facebook
Kyrgyzstán - Kyrgyzstan

Kyrgyzstán

Popis destinace

Zde je několik důvodů, proč byste měli zvážit cestu do Kyrgyzstánu:

Nádherná příroda: Kyrgyzstán nabízí neuvěřitelně rozmanité přírodní scenérie, od vysokých horských štítů a ledovců po hluboké údolní jezera, jako je Issyk-Kul, druhé největší horské jezero na světě.

Trekking a outdoorové aktivity: Díky své horské krajině je země rájem pro milovníky trekkingu, horské cyklistiky, raftingu a jízdy na koni. Můžete prozkoumat odlehlé údolí, alpské louky a tradiční kočovné osady.

Kultura a tradice: Kyrgyzstán má bohatou nomádskou kulturu, která je stále živá. Navštívit můžete tradiční jurtové tábory, vychutnat si místní kuchyni a zúčastnit se kulturních festivalů, jako je národní hra Ulak Tartysh (kozí polo).

Pohostinnost: Kyrgyzové jsou známí svou velkorysou pohostinností. Návštěvníci často končí sdílením jídla a příběhů s místními v jejich domovech nebo jurtech, což nabízí autentický zážitek z kyrgyzské kultury.

Dostupnost a bezpečnost: Kyrgyzstán je relativně dostupný a cenově dostupný, což jej činí skvělou volbou pro cestovatele s rozpočtem. Země je také považována za jednu z nejbezpečnějších v regionu Střední Asie.

Silk Road historie: Země leží na křižovatce několika důležitých tras Hedvábné stezky. Můžete navštívit historické památky a zříceniny, které odhalují bohatou historii obchodu a kultury v regionu.

Geografické Informace


Kyrgyzstán je horská země ležící ve Střední Asii, bez přístupu k moři, obklopená Kazachstánem na severu, Uzbekistánem na západě, Tádžikistánem na jihu a Čínou na východě. Tato země se rozkládá na ploše přibližně 199,951 km², což ji činí jednou z menších států regionu. Kyrgyzstán je převážně pokrytý pohořím Tien Shan, které zabírá asi 80% jeho území, což vytváří nádhernou a rozmanitou horskou krajinu.

Hlavní geografické a přírodní rysy Kyrgyzstánu:

Hory: Většina země leží nad 1 500 metrů nad mořem, s nejvyšším bodem na vrcholu Jengish Chokusu (Vítězný vrchol), který dosahuje výšky 7 439 metrů.

Vodní zdroje: Kyrgyzstán má bohaté vodní zdroje, včetně řek a více než 2 000 jezer. Největším a nejznámějším je jezero Issyk-Kul, druhé největší horské jezero na světě, známé svou mírně slanou vodou a léčivými vlastnostmi.

Obyvatelstvo a jazyky: Kyrgyzstán má asi 6 milionů obyvatel, přičemž většinu tvoří Kyrgyzové, následovaní menšími skupinami Uzbeků, Rusů a dalších národností. Státními jazyky jsou kyrgyzština, náležející k turkickým jazykům, a ruština.

Podnebí


Klima: Klima se liší v závislosti na nadmořské výšce, ale obecně je kontinentální s chladnými zimami a teplými léty. Horské oblasti mohou být velmi chladné s dlouhými zimami.

Biodiverzita: Kyrgyzstán je domovem bohaté biodiverzity, včetně různých druhů flóry a fauny. Vyskytují se zde vzácné druhy, jako jsou sněžní leopardi, divoké ovce (argali) a ibexi.

Kyrgyzstán - rajská příroda jezer a hor - Kyrgyzstán - Kyrgyzstan

Kyrgyzstán - rajská příroda jezer a hor

9
Kyrgyzstán - rajská příroda jezer a hor - Kyrgyzstán

Kyrgyzstán - rajská příroda jezer a hor

9
Více informací od 51 970
loading