facebook
Etiopie -

Etiopie

Popis destinace

Afrika je nádherná, nekonečná, plná energie, rozmanitá a lidsky bohatá. A taková je i Etiopie. Přidejte bohatou historii, nejstarší křesťanské památky nebo etnické skupiny nedotčené moderní civilizací a dostanete téměř kompletní obrázek téhle dosud neobjevené země. Víte, že královna ze Sáby pocházela z Etiopie?

Etiopie je doslova kolébkou lidstva. Je to země s „černým africkým křesťanstvím“ a křesťanské památky patří k tomu nejzajímavějšímu a nejvzácnějšímu na celém africkém kontinentu. Chrámy vytesané do skály v Lalibele nebo Axumu se často řadí mezi divy světa. Přírodní skvosty jako nejhlubší proláklina Danakil, která je neustále rozpálena a připomíná měsíční krajinu, magické a monumentální údolí Rift Valley, které je možné pozorovat i z vesmíru, nebo i nádherné vrcholky hor Simien Mountains, budete jinde na světě jen těžko hledat. Zájezdy do Etiopie vás obohatí a ukáží pravou Afriku s otevřenou duší a srdcem na dlani.

Tuto nádernou mozaiku historie a přírody pak doplňují etnické skupiny a kmeny žijící v jižní části Etiopie. Čas se tu zastavil už dávno a stále zde platí stará kmenová pravidla, lidé hovoří 85 jazyky a více než 200 dialekty, uchovali si řemeslnou zručnost svých předků i zvyky děděné z generace na generaci. Jen zde můžete poznat desítky kmenů jako Oromo, Dorze, Konso, Tsemai, Mursi, Karo, Arbore a další. Každý má jedinečný jazyk, účesy, oblečení, ozdoby i zvyky. Místa jako Jinka, Arba Minch a národní park Omo nesmějí na trase vašeho zájezdu chybět.

loading