facebook
Slovinsko -

Slovinsko

Popis destinace

Slovinsko je neuvěřitelně rozmanitá země. Jeho největší předností je překrásná příroda, kde si můžete vychutnat jak horské, tak přímořské klima nebo velké množství krasových jevů, zejména jeskyní. Slovinsko je průsečíkem vlivů kulturních (vlivy starých Římanů a Slovanů) a geografických. Setkávají se tu významné evropské regiony: Alpy, Dinárské hory, Panonská pánev a Středomoří. Je to také 3. nejzalesněnější země EU (hned po Finsku a Švédsku). Své významné postavení mají i vinice, které zabírají celých 161 km2.

TIPY NA VÝLETY:
Piran – slovinské Benátky na poloostrově mezi Piranským zálivem a Strunjanským zálivem. Leží jen pár kilometrů od Portoroži. Staré přístavní město je muzeem klasické medievální architektury.

Jezero Bled – symbol Slovinska a místo, kam z celé země zavítá nejvíce turistů. Jedinečný ráz jezeru dává ostrůvek uprostřed a hory, které jezero obklopují.

Jezero Bohinj a vodopády Savica – nejhlubší slovinské jezero ledovcového původu. O nic méně krásné než je Bled, nicméně mnohem klidnější. Jezero se příznačně přezdívá „božský ráj“. Nedlouhou procházkou po kamenných schodech se dostanete k vodopádům Savica.

Krasové jeskyně Postojna – slovo „kras“ pochází právě ze slovinského jazyka. Krasových komplexů je po Slovinsku několik. Nejnavštěvovanější je právě Postojna, 2 miliony let starý monument. Hosté absolvují prohlídku jeskyně v malém elektrickém vláčku.

Astoria Bled - Slovinsko -

Astoria Bled *** - léto 2022

Bohinj Eco Hotel - Slovinsko -

Bohinj Eco Hotel ****+ - léto 2022

Hotel Park - Slovinsko -

Hotel Park **** - léto 2022

Rikli Balance Hotel - Slovinsko -

Rikli Balance Hotel ****+ - léto 2022

Astoria Bled - Slovinsko

Astoria Bled *** - léto 2022

Více informací od 1 635
Bohinj Eco Hotel - Slovinsko

Bohinj Eco Hotel ****+ - léto 2022

Více informací od 1 930
Hotel Park - Slovinsko

Hotel Park **** - léto 2022

Více informací od 1 605
Rikli Balance Hotel - Slovinsko

Rikli Balance Hotel ****+ - léto 2022

Více informací od 1 970
loading