facebook
Nepál - Nepál_pashupatinath

Nepál

Popis destinace


Objevte Nepál, skrytý klenot Jižní Asie, který se pyšní nejen majestátním Mount Everestem, ale i bohatou kulturní mozaikou a duchovní hloubkou. Tato fascinující země nabízí nekonečné možnosti pro dobrodruhy, poutníky a milovníky přírody. Od výprav do srdce Himálaje, trekingu po legendárních stezkách Annapurny či Everest Base Camp, přes prozkoumávání starobylých chrámů a paláců v Kathmandu, Bhaktapuru a Patanu, až po meditační ústupy a jógu v mírumilovném prostředí. Nepál vás okouzlí svou pohostinností, úchvatnými horskými panoramaty a živou tradicí. Zde každý návštěvník najde svůj kousek ráje, ať už v podobě adrenalinových sportů, prohlubování duchovního života nebo relaxace v náručí přírody. Připravte se na nezapomenutelné zážitky v Nepálu, kde dobrodružství a klid jdou ruku v ruce.

Geografické Informace


Nepál je malá, horská země ležící v Jižní Asii, mezi Indií na jihu, východě a západě a Čínou (Tibetskou autonomní oblastí) na severu. Rozkládá se na ploše přibližně 147,516 km². Nepál je známý svým jedinečným terénem, který se rychle zvedá z nížinných oblastí Terai na jihu až po vrcholky Himálaje na severu, včetně Mount Everestu, nejvyššího bodu Země.

Hlavní geografické rysy Nepálu:

Hory: V Nepálu se nachází 8 z 10 nejvyšších vrcholků světa, včetně Mount Everestu (Sagarmatha v Nepálském jazyce) s výškou 8,848 metrů.
Rozmanitost klimatu: Díky výraznému výškovému rozdílu má Nepál širokou škálu klimatických podmínek, od tropického po arktické klima v nejvyšších oblastech.
Vodstvo: Země má bohatý hydrologický systém s mnoha řekami, jež jsou životně důležité pro zemědělství a jsou známé pro rafting a jiné vodní sporty. Mezi hlavní řeky patří Káli Gandakí, Karnali a Sapta Koshi.
Biodiverzita: Přestože je Nepál malý, jeho rozmanitá krajina podporuje bohatou biodiverzitu, včetně různých druhů flóry a fauny v subtropických lesích Terai, horských lesích a alpínských pastvinách.
Administrativní rozdělení: Nepál je rozdělen do sedmi provincií, které jsou dále rozčleněny na okresy.
Nepál je republika s vícestranickým systémem a parlamentním systémem vlády. Hlavním a největším městem je Kathmandu, které je kulturním a ekonomickým centrem země. Nepál nabízí unikátní směsici hinduistické a buddhistické kultury a je domovem mnoha historických památek a přírodních krás.

Neuvěřitelný Nepál - starobylé Káthmándú, divoký Chitwan a trek himalájskými údolími - Nepál -

Neuvěřitelný Nepál - starobylé Káthmándú, divoký Chitwan a trek himalájskými údolími

12
Neuvěřitelný Nepál - starobylé Káthmándú, divoký Chitwan a trek himalájskými údolími - Nepál

Neuvěřitelný Nepál - starobylé Káthmándú, divoký Chitwan a trek himalájskými údolími

12
Více informací od 97 750
loading