facebook
Jordánsko -

Jordánsko

Popis destinace

Jordánsko je jednou z historicky nejzajímavějších zemí Blízkého a Středního Východu. Přes jeho pouště a údolí kráčela strhující i krutá historie stejně jako romantická postava Lawrence z Arábie. Skalní město Petra, Vádí Rum, Aqaba u Rudého moře i Mrtvé moře a hraniční řeka Jordán jsou pojmy, které k Jordánsku neodmyslitelně patří. V tomto království zažijete dobrodružství, romantiku i poučení na malém prostoru. Zasnít se můžete u některého z křižáckých hradů. A pobyt můžete zakončit třeba v některém z luxusních hotelů na břehu Rudého moře. Díky své poloze na „hranici“ Evropy může být Jordánsko i skvělým tipem pro firemní incentivní cesty. Aktivit a zábavy nabízí přemíru od večeře v automobilovém muzeu přes pohoštění v poušti až po jízdu historickým vlakem.


Wadi Mujib - hiking
Sestupte do koryta říčky, která schladí vaše nohy, a vyjděte směrem do Wadi Mujib – do soutěsky, kde se nad vaší hlavou tyčí přes 70 m vysoké pískovcové masívy. Wadi Mujib se pomalu zužuje a svírá vás. Šířka kaňonu je najednou jen pár metrů. Dusivé venkovní vedro se zde mění v chladivý stín, voda příjemně šplouchá. Stíny a barevné odstíny skal jsou nesmírně fotogenické a vykreslené v mnoha barvách. Pomalou chůzí pokračujete k prvním peřejím. Voda sahá do pasu, foťák musíte schovat do nepromokavého pytle a šplháte po provazech směrem vzhůru… Délky i obtížnosti tras se dají přizpůsobit.

Beduínem a pasákem koz
Ráno při rozbřesku je třeba upéct chléb, uvařit arabskou kávu a připravit si zásoby na denní putování. Po rozbřesku slunce vyrazíte s Beduínem a stádem koz na pastvu. V hornaté a vyprahlé krajině je třeba najít potravu pro celé stádo. Někdy ujdete i mnoho kilometrů. Během dne se naučíte orientaci v hornaté krajině, objevíte způsoby získávání vody v místech, kde zdánlivě žádná není, pochopíte (nebo spíše nepochopíte) umění stopování zvěře a určitě se dovíte mnoho podrobností ze života kmene Beduínů. Na konci dne budete tento národ obdivovat pro jeho schopnost přežít v tak nehostinných místech jako jsou jordánské hory.

Treky
Jordánsko nabízí nečekané možnosti pro treky a hiking. Místní hory jsou fotogenické a především neobydlené. Pro treky je na výběr z několika oblastí a různých obtížností. Od krátkých snadných treků až po celodenní putování v komplikovaném terénu, od horských výšlapů po hiking ve vodě. Můžete vyrazit na romantický západ či východ slunce, zažít atmosféru beduínských osad, poznat historii měděných dolů i římských výprav. Treky v Jordánsku jsou ale především o panenské přírodě a nekonečné pustině. Národní parky jako Dana Nature Reserve, Azraq Wetland či Shaumari Reserve představí Jordánsko tak, jak ho neznáte.

Mrtvé moře
Už jste někdy plavali 400 m pod mořskou hladinou a přitom si nesmočili hlavu? U Mrtvého moře se vám to podaří. Nejnižší místo na planetě skrývá blahodárné Mrtvé moře. Extrémně slaná voda, 21 minerálů a místní bahno poskytuje léčbu a relaxaci. Jordánská strana nabízí i luxusní ubytování a skvělé jídlo. Při pobytu zde máte navíc možnost výletů do krásné přírody místních wadi i za biblickou historií. Léčebné pobyty u Mrtvého moře tak mohou získat i další rozměr – poznání jordánských památek, přírody a především otevřenosti místních obyvatel.

To nejkrásnější z Jordánska s průvodcem - Jordánsko -

To nejkrásnější z Jordánska s průvodcem

7-10
To nejkrásnější z Jordánska s průvodcem - Jordánsko

To nejkrásnější z Jordánska s průvodcem

7-10
Více informací od 33 690
loading