facebook
Malajsie -

Malajsie

Popis destinace

Malajsie, to jsou nádherné pláže a idylické ostrovy, ale také dobrodružství v džungli, nádherná příroda, exotické rostliny a čajové plantáže, je to zkrátka země mnoha kontrastů a barev.

Vstupní branou do Malajsie je město Kuala Lumpur, často označované jako „Kej El“, které určitě stojí za zastávku na dva až tři dny. Nejznámější dominantou města jsou věže Petronas Twin Towers, které spojuje tzv. nebeská lávka. Tu pravou atmosféru města však zažijte přímo na ulici, samotná Čínská čtvrť je místem se spoustou obchodů, kde uvidíte život místních obyvatel, jak sjednávají obchody, ale i jak probíhá jejich všednodenní život. V těsné blízkosti Malé Indie jsou zase obchody s kořením a hinduistické chrámy.

Kuala Lumpur je také výchozí místo pro návštěvu okolních měst, jako je Putrajaya a Mellaca (dříve nejrušnější přístav v Jihovýchodní Asii). Dále můžete z „KL“ navštívit známé jeskyně Batu, podívat se na čajové plantáže v Cameron Highlands, dále do města Ipoh a nesmíme zapomenout obrovský národní park Taman Negara s rozlehlým dešťovým pralesem.

loading