facebook
Putování za velkou pětkou v Masai Mara a jezera Nakuru a Naivasha -  s českým průvodcem - Safari v Keni_Masai Mara

Putování za velkou pětkou v Masai Mara a jezera Nakuru a Naivasha - s českým průvodcem

6 nocí od 85 900 Kč
Keňa, Safari, Poznávací zájezdy

Putování za velkou pětkou v Masai Mara a jezera Nakuru a Naivasha - s českým průvodcem

Safari v Africe je nezapomenutelný zážitek. Vydat se na safari můžete v mnoha zemích – v Jihoafrické republice, v Botswaně, v Namibii, v Zimbabwe, v Zambii, v Tanzanii a v dalších zemích. Jedním ze symbolů afrického safari je ale bezesporu Národní rezervace Masai Mara v Keni. Unikátní místo (podobný je jen park Serengeti v Tanzanii).


Naše Putování za velkou pětkou vám dává velikou šanci potkat mnoho zajímavých zvířat a ptáků, včetně tzv. Velké pětky - buvola, slona, lva, levharta a nosorožce. Navštívíte jezero Naivasha s kolonií hrochů, jezero Nakuru s nosorožci a vyhlášenou reservaci Masai Mara.


 

Videogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Unikátní dobrodružství, včetně ubytování v kempu bez bariér
  • Doprovod česky mluvícího průvodce po celou dobu
  • Safari v rezervaci Masai Mara na několika velmi odlišných místech
  • Pozorování hrochů na jezeře Naivasha
  • Nosorožci u jezera Nakuru
  • Skupina maximálně 6 osob - záruka sedadla u okna
  • Zájezd lze na vyžádání prodloužit o pobyt u moře, nebo o návštěvu parku Amboseli
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den - Let z Prahy do Nairobi

2. den - Odjezd do oblasti jezera Naivasha, výlet u jezera

Přílet ráno, seznámení s naším řidičem-průvodcem a odjezd k jezeru Lake Naivasha. Po příjezdu se ubytujeme v kempu u jezera a následuje oběd. Po obědě krátký odpočinek a poté Vás čeká výlet na člunu po jezeře. V případě zájmu je možné absolvovat ještě pěší safari na vyhlášeném ostrově Crescent Island  - můžete stopovat žirafy, různé druhy antilop a pozorovat vodní ptáky (za příplatek 33 USD). K večeru návrat do kempu u jezera, odpočinek a večeře v kempu.

3. den - Safari u jezera Nakuru

Dnes se po snídani vydáme na celodenní k jezeru Nakuru hledat nosorožce. V Keni už zbývá jen málo míst, kde můžete toto úchvatné zvíře potkat a jezero Nakuru je jedním z nich. Bývalo vyhlášené především svou komunitou plameňáků, kteří se ale v čase různě stěhují, protože jsou ovšem velmi citliví na výšku hladiny vody v jezeře a při vyšší hladině odlétají jinam – především do Tanzanie na jezero Natron. Okolí jezera je aktuálně nejvíce navštěvováno kvůli populaci bílých nosorožců, které zde máte šanci zahlédnout. Jinak na vás čeká mnoho dalších druhů ptáků, spousta antilop a mnoho dalšího.

Na cestu dostaneme obědový balíček a během dne v parku Nakuru zastavíme na piknikové místě, kde si oběd dáme. V odpoledních hodinách se vrátíme zpět do našeho kempu u jezera Naivasha. Následuje odpočinek a večeře v kempu.

4. den - Přejezd do Masai Mary

Brzy ráno po snídani vyrazíme do rezervace Masai Mara. Cesta trvá přes 5 hodin a budeme se trmácet po nekvalitních keňských silnicích a polních cestách. Budeme projíždět zajímavou krajinou a mnoha různými městečky a vesničkami. Na zajímavých místech zastavíme na focení. Poslední hodina už bude vlastně safari, protože se budeme pohybovat v širším okolí rezervace. Mezi Masai Marou a okolním územím nejsou žádné bariery a zvěř se zde pohybuje úplně volně.

Naší základnou na následující tři noci bude Basecamp, který leží u řeky Talek, kde můžete pozorovat hrochy poměrně zblízka. Pokud budete mít štěstí možná uvidíte i krokodýla. Do kempu dorazíme na pozdní oběd, ubytujeme se a odpoledne vyrazíme na první pořádné safari v této úchvatné rezervaci. Návrat ze safari před soumrakem, odpočinek a první večeře v kempu.

5. den - Celodenní safari v Masai Mara

Brzy ráno snídaně a pak celodenní safari v Masai Mara – oběd budeme mít formou balíčku, abychom neztráceli čas návratem do kempu a mohli probádat i vzdálenější kouty parku. Jedním z hlavních míst rezervace Masai Mara je řeka Mara, dějiště největší migrace zvířat na světě, která se zde každoročně od léta do podzimu odehrává. Statisíce kusů zvířat, především pakoňů a zeber, se přesouvají mezi Keňou a Tanzánii, aby našla ten nejlepší zdroj potravy a nasytila tak na jaře narozená mláďata.

V odpoledních hodinách se budeme vracet zpět do našeho kempu, následuje odpočinek a večeře.

6. den - Ranní a odpolední safari v Masai Mara

Dnes vyrazíme opravdu časně ráno, ještě před snídaní na brzké safari. V tuto dobu lze pozorovat predátory, kteří v chladnějším ranním počasí loví nebo si pochutnávají na tom, co ulovili během noci. Dopoledne cca 9:00 - 9:30 se vrátíme zpět do kempu na snídani. Poté máte volno až do oběda. Odpoledne se opět vydáme na safari. Návrat do kempu v podvečerních hodinách, následuje večeře.

7. den - Ranní safari - přejezd do Nairobi a ubytování v Nairobi - pozdě večer transfer na letiště

Dnešní den bude dlouhý. Před snídaní se vyjedeme rozloučit se safari. Nasajeme do sebe ještě jednou nádheru svítání v buši a budeme pozorovat divokou zvěř. Do kempu se vrátíme na snídani. Po snídani budeme mít chvilku na odpočinek. Kolem jedenácté dopoledne se vydáme na naši cestu zpět do Nairobi. První část cesty bude vlastně safari, budeme ještě projíždět rezervací a krajinou v jejím okolí, stále tedy můžete vidět divoká zvířata. 
Do Nairobi přijedeme kolem páté hodiny odpoledne a ubytujeme se v hotelu nedaleko letiště. Máme tedy pár hodin odpočinku, možnost sprchy a můžeme si zajít na večeři do hotelové restaurace (večeře není v ceně). Dle času odletu následuje transfer na letiště a odlet s přestupem do ČR.

8. den - Odlet z Nairobi a přílet do Prahy

Cena zahrnuje

Letenku na trase Praha - Nairobi - Praha v nejnižší knihovací třídě v ceně max. 19 000,- vč. tax a odbaveného zavazadla
2x ubytování v oblasti jezera Naivasha (Naivasha Crescent Camp nebo obdobné)
3x ubytování uvnitř rezervace Masai Mara (Base Camp Masai Mara nebo obdobné)
1x ubytování v Nairobi před odletem do Evropy (tzv. day room)
Všechny jízdy 4x4 Land Cruisem s anglicky mluvícím řidičem
Vstupy do všech parků a rezervací v rámci programu
1x výlet na člunu v oblasti jezera Naivasha
1x celodenní výlet do NP Nakuru
2x ranní safari v Masai Mara
2x odpolední safari v Masai Mara
1x celodenní safari v Masai Mara
Plnou penzi (začíná snídaní a končí obědem)
Česky mluvící průvodce
Zdravotní pojištění
Zákonné pojištění pro případ insolvence
Zákonný odvod do garančního fondu

Cena nezahrnuje

Povolení vstupu eTA (vyřizuje se elektronicky, v případě zájmu vyřídíme - cena na vyžádání)
Připojištění
Spropitné 10 USD na osobu a den na safari
Nápoje na safari
Pěší safari u jezera Naivasha (33 USD)
Osobní výdaje

1.den: Odlet do Nairobi

2. den: Výlet lodí po jezeru Naivasha

Přílet ráno, seznámení s naším masajským průvodcem a odjezd k jezeru Lake Naivasha. Čeká Vás výlet na člunu po jezeře. V případě zájmu (a pokud čas dovolí) je možné absolvovat pěší safari v okolí (za příplatek). 

Ubytování v Naivasha Crescent Camp nebo podobné.

Snídaně - oběd - večeře

Lake Naivasha Crescent Camp


3. den:Safari u jezera Nakuru

Po snídani se vydáme přes chráněné území zpět na severozápad. Dnešním cílem je známé jezero Nakuru. Bývalo vyhlášené především svou komunitou plameňáků, kteří se ale v čase různě stěhují, protože jsou ovšem velmi citliví na výšku hladiny vody v jezeře a při vyšší hladině odlétají jinam – především do Tanzanie na jezero Natron. Okolí jezera je aktuálně nejvíce navštěvováno kvuli populaci bílých nosorožců, které zde máte šanci zahlédnout. Jinak na vás čeká mnoho dalších druhů ptáků, spousta antilop a mnoho dalšího.


Ubytování v Naivasha Crescent Camp nebo podobné.

Snídaně - oběd - večeře

Lake Naivasha Crescent Camp


4. den: Přejezd do Masai Mary

Brzy ráno po snídani vyrazíme do národního parku Masai Mara. Cesta trvá necelých 5 hodin a budeme se trmácet po nekvalitních keňských silnicích a polních cestách. Budeme projíždět zajímavou krajinou a mnoha různými městečky a vesničkami. Na zajímavých místech zastavíme na focení. Poslední hodina už bude vlastně safari, protože se budeme pohybovat v širším okolí národního parku. Mezi parkem a tímto územím nejsou žádné bariery a zvěř se zde pohybuje úplně volně.
Naším cílem a základnou na následující tři noci je úžasný Julia´s camp(nebo obdobný).

Julia´s River Camp patří k malým, ale velmi kvalitním kempům, které si chtějí zachovat atmosféru staré dobré Afriky. Každý stan má rozměr cca 21 m2 plus terasu. Většina stanů má výhled na řeku Talek. Kvalitní dřevěný nábytek, lůžkoviny z kvalitní indické bavlny a moskytiéru. V každém stanu je vlastní toaleta a sprcha se studenou a teplou vodou

Ubytování v Base Camp Masai Mara nebo podobném.

Snídaně - oběd - večeře


5. den: Safari v Masai Mara

Brzy ráno snídaně a pak celodenní safari v Masai Mara – oběd budeme mít formou balíčku, abychom neztráceli čas návratem do kempu a mohli probádat i vzdálenější kouty parku. Náš stopař James Tira je Masai a jeho rod žije přímo v parku. Zná mnoho míst, která jsou obyčejně turistům skryta, protože jsou mimo hlavní trasy. Safari s Jamesem má trochu jiný rozměr. Do kempu se vrátíme před večeří. 

Ubytování v Base Camp Masai Mara nebo podobném.

Snídaně - oběd - večeře


6. den: Safari v Masai Mara

Předchozí den se dohodneme ve skupině, jak budeme chtít dnešní den trávit. Zda klasickým způsobem, že si užijeme ranní safari před snídaní a odpolední safari před večeří a během poledne si dáme odpočinek, nebo vyrazíme na celodenní safari po snídani a vrátíme se před večeří. Už budeme mít za sebou několik výjezdů na safari a mnoho zážitků se zvířaty, je tedy třeba volit obsah safari podle toho, co jsme prožili.

Ubytování v Base Camp Masai Mara nebo podobném.

Snídaně - oběd - večeře


7.den: Návrat do Nairobi

Dnešní den bude dlouhý. Před snídaní se vyjedeme rozloučit se safari. Nasajeme do sebe ještě jednou nádheru svítání v buši a budeme pozorovat divokou zvěř. Do kempu se vrátíme na snídani. Po snídani budeme mít chvilku na odpočinek. Kolem jedenácté dopoledne se vydáme na naši cestu do Nairobi. První část cesty bude vlastně safari, budeme ještě projíždět parkem a krajinou v okolí parku a stává se, že při odjezdu vídáme hodně zvířat a zajímavé situace. 
Do Nairobi přijedeme kolem páté odpoledne a ubytujeme se v hotelu nedaleko letiště. Náš odlet je nad ránem následujícho dne. Máme tedy pár hodin odpočinku, možnost sprchy a můžeme si zajít na večeři do hotelové restaurace (večeře není v ceně).
Následující den přiletíme do Prahy v odpoledních hodinách.

Ubytování ve 3* plus hotelu nedaleko letiště-

Snídaně


8. den: Přílet do Prahy


CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Ve stínu Kilimanjara - Dovolená na safari v Keni a pobyt u moře - 4 noci safari a 6 nocí u moře.Český průvodce. - Český průvodce Poznávací zájezdy | Keňa

Ve stínu Kilimanjara - Dovolená na safari v Keni a pobyt u moře - 4 noci safari a 6 nocí u moře.Český průvodce.

93 500 Kč 10

Prázdniny v Africe ! Zní to jako klukovský sen? Bývalo to snem snad každého kluka. Dnes je jiná doba a děti jsou mnohem více upnuté ke svým počítačům a mobilům a sny o Africe jsou spíš výjimkou. Jen do chvíle, než vystoupí z letadla a uvidí terénní vůz a nadechnou se afrického vzduchu. A při prvním setkání s divokou zvěří se stará dobrá klukovská duše prodere na povrch. Pro děvčata to platí úplně stejně.
Dopřejte svým dětem tohle probuzení a sobě radost z toho, že si odnesou zážitek na celý život.

Mohutná hora Kilimanjaro je symbolem Afriky a dominantou, která se tyčí nedaleko národního parku Amboseli. Vidět ji za svítání, nebo při západu slunce bere dech. A když u toho ještě asistuje stádo slonů, do srdce se vám vtiskne zážitek, na který nezapomenete celý život.
Vynikající lodže, které uspokojí i ty nejnáročnější klienty, skvělé jídlo a na konci cesty odpočinek u moře.
A v neposlední řadě český průvodce, zaměstnanec naší CK Marco Polo, který bude s Vámi po celou dobu safari.

Důvody proč navštívit Amboseli

* Skvělé místo pro pozorování slonů, buvolů a hyen
* Z tzv. VELKÉ PĚTKY můžete v Amboseli potkat 4 zástupce, chybí nosorožec
* V zimních měsících je Amboseli rájem ptáků – migrují sem z celé severní Afriky i Evropy

Amboseli patří k nejmenším národním parkům ve Východní Africe, ale přesto je velkým lákadlem. Hlavně díky své poloze na úpatí Kilimanjara a díky mokřadům, které milují sloni a buvoly. V období největších dešťů (květen) může ale většina cest výt nesjízdných a není tedy vhodné sem zamířit.

Důvody proč navštívit Tsavo West

* Skvělé místo pro život divokých zvířat
* Velká pestrost divoké zvěře
* Možnost návštěvy pramenů Mzima Springs
* Díky vzrostlé buši je v Tsavo West velké množství druhů ptáků

Navštívit Tsavo West můžete prakticky po celý rok, kromě května, kdy opravdu hodně prší a řada cest je nesjízdných. Tzv. suché měsíce (červen až říjen a únor) jsou nejvhodnější pro pozorování zvířat u napajedel, krajina ale suchá. Ostatní měsíce patří do období tzv. krátkých dešťů. Mnoho druhů zvířat nepotřebuje navštěvovat napajedla, ale můžete je pozorovat v krajině. Ta je navíc zelená a vizuálně velmi zajímavá.

Pobyt u moře

* Diani Sea Resort 4* je klidný středně velký hotel, neočekávejte však okázalý luxus. Hotel je určený spíše pro méně náročné klienty, které potěší krásná pláž, dobré jídlo a vstřícný personál.
* V případě zájmu jsme schopni nabídnout i jiný hotel, který uspokojí i náročnější klienty. Nabídka jiné hotelu je na vyžádání.Detail Termíny a ceny +
Tři národní parky - tři odlišné tváře safari  (Amboseli, Tsavo West a Tsavo East) - český průvodce - Safari v Keni s Marco Polo_Amboseli Český průvodce Poznávací zájezdy | Keňa

Tři národní parky - tři odlišné tváře safari (Amboseli, Tsavo West a Tsavo East) - český průvodce

75 500 Kč 5

Safari v Keni má mnoho podob.V různých ročních obdobích je na různých místech Keni jiné počasí a je vhodné cestovat do jiných parků. Východní část Keni kopíruje počasí na pobřeží Keni, je tady nejlepší počasí v prvních třech měsících roku. I dalších měsících se dá do Amboseli, Tsavo West a Tsavo East cestovat, snad kromě května, kdy bývají velmi silné deště.

Všechna naše ubytování jsou špičková zařízení, ověřená mnoha našimi klienty a našimi častými návštěvami. Klientů Marco Polo si tu velmi váží a všechen personál vám to dá znát svou péčí.

Důvody proč navštívit Tsavo West

Skvělé místo pro život divokých zvířat
Velká pestrost divoké zvěře, včetně kompletní VELKÉ PĚTKY (šance potkat nosorožce je ale velmi malá)
Možnost návštěvy pramenů Mzima Springs
Díky vzrostlé buši je v Tsavo West velké množství druhů ptáků

Navštívit Tsavo West můžete prakticky po celý rok, kromě května, kdy opravdu hodně prší a řada cest je nesjízdných. Tzv. suché měsíce (červen až říjen a únor) jsou nejvhodnější pro pozorování zvířat u napajedel, krajina ale suchá. Ostatní měsíce patří do období tzv. krátkých dešťů. Mnoho druhů zvířat nepotřebuje navštěvovat napajedla, ale můžete je pozorovat v krajině. Ta je navíc zelená a vizuálně velmi zajímavá.
Nejlepší období k návštěvě Tsavo West po celý rok, kromě od druhé poloviny dubna do poloviny května.
Určitě nevhodné období návštěvyKvěten

Přečtěte si mnohem víc praktických informací o národním parku Tsavo West a o jeho historii - ZDE

Důvody proč navštívit Tsavo East

Skvělé místo pro život divokých zvířat
Velká pestrost divoké zvěře, včetně kompletní VELKÉ PĚTKY
Žije zde celá řada velkých sloních samců
Velmi vysoká šance potkat lvy

Navštívit Tsavo East můžete prakticky po celý rok, kromě května, kdy opravdu hodně prší a řada cest je nesjízdných. Tzv. suché měsíce (červen až říjen a únor) jsou nejvhodnější pro pozorování zvířat u napajedel, krajina ale suchá. Ostatní měsíce patří do období tzv. krátkých dešťů. Mnoho druhů zvířat nepotřebuje navštěvovat napajedla, ale můžete je pozorovat v krajině. Ta je navíc zelená a vizuálně velmi zajímavá.

Nejlepší období k návštěvě Tsavo East je po celý rok, kromě od druhé poloviny dubna do konce května.
Určitě nevhodné období návštěvyKVĚTEN

Důvody proč navštívit Amboseli

Skvělé místo pro pozorování slonů, buvolů a hyen
Z tzv. VELKÉ PĚTKY můžete v Amboseli potkat 4 zástupce, chybí nosorožec
V zimních měsících je Amboseli rájem ptáků – migrují sem z celé severní Afriky i Evropy
Vyhněte se parku o víkendu, kdy sem míří velké množství návštěvníků z Nairobi
Amboseli patří k nejmenším národním parkům ve Východní Africe, ale přesto je velkým lákadlem. Hlavně díky své poloze na úpatí Kilimanjara a díky mokřadům, které milují sloni a buvoly. V období největších dešťů (květen) může ale většina cest výt nesjízdných a není tedy vhodné sem zamířit.

Nejlepší období k návštěvě Amboseli je po celý rok, kromě od konce dubna do poloviny května (silný déšť)
Určitě nevhodné období návštěvyKVĚTEN

Detail Termíny a ceny +
loading