facebook
Keňa -

Keňa

Popis destinace

Nejlepší safari v Keni vám na míru připraví CK Marco Polo Int.

Keňa je synonymem pro jediné slovo – SAFARI. Pro Evropana je fascinující představa afrických plání, po kterých rozvážně kráčejí sloni, kolem se žene stádo antilop pronásledovaných lvem a ladné žirafy okusují košaté akácie. Safari je však jenom zlomkem toho, co při návštěvě této země můžete uvidět a zažít. Safari představuje hlavní lákadlo, které přivede do Keni ročně mnoho návštěvníků. Národní parky a rezervace Masai Mara, Amboseli, Tsavo a mnoho dalších jsou domovem zeber, žiraf, řady druhů antilop a především tzv. Velké pětky, která je ve středu zájmu turistů. Tvoří ji slon, buvol, lev, nosorožec a leopard. Velká migrace, putování jeden a půl milionu pakoňů ze Serengeti v Tanzanii do rezervace Masai Mara, patří k největším přírodním zázrakům, které můžete na světě pozorovat. Najdete zde i parky u jezer s největší koncentrací ptactva, kam se můžete vydat na ornitologické safari a kochat se pohledem na statisícová hejna plameňáků, kteří připomínají obrovské růžové moře.

Přehled národních parků v Keni najdete ZDE.

Stále více turistů se začíná zajímat také o unikátní přírodní krásy, kterými Keňa skutečně oplývá. Na špičce zájmu je samozřejmě hora Mount Kenya, druhá nejvyšší hora Afriky, která je symbolem celé země. Tato vyhaslá sopka se tyčí do výšky 5200 metrů a její vrcholy pokrývá věčný sníh a led, což vzhledem k její poloze téměř na rovníku budilo vždy obdiv, respekt a víru v její tajemnou moc. Na své si tu přijdou zkušení horolezci, ale najdete zde i méně náročné trasy. Východoafrický příkop s mnoha vyhaslými sopkami a nádhernými jezery si také zaslouží vaši pozornost. Vulkanický masiv Mount Elgon je také ideálním cílem turistických výprav. Viktoriino jezero, největší africké jezero, jezera Turkana, Nakuru, Bogoria, Baringo – návštěvu alespoň některého z nich byste si rozhodně neměli nechat ujít.
Pro milovníky historie má Keňa připraveno také mnoho velmi zajímavých lokalit. Ruiny Gedi představují jednu z hlavních historických památek na celém pobřeží. Toto svahilské město ze 13. století skryté v džungli vám umožní vychutnat si výlet do dávné minulosti. Hyrax Hill vám nabídne návrat až do období neolitu. Ovšem skutečným unikátem je oblast Východoafrického příkopu, která bývá označována jako „kolébka lidstva“. Byla zde objevena kostra stará 2,5 milionu let a další pozůstatky prvních obyvatel Země.
Rovněž seznámení s tradiční kulturou kmenů žijících na území Keni patří k zážitkům, které si z této země přivezete. Pozornost budí zejména kočovný kmen hrdých Masajů, který se zdobí barevnými korálky, konzumuje tradiční nápoj z kravského mléka a krve a jeho bojovníci od nepaměti měřili své síly v boji se lvem. Můžete zažít masajský den v místní vesnici – muži vyrážejí na pastvu, ženy připravují jídlo…
„Esem v rukávu“ turistického ruchu v Keni je nádherné pobřeží Indického oceánu. Pokud nejste milovníkem safari, ani vás neláká představa vysokohorských výstupů a pěších túr, ale chcete spíše relaxovat a vychutnat si moře teplé 27 stupňů, zamiřte právě sem. Pobytem na pobřeží můžete také příjemně zakončit safari. Najdete tady pohádkové bílé písčité pláže, nádherné moře a zajímavé okolí. Celé pobřeží, kde se po staletí snoubily, díky čilému obchodnímu ruchu, různé kultury, aby vytvořily zdejší svahilskou civilizaci, má specifickou atmosféru.

Geografické Informace

Keňa se nachází ve východní Africe a je ohraničena pěti zeměmi: Etiopií na severu, Somálskem na východě, Tanzanií na jihu, Ugandou na západě a Jižním Súdánem na severozápadě. Její pobřeží na jihovýchodě omývá Indický oceán. Keňa pokrývá rozlohu přibližně 580 367 km² a je rozdělena do několika geografických oblastí, včetně pobřežních plání, nížin na východě, centrální vysočiny a Velké příkopové propadliny (Great Rift Valley), která prochází zemí ze severu na jih. Nejvyšším bodem je hora Mount Kenya, druhá nejvyšší hora Afriky, která dosahuje výšky 5 199 metrů. Keňa je známá svou rozmanitou krajinou, která zahrnuje savany, pouště, jezera, lesy a hory, a bohatou biodiverzitou, což ji činí populární destinací pro safari a ekoturistiku.

Podnebí


Podnebí v Keni je velmi rozmanité a závisí na nadmořské výšce a geografické poloze. Na pobřeží Indického oceánu panuje tropické klima s vysokou vlhkostí a teplotami, které se pohybují kolem 25–30 °C po celý rok. Ve vnitrozemí, v nížinách a savanách, je klima teplé a suché s průměrnými teplotami kolem 20–28 °C. Centrální vysočiny, včetně oblastí kolem hlavního města Nairobi, mají mírnější podnebí s teplotami mezi 10–26 °C a dvěma dešťovými obdobími - krátké deště od října do prosince a dlouhé deště od března do května. V oblasti Velké příkopové propadliny a na západě země, včetně okolí jezera Viktoria, je klima rovněž teplé a vlhké s pravidelnými srážkami. Hora Mount Kenya a její okolí mají horské klima s chladnými teplotami a možností sněžení na vrcholcích. Celkově Keňa zažívá většinou slunečné počasí, což z ní činí ideální destinaci pro turisty po celý rok.

6 parků – Jezera Naivasha a Nakuru, Hell´s Gate,  Aberdare, Samburu a Ol Pejeta - český průvodce - Keňa - Safari v Samburu_levhart

6 parků – Jezera Naivasha a Nakuru, Hell´s Gate, Aberdare, Samburu a Ol Pejeta - český průvodce

7
Expedice Východní Afrika s anglicky mluvícím průvodcem - Keňa -

Expedice Východní Afrika s anglicky mluvícím průvodcem

11
Netradiční safari okruh v Keni - Ol Pejeta, Samburu, Buffalo Springs a pobyt u moře - Keňa - Keňa_Ol Pajeta

Netradiční safari okruh v Keni - Ol Pejeta, Samburu, Buffalo Springs a pobyt u moře

12
Safari v krajině červených slonů - Keňa - Kena-Tsavo-East-

Safari v krajině červených slonů

7
Safari v srdci Východní Afriky - kombinace Keňa a Tanzanie - Keňa - Tanzanie_Ngorongoro

Safari v srdci Východní Afriky - kombinace Keňa a Tanzanie

8
Ve stínu Kilimanjara - safari v Keni s českým průvodcem - Keňa - Kena_Amboseli_Kilimanjaro

Ve stínu Kilimanjara - safari v Keni s českým průvodcem

7
Vzpomínky na Afriku - safari v Keni s českým průvodcem - Keňa - Keňa_Masai Mara

Vzpomínky na Afriku - safari v Keni s českým průvodcem

7
6 parků – Jezera Naivasha a Nakuru, Hell´s Gate,  Aberdare, Samburu a Ol Pejeta - český průvodce - Keňa

6 parků – Jezera Naivasha a Nakuru, Hell´s Gate, Aberdare, Samburu a Ol Pejeta - český průvodce

7
Více informací od 104 900
Expedice Východní Afrika s anglicky mluvícím průvodcem - Keňa

Expedice Východní Afrika s anglicky mluvícím průvodcem

11
Více informací od 69 500
Netradiční safari okruh v Keni - Ol Pejeta, Samburu, Buffalo Springs a pobyt u moře - Keňa

Netradiční safari okruh v Keni - Ol Pejeta, Samburu, Buffalo Springs a pobyt u moře

12
Více informací od 129 900
Safari v krajině červených slonů - Keňa

Safari v krajině červených slonů

7
Více informací od 54 900
Safari v srdci Východní Afriky - kombinace Keňa a Tanzanie - Keňa

Safari v srdci Východní Afriky - kombinace Keňa a Tanzanie

8
Více informací od 106 900
Ve stínu Kilimanjara - safari v Keni s českým průvodcem - Keňa

Ve stínu Kilimanjara - safari v Keni s českým průvodcem

7
Více informací od 64 500
Vzpomínky na Afriku - safari v Keni s českým průvodcem - Keňa

Vzpomínky na Afriku - safari v Keni s českým průvodcem

7
Více informací od 81 500
loading