facebook
Polsko -

Polsko

Popis destinace

Vydejte se po stopách bohaté polské historie a navštivte nesčetné množství památek, poznejte místní zvyky a tradice a ochutnejte zdejší kulinářské speciality. Polsko je zemí, která svou rozlohou může konkurovat Německu nebo Itálii a co se turismu týče, drží se na předních příčkách nejvíce navštěvovaných zemí světa. Kromě rozsáhlého kulturního dědictví můžeme obdivovat i nebývalou krásu a rozmanitost polské přírody a skutečně dlouhou historií.

TIPY NA VÝLETY:
Gdaňsk – město na ústí řeky Visly do Baltského moře. Historické centrum hýří barvami na fasádách starobylých domů. Odsud pokračujte mezi množstvím kanálů až k přístavišti. Za návštěvu stojí také poloostrov Westerplatte, místo, kde se rozpoutala 2. světová válka.

Wolinský národní park – na největším polském ostrově Wolin. Unikátní jsou hlavně útesy na pobřeží a rozlehlá spletitá delta řeky Swiny. Park je nesmírně bohatý na rostliny a živočichy. Volně tu žije asi 20 zubrů.

Štětín – hlavní polský přístav spojený s Baltským mořem Štětínským zálivem a řekou Odrou, která Štětín spojuje s Berlínem. Štětín je kombinací historie a moderní infrastruktury. Za návštěvu stojí Staré město s hradem pomořanských knížat, Brána pruské cti, gotický cihlový kostel sv. Petra a Pavla.

loading