facebook

Dovolená Slovinsko

Nalezeno celkem výsledků

13
Astoria Bled *** - Slovinsko

Astoria Bled ***

od 1 545 Kč / osoba / noc Snídaně
Bohinj Eco Hotel ****+ - Slovinsko

Bohinj Eco Hotel ****+

od 1 870 Kč / osoba / noc Snídaně
Hotel Histrion **** - Slovinsko

Hotel Histrion ****

od 1 740 Kč / osoba / noc Polopenze
Hotel Vile Park *** - Slovinsko

Hotel Vile Park ***

od 1 110 Kč / osoba / noc Polopenze
Life Class Grand Hotel Portorož ****+ - Slovinsko

Life Class Grand Hotel Portorož ****+

od 2 315 Kč / osoba / noc Polopenze
Life Class Hotel Riviera **** - Slovinsko

Life Class Hotel Riviera ****

od 1 865 Kč / osoba / noc Polopenze
San Simon Resort **** - Slovinsko

San Simon Resort ****

od 1 395 Kč / osoba / noc Polopenze
1 2

Slovinsko - vše o této zajímavé destinaci pro vaší báječnou dovolenou

Slovinsko je neuvěřitelně rozmanitá země. Jeho největší předností je překrásná příroda, kde si můžete vychutnat jak horské, tak přímořské klima nebo velké množství krasových jevů, zejména jeskyní. Slovinsko je průsečíkem vlivů kulturních (vlivy starých Římanů a Slovanů) a geografických. Setkávají se tu významné evropské regiony: Alpy, Dinárské hory, Panonská pánev a Středomoří. Je to také 3. nejzalesněnější země EU (hned po Finsku a Švédsku). Své významné postavení mají i vinice, které zabírají celých 161 km2.

TIPY NA VÝLETY:
Piran – slovinské Benátky na poloostrově mezi Piranským zálivem a Strunjanským zálivem. Leží jen pár kilometrů od Portoroži. Staré přístavní město je muzeem klasické medievální architektury.

Jezero Bled – symbol Slovinska a místo, kam z celé země zavítá nejvíce turistů. Jedinečný ráz jezeru dává ostrůvek uprostřed a hory, které jezero obklopují.

Jezero Bohinj a vodopády Savica – nejhlubší slovinské jezero ledovcového původu. O nic méně krásné než je Bled, nicméně mnohem klidnější. Jezero se příznačně přezdívá „božský ráj“. Nedlouhou procházkou po kamenných schodech se dostanete k vodopádům Savica.

Krasové jeskyně Postojna – slovo „kras“ pochází právě ze slovinského jazyka. Krasových komplexů je po Slovinsku několik. Nejnavštěvovanější je právě Postojna, 2 miliony let starý monument. Hosté absolvují prohlídku jeskyně v malém elektrickém vláčku.