facebook
Neuvěřitelný Nepál - starobylé Káthmándú, divoký Chitwan a trek himalájskými údolími -

Neuvěřitelný Nepál - starobylé Káthmándú, divoký Chitwan a trek himalájskými údolími

12 nocí od 94 390 Kč
Nepál, Poznávací zájezdy

Neuvěřitelný Nepál - starobylé Káthmándú, divoký Chitwan a trek himalájskými údolími

Nepál nabízí neuvěřitelnou přírodu, kulturní zážitky a možnosti pro trekking. Prozkoumejte bohatou historii starobylých měst, vychutnejte si krásy nejvyšších hor světa, prozkoumejte národní parky s množstvím vzácných druhů zvířat. Čeká vás i 5 denní nenáročný trek kolem himalájských velikánů - to vše se zkušeným místním anglicky mluvícím průvodcem.
Český průvodce na vyžádání pro malou skupinkou 6-8 lidí.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Maximálně nabitý program se všemi vstupy a výlety v ceně
  • Poznejte starobylé Káthmándú
  • 3 denní výlet do n.p. Chitwan za divokými zvířaty - můžete spatřit tygry, nosorožce, slony
  • Himalájská Pokhara a úchvatný 5 denní trek (vhodný pro skoro každého)
  • Rafting na řece Trishuli
  • Balíček aktivit a výletů v luxusní lodži v n.p. Chitwan
  • 5 denní trek údolími kolem po nepálských velikánů vhodný prakticky pro kohokoliv - vč. zkušeného průvodce a nosiče
  • Nadstandardní ubytování v ceně
  • Polopenze až plná penze u většiny dní

1. den: PRAHA - NEPÁL

Odlet do Nepálu s přestupem.

2. den: NEPÁL - KÁTHMANDÚ 

Přílet do Káthmándú a přesun do hotelu.

Káthmándú - je hlavním městem Nepálu, které je obklopené čtyřmi horami - Fulchowki, Chandragiri, Shivapuri a Nagarjun. V údolí Káthmándú se nacházejí tři hlavní města: Káthmándú, Bhaktapur a Patan a sedm památek zapsaných na seznam světového dědictví UNESCO - náměstí Káthmándú Durbar, náměstí Bhaktapur Durbar, náměstí Patan Durbar, chrám Pašupatináth, chrám Čangu Narayan, stúpa Swayambhunath a stúpa Bouddhananth. Před sjednocením Nepálu v 18. století byla tato tři města nezávislými státy, kterým vládli králové Malla.
V závislost na našem příletu si projdeme centrum a ochutnáme první nepálské jídlo.

3. den: KÁTHMANDÚ - prohlídka historické části města

Po snídani prohlídka Káthmándú včetně následujících prohlídek:
Káthmándú Durbar Square: Zde navštívíte chrám Živé bohyně, která z balkonu svého chrámového sídla přijímá pozdravy oddaných. 
Swayambhunath: Tato buddhistická stúpa, která se nachází přibližně 3 km od centra Káthmándú, je údajně stará 2000 let. Na čtyřbokém podstavci pod věží jsou namalovány vševidoucí oči Buddhy. V celém okolí stúpy se nachází řada malých stúp a chrámů. Je to jedno z nejlepších míst, odkud je možné pozorovat údolí Káthmándú.
Patan: Patan, jak se mu dnes říká, se nachází na jižním břehu řeky Bagmati a je jedním ze tří hlavních měst v údolí Káthmándú. Patan je proslulý úžasnou sbírkou chrámů, palácových nádvoří, vodotrysků, veřejných lázní a domů se stejně propracovanými dřevořezbami, kamenem a kovem pod patronací králů Kiratů, Lichivů a Mallaů. V Patanu se nachází více než 1000 chrámů a památek zasvěcených jedinečné nepálské směsici buddhistických a hinduistických bohů.
Přenocování v hotelu.

Stravování v ceně: snídaně / ---- / ----

4. den: KÁTHMANDÚ - CHITWAN (180 km / 06 ½ hod. jízdy)

Pozemní přejezd do Chitwanu, nebo fakultativně přelet.

Národní park Chitwan – tváří v tvář nosorožcům
Pokud chcete zažít skutečné dobrodružství, kochat se nádhernou nedotčenou přírodou a být doslova nadosah divokým zvířatům, musíte navštívit Národní park Chitwan. Rozkládá se na úpatí Himálaje a je nejstarší chráněnou oblastí v zemi. Mezi jeho hlavní lákadla patří rozmanitá flóra a fauna – pozorovat zde můžete tygry, nosorožce a jezdit na slonech.

Chitwan patří k posledním dochovaným příkladům souvislého pruhu lesů a pastvin, který se kdysi táhl od řeky Indus v Pákistánu až k barmským hranicím. Národní park leží v bujném údolí Chitwan, které se nachází na úpatí pohoří Churia. Je prvním národním parkem království a patří k nejkrásnějším národním parkům v Asii.
Po příjezdu do Chitwanu transfer do hotelu a ubytování.

Stravování v ceně: snídaně / ---- / večeře

5. - 6. den: CHITWAN
Každý den po snídani vyrážíme na celodenní aktivity v džungli v národním parku. Pěší safari, jeep safari, jízdu na kánoi atd.  Celodenní výlet do NP naplněnými aktivitami dle vaší volby. Více informací najdete na: Jungle Villa Resort a  Barahi Jungle Lodge
Oběd, večeře a přenocování v hotelu.

Stravování v ceně: snídaně / oběd / večeře

7. den: CHITWAN - POKHARA / rafting na řece Trishuli

Dnes ráno po snídani v hotelu si užijete rafting na řece Trishuli. (cca 02 - 03 hod.)
Řeka Trishuli je nejoblíbenějším cílem raftingu v Nepálu, protože nabízí skvělé scenérie, vzrušující peřeje a působivé soutěsky. 
Rafting v Trishuli nabízí peřeje třídy III+; s našimi vyškolenými průvodci bezpečně překonáte nejbouřlivější úseky divoké řeky. Budete navigováni přes známé peřeje jako Upset, Ladies' Delight, Surprise, S Bend a Pinball. Rafting na řece Trishuli nabízí dostatek akce, kterou si užijí i nadšení vodáčští veteráni. A překvapivě je bezpečný i pro děti a raftaře, kteří raftují poprvé.
Odpoledne pojedeme do Pokhary. (Přibližně 02 ½ - 03 hodiny jízdy).
Pokhara je pozoruhodné místo pro přírodní krásy v nadmořské výšce 827 m n. m. a 200 km západně od Káthmándú. Toto město je známé jako skutečný ráj na Zemi. Údolí je plné rychle tekoucích řek a poseté průzračně lesklými jezery. Je obdařeno kulisou nejdramatičtějších scenérií na světě. Panoramatické pohoří Himálaje o délce 140 km se zdá být tak blízko, že se ho lze dotknout. Ale také je lze cítit. Velkolepost Himálaje tyčícího se za jezerem vytváří atmosféru klidu a kouzla, oblíbenou pro vodní rafting, kajak a trekingové výpravy.
Po příjezdu do Pokhary transfer do hotelu.


Stravování v ceně: snídaně / ---- / ----

8. den: POKHARA – SANCTUARY LODGE / TREK 1. den (1150m, trek 3 ½ - 4 hodiny)

Po snídaní vyrazíme na začátek našeho treku (1 hodina). Naše procházka povede po hřebeni v nižším úpatí Annapurny s okolními výhledy na údolí Pokhary.
Tato trasa pak klesá do údolí řeky Modi, kde se nachází Ker & Downey's Sanctuary Lodge. Z lodge je nádherný výhled na posvátnou a dosud neslezenou horu Fishtail neboli Machhapuchhare, jak ji místní nazývají. Oběd je v lodži. Odpoledne se můžete vydat do nedaleké vesnice Birethanti nebo si užívat velmi pohodové okolí lodge a kochat se nádhernými scenériemi.
Večeře a přenocování v lodži.
Průvodce a nosič během 5denního treku v ceně.

Stravování v ceně: snídaně / oběd / večeře

9. den: SANCTUARY LODGE - GHANDRUK / TREK 2. den (2.012 m / trek 5-6 hod.)

Po snídani vás čeká cesta podél políček a farem, rozprostřených kolem řeky, načež cesta začne šplhat ven z údolí směrem k horám. Cestou budete míjet mnoho rýžových terasovitých políček a zalesněných oblastí s nádhernými výhledy na horské velikány. Odpoledne pak dorazíte do lodge, kde se ubytujete. Večeře a přenocování v lodži.

Stravování v ceně: snídaně / oběd / večeře

10. den: GHANDRUK - MAJHGAUN / TREK 3. den (1400 m, trek 5-6 hod.)

Dnešní den nebude tak náročný, většinu dne budete sestupovat. Čeká vás vesnice Ghandruk a krásná údolí. Cestou budete nejspíše také potkávat malé karavany obchodníků, kteří zásobují místní obyvatele vším možným - od potravin až po stavební materiál. Odpoledne přechod přes Shauli Bazaar do lodge Gurung v Majhgaunu. Večeře a přenocování v lodži.

Stravování v ceně: snídaně / oběd / večeře

11. den: MAJHGAUN - DHAMPUS / TREK 4. den (1525 m, trek 4-5 hod.)

Po snídani se vydáte na další část treku. Začnete trekem sub-tropickým lesem, se zastávkou tibetské vesnici Pothana. Cesta mírně stoupá a za cca. 4-5 hodin dojdete do místa ubytování, odkud se vám budou naskýtat jedinečné výhledy na himalajské velikány. Později budete mít možnost zajít si ještě prohlédnout starou vesnici Dhampus.

Stravování v ceně: snídaně / oběd / večeře

12. den: DHAMPUS - POKHARA / TREK 5. den (1000 m, trek 1,5 hod.)

Ráno se vydáte na cca 1,5 hod. cestu přes zalesněná údolí a farmářské oblasti s terasovitými políčky a výhledy na Himaláje na konec údolí. Zde vás bude čekat vůz, který vás vezme Pokhary s možností se zastavit u utečeneckého tábora Tibeťanů.
Ubytování v Pokhaře.
Odpoledne vás čeká výlet do nádherného okolí Pokhary, navštívíte a prohlédnete si:
- vodopády Davis
- jeskyni Gupteshwar Mahadev
- chrám Bindhyabasini, kde hlavní chrám je věnovaný bohyni Bhagwati
- jezero Pheva vč. plavby po jezeře

Stravování v ceně: snídaně / ---- / ----

13. den: POKHARA - KÁTHMANDÚ

Po snídani odlet do Káthmándú.
Po příletu transfer do hotelu a později se vydáme na výlet.
Nejprve se podíváte k prastarému chrámu Changu Narayan, který se nachází asi 4 km od Káthmándú a patří mezi světové památky UNESCO. Chrám je považován za nejstarší v Nepálu, jeho základy byly položeny ve čtvrtém století a můžete zde vidět dokonalou ukázku newarské architektury a dřevořezby, stejně jako jejich sochařské umění.
Pak se vydáme ke starému městu Bhaktapur.
Toto středověké město se nachází dvacet kilometrů od Káthmándú. Ve městě, které bylo zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO, jsou nedaleko od sebe čtyři překrásná náměstí s dřevěnými chrámy a detailně propracovanými dřevořezbami.

Stravování v ceně: snídaně / ---- / ----

14. den: KÁTHMANÚ - ODLET

Dnes odlet zpět domů. 

15. den: PŘÍLET

Cena zahrnuje

- Letenku do Káthmándú s 1 přestupem v optimální knihovací řídě v hodnotě 24000 Kč.  V případě že si chcete letenky zajistit sami, částku vám odečteme.
- Přeletovou letenka Pokhara - Káthmándú
- 12x ubytování: 3x Káthmándú, 3x n.p. Chitwan, 2x Pokhara, 4x ubytování s plnou penzí během treku v lokálních nadstandardních lodžích: Sanctuary Lodge, Himalaya Lodge, Guring Lodge, Basanta Lodge. 
  Základní kategorie 3-3,5* např.:Aloft Khatmandu ***+, Chitwan Jungle Villa ***+,  Pokhara Atithi Resort ***+ 
  Deluxe kategorie 4-5*např.: Radisson Kathmandu ****+,  Chitwan Barahi Jungle resort *****,  Pokhrara Fish Tail Lodge ****, 
- Stravování: dle programu ( snídaně denně, 6x obědy, 7x večeře)
- Anglicky mluvící privátní průvodce a řidič
- Český průvodce ve vybraných termínech (min. 6 os)
- Výlety, rafty a treky uvedené v programu 
- Kompletní dopravu
- Vstupy
- Zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

- Víza do Nepálu (na přání nabídneme a zajistíme, 30 USD + poplatek za vyřízení)
- Zdravotní pojištění (na přání nabídneme a zajistíme)
- Spropitné
- Vše co není uvedeno v programu

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading