dostanete k vodopádům Savica.

Krasové jeskyně Postojna – slovo „kras“ pochází právě ze slovinského jazyka. Krasových komplexů je po Slovinsku několik. Nejnavštěvovanější je právě Postojna, 2 miliony let starý monument. Hosté absolvují prohlídku jeskyně v malém elektrickém vláčku.

Bohinj Eco Hotel - Slovinsko -

Bohinj Eco Hotel ****+

Hotel Jezero Bohinj - Slovinsko -

Hotel Jezero Bohinj ****

Life Class Grand Hotel Portorož - Slovinsko -

Life Class Grand Hotel Portorož ****

Rikli Balance Hotel - Slovinsko -

Rikli Balance Hotel ****+

San Simon Resort - Slovinsko -

San Simon Resort ***/****

Bohinj Eco Hotel - Slovinsko

Bohinj Eco Hotel ****+

Více informací od 2 005
Hotel Jezero Bohinj - Slovinsko

Hotel Jezero Bohinj ****

Více informací od 1 325
Life Class Grand Hotel Portorož - Slovinsko

Life Class Grand Hotel Portorož ****

Více informací od 1 620
Rikli Balance Hotel - Slovinsko

Rikli Balance Hotel ****+

Více informací od 2 610
San Simon Resort - Slovinsko

San Simon Resort ***/****

Více informací od 1 205
loading